No raidījuma līdz kristībām: Adventistu Vispasaules Radio (AWR) brīnumstāsts Rumānijā

6. marts, 2017 | Adventist Mission

Attēlā: Ilijs (pa kreisi) ar savu sievu Lidiju, kad viņus apmeklē AWR prezidents Dveins Makejs ar savu sievu Keitiju Pitešti pilsētā Rumānijā. (Foto: Duane McKey)
 
Pārmaiņas notika 1989. gadā. Aukstais karš bija beidzies. Rumānijas komunistu valdība tika gāzta.
 
Ilijs kopā ar savu sievu Lidiju pirmo reizi savā mūžā jutās brīvi.
 
Ilijs nodevās meklējumiem, lai rastu atbildes par Dievu un mirušo stāvokli, jautājumiem, kas viņa sirdī ir deguši gadiem ilgi. Viņš iegādājās savu pirmo Bībeli un iesāka apmeklēt evaņģēlisko draudzi Pitešti pilsētā, kur dzīvo ap 165000 iedzīvotāju aptuveni 120 km no Rumānijas galvaspilsētas Bukarestes.
 
Pēc dažiem gadiem Ilijs un Lidija sev par pārsteigumu atklāja, ka Jēzus ir bijis kristīts ar pagremdēšanu Jordānas upē. Ilijs nekavējoties lūdza savas draudzes ģimeni kristīt viņu kā tika kristīts Jēzus. Viņam atbildēja, ka viņš ir ticis apslacīts, kad bija zīdains, un ar to ir pietiekoši.
 
Būdams iztukšots, Ilijs pastiprināja Bībeles lasīšanu. Viņš sadraudzējās ar kristiešiem no citas evaņģēliskās konfesijas, kuri labprāt viņu un viņa sievu kristīja ar pagremdēšanu. Ilijs iegremdējās jaunatrastajā ticībā. Viņš pat vadīja jaunā draudzes nama būvniecību un kļuva par vienu no draudzes evaņģēlistiem.
 
Taču Ilija Bībeles izpēte vēl nebija pabeigta.
 
Pirms dažiem gadiem Ilijs strādāja uz dzelzceļa, mainot sliedes, kamēr vilcieni brauca garām pa dzelzceļa depo, kad viņš pamanīja kādu no saviem līdzstrādniekiem klausāmies radio pa mobilo telefonu.  Ilijs nolēma rīkoties tāpat un ātri vien viņa uzmanību piesaistīja programmas par pravietojumiem un gala laika notikumiem Adventistu Vispasaules Radio (AWR). Viņš lasīja Bībeli kā vēl nekad iepriekš. Viņš bija šokēts, atklājot, ka pielūdz Dievu nepareizajā nedēļas dienā. Par savu atradumu viņš stāstīja saviem kristiešu draugiem un tiem rādīja rakstu vietas, bet tie kļuva dusmīgi un atteicās klausīties.
 
Ilijs man stāstīja, ka bija apmulsis domājot, ko darīt tālāk. Viņš vēl nekad nebija saticis Septītās dienas adventistus un domāja, ka ir viens savos meklējumos pēc draudzes, kura ievēro Bībeles septīto dienu sabatu. Viņš meklēja un meklēja līdz visbeidzot atrada adventistu draudzi netālu no savām mājām. Viņš pirmo reizi apmeklēja Pitešti Septītās dienas adventistu draudzi 2015. gadā.
 
Lidija raudāja un raudāja. Viņa mīlēja savus draugus savā svētdienu ievērojošajā draudzē un atteicās iet kopā ar savu vīru. Taču Ilijs atteicās atkāpties un viņš katru sabatu pielūdza Dievu adventistu draudzē kopā ar pusaudzēm meitām.
 
Pitešti draudzes mācītājs Ovidiu Baluta bija pārsteigts par to, kā Ilijs uzzināja par Bībeli. Kad Ilijs paziņoja, ka ir gatavs kļūt par Septītās dienas adventistu, mācītājs atbildēja: „Tev vispirms ir nepieciešams mācīties, lai skaidri saprastu, kam Septītās dienas adventisti tic.”
 
„Vaicā man, ko tu vēlies”, Ilijs atbildēja.
 
Mācītājs jautāja.
 
„Ilijs visu zina!” mācītājs man sacīja.
 
Pēc dažām nedēļām arī Lidija piekrita mācīties Bībeli kopā ar savu vīru. Drīz vien viņa kļuva priecīga par to, ko viņi kopā atklāja. Patiesībā informācija pārklājās ar to, ko Ilijs bija viņai liecinājis, kad bija klausījies AWR pārraides pēdējos divus gadus.
 
Pēc kāda laika Ilijs, Lidija un viņu vecākā meita tapa kristīti. Jaunākā meita kopā ar tiem turpināja apmeklēt draudzi, bet domās vēl cīnījās par piekrišanu kristībām. Tomēr viņa pieņēma adventes vēsti “Visu draudzes locekļu iesaistīšanās” evaņģelizācijas programmas ietvaros, kas 2017. g. februārī notiek visā Rumānijā. Viņa tika kristīta pirms dažām dienām.
 
Tas ir AWR-360 spēks. AWR-360 nav tikai radio raidījumi. Tas ir pilns cikls – „no raidījuma līdz kristībām.” Ilija stāsts, kā arī daudzu citu AWR raidījumu klausītāju stāsti iziet šo pašu ciklu no raidījuma līdz kristībām.
 
Ilijam patīk AWR un viņš šodien arī citus iedrošina klausīties tā programmas, kuras katru dienu skan autobusos, taksometros un daudzos veikalos Pitešti un citās Rumānijas pilsētās. Mācītājs Baluta saka, ka pēc AWR raidījumiem „Sabats vai Jēzus” Pitešti draudzi katru nedēļas nogali apmeklē aptuveni 10-15 cilvēku.
 
Redzot Ilija entuziasmu par AWR, mana sieva Keitija vaicāja Lidijai, cik ļoti aktīvi viņas vīrs reklamē AWR savā mājas pilsētā Pitešti.
 
Lidija pacēla savas acis un sacīja: „Viņš nespēj aiztaisīt savu muti,” viņa sacīja.

Dveins Makejs / Adventist World Radio

Avots: Adventist Mission