Rumānijas programma par pilnīgi visu draudzes locekļu iesaistīšanu 2017 vietās

17. februāris, 2017 | Andris Pešelis

Šī programma Rumānijā notiek pašlaik. Vispirms notika sagatavošanās fāze, tad dēstīšanas fāze, bet tagad, ja to var sacīt, pļaujas fāze.
 
Pateicoties Dieva žēlastībai visā valstī notiek simtiem evaņģelizācijas sanāksmes. Arī adventistu doktora Linda vārdā nosauktā akadēmija Kampenitā ir iesaistīta šajos pasākumos kaimiņos esošajā ciematā, kur nav Septītās dienas adventistu draudzes. Draudzes locekļi izplatīja grāmatas, ejot no durvīm pie durvīm, pārdeva grāmatas un arī noturēja seminārus.
 
Tika atrasts arī pāris, kuri vēlējās Bībeles stundas, jo vēlējās atrast, ko patiesībā Bībele māca. Tā bija liela svētība, lai studētu kopā ar viņiem. Mēs ceram, ka mums būs arī veselības EXPO, un pēc tam, kad būsim guvuši ļaužu uzticēšanos, sekos evaņģelizācijas sērija.
 
Pati programma iesākās pagājušā gada rudenī, kad bija gavēņa sabats un ikvienam bija laiks apdomāt, ko ikviens varētu veikt kopējā darbā. Adventistu draudzes locekļi sēja sēklu – dibināja attiecības – un sadarbojās kopā ar cilvēkiem, lai tos uzaicinātu uz evaņģelizācijas sanāksmēm, kuras notiek tagad februārī.
 
Pašlaik visā valstī notiek daudz evaņģelizācijas pasākumu. Septītās dienas adventistu Ģenerālkonferences prezidents Teds Vilsons arī vada vienu no tiem. Luiss Torress vada semināru Targu Murešā. Šos seminārus vada gan vietējie mācītāji, gan arī no ārzemēm atbraukušie. Ideja ir iesaistīt ikvienu draudzes locekli veikt kādu no misijas darbības nozarēm. Ir izdoti materiāli, kur minētas vismaz simts idejas, ko var izvēlēties darīt. Vairākas no evaņģelizācijas sērijām vada ierindas draudzes locekļi, kas ļoti iedrošina mūsu vadītājus.
 
Ir ļoti svarīgi, ka ikviens draudzes loceklis izjūt soļus, kas iedrošina ikvienam būt iesaistītam publiskā evaņģelizācijā un nepaļauties tikai uz „ekspertiem”.
 
Piemēram, doktora Linda vārdā nosauktās akadēmijas sporta skolotājs notur sanāksmes ciematā. Viņš sev līdzi turp ņem mūsu audzēkņus dziedāt. Cits piemērs, sanatorijas Hergēlijā dārznieks organizē sanāksmes citā ciematā. Līdz ar to nenotiek tā, ka programmu vada tikai draudžu vadītāji. Tika atrasti arī līdzekļi, lai šīs sanāksmes varētu noturēt.
 
Rumānijā notiekošo 2017 evaņģelizācijas pasākumu vietas var aplūkot kartē:
http://asemenealuiisus.ro/
 
Pastāv iespēja, ka daudzas no šīm sanāksmēm ir apskatāmas interneta tiešraidē arī angļu valodā, piemēram, Teda Vilsona un Luisa Torresa vadītos evaņģelizācijas pasākumus.

 

Raksts tapis no informācijas, kas iegūta, sazinoties ar adventistu doktora Linda vārdā nosauktās akadēmijas Kampenitā angļu valodas skolotāju Marku Szallós-Farkas Rumānijā.

Andris Pešelis
LDS Sabatskolas nodaļas vadītājs