Lūgšanu brokastis un citi pasākumi ģimenēm

6. marts, 2017 | Mārīte Lipska

26. februārī Rīgas 1. draudzes laulātie pāri tikās kopā uz Lūgšanu brokastīm. Ģimenes tika uzrunātas pārdomāt un diskutēt par tēmu “Kā būt par Gaismu un Sāli”.  Secinājām, ka būt gaismai nozīmē palīdzēt cilvēkiem saredzēt Dieva mīlošo raksturu un Viņa vērtības. To vislabāk parāda mūsu ikdienas dzīve kā Kristiešiem.
 
Ir rakstīts: “Kārtīga, pareizi audzināta ģimene ir kristietības spēka vislielākais pierādījums, kādu vien tam par labu var sniegt pasaulei. Tas izteiks patiesību tā kā nekas cits, jo tā ir dzīva liecība par patiesības pārveidojošo, sirdi cēlinošo spēku. (Elena Vaita, “Kristiešu māja”)
 
Būt zemes sālim nozīmē palīdzēt cilvēkiem piedzīvot (izgaršot) Dieva mīlošo raksturu, veidojot kontaktu, kas ir mīlošs, pozitīvs un garīgo vērtību pildīts. Cilvēkiem mums apkārt ir nepieciešama draudzība, smaidi, pieķeršanās, iedrošinājums, respekts, palīdzība, pateicība un daudzas citas mazas dāvanas.
 
Dievs vēlas, lai mēs savstarpēji mijiedarbotos ar cilvēkiem gluži kā sāls, lai šie cilvēki varētu izgaršot un ieraudzīt, cik labs ir Dievs.
 
Rīgas 1. draudzē no 26. februāra līdz 4. martam tika nozīmēta Lūgšanu nedēļa par ģimenēm, tāpēc Lūgšanu brokastu laikā katra ģimene izvilka lūgšanu kartiņu, kur ierakstīja savas ģimenes locekļu vārdus, vienas draudzes ģimenes vārdus (kuru viņi izvilka) un kādas citas ģimenes vārdus (draugi, kaimiņi utt.). Nedēļas garumā īpaši lūdzām par ģimenēm, un noslēgums šai nedēļai bija Ģimeņu kalpošanas dievkalpojums “Gaismas bērni”, kur ar svētrunu kalpoja Draudžu savienības bīskaps Vilnis Latgalis. Tagad visa draudze tika aicināta pārdomāt, kas ir nepieciešams, lai mēs būtu tādi, kas nes Kristus Gaismu. Lai tādi mēs būtu, tad galvenie nosacījumi paliek: regulāra lūgšana (personiska/ar ģimeni/draudzē), regulāra Bībeles lasīšana un izpēte (personiska/ar ģimeni/draudzē ) un kalpošana (personiska/ģimenē/draudzē ).
 
Turpmākie Rīgas 1. draudzes Ģimeņu kalpošanas nodaļas pasākumi ir plānoti vienu reizi mēnesī. Tās būs Ģimeņu pēcpusdienas “Kā kļūt par VISLAIMĪGĀKO ĢIMENI”, kas ir domātas laulātiem pāriem un topošajām ģimenēm. Pēcpusdienas ir plānotas:
25. martā pl. 14:00-16:00 Tēma: Kā vīrietim saprast sievieti un sievietei vīrieti.
15. aprīlī pl. 14:00-16:00 Tēma: Kas ir veiksmīgu attiecību pamatā.
20. maijā pl. 14:00-16:00 Tēma: Kā atrisināt jebkuru konfliktu.
 
Pasākumos būs garšīgas pusdienas, interesanta un izzinoša tēma, iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes, kā arī iespēja pavadīt laiku divatā. Sīkāka informācija pa mob. 29948903.


 
Dažas atsauksmes no Lūgšanu brokastīm:
 
Anda un Agnis Āriņi: Pasākums mums ļoti patika. Bija garīgas pārdomas, diskusija, sadraudzība, lūgšanas un bagātīgas brokastis. Varējām dalīties savā pieredzē par laulības dzīvi. Forši bija tas, ka varējām redzēt, cik daudz un dažādu pāru ir mūsu draudzē un tādas tikšanās mūs vairāk saliedē.
 
Kristiana un Kārlis Mičuļi: Šādā pasākumā, ar it kā pazīstamiem cilvēkiem, sanāk personiskākas un dziļākas sarunas, līdz ar to arī sanāk tuvāk iepazīties. Par cik pasākums bija mērķēts uz konkrētiem cilvēkiem – laulātiem pāriem, tad visiem jau ir kaut kas kopīgs un ir interesanti diskutēt, jo visi saskarās ar līdzīgām problēmām, līd ar to var dalīties ar risinājumiem un pārdomām. Tādos pasākumos ir ģimeniska vienotības sajūta, kuru ir grūtāk izjust citos pasākumos vai dievkalpojumā, tādejādi padarot šādu pasākumu īpašāku.
 
Anitra un  Ilgonis Rozes : Ieguvumi ir vairāki: pavadīt laiku kopā vīram ar sievu, turklāt pavadīt to, pārdomājot gan mums kā ģimenei, gan mums kā kristiešiem svarīgas lietas – vai Svētais Gars ir Tas, kurš mājo mūsu namā, mūsu ģimenē, vai tas, ko atspoguļojam savās ikdienas gaitās, tas, kādus mūs kā ģimeni redz apkārtējie, nes patieso vēsti par Dievu, kuram ticam. Turklāt mums kā ģimenei ir vieglāk pamanīt citas ģimenes vajadzības, jo mums tās nav svešas – attiecības ar bērniem, vienam ar otru, sadzīviskās rūpes un daudz kas cits ģimenēm ir tāds, kā nav cilvēkiem, kuri dzīvo vieni. To visu bija iespēja pārdomāt. Turklāt tas bija lielisks sadraudzības laiks. Bet lūgšanas par konkrētu draudzes un ārpus draudzes ģimeni palīdz tuvināties viņiem, iepazīt viņus labāk, ieraudzīt viņu priekus un bēdas un nest to visu Dieva priekšā, tas stiprina arī draudzes ģimenes kopību. 
 
Rīgas 1. draudzes Ģimeņu kalpošanas nodaļa