Aizsniedzot zēnus caur futbolu

19. marts, 2017 | Adventist Mission

Attēlā. Bakhridins Sanginovs, pa kreisi, trenējot 11-13 gadus vecu musulmaņu zēnu futbola komandu Dušanbē, Tadžikistanā.

Draudžu vadītāji cer veicināt misiju, attīstot tādas programmas kā šī futbola komanda
 
Kaimiņu zēniem, kuri spēlē futbolu Septītās dienas adventistu trenera vadībā Vidusāzijas valsts Tadžikistānā ir kas vairāk par ko uztraukties, nekā ierastās dzeltenās vai sarkanās soda kartītes.
 
Viņi cenšas izvairīties arī no īpašās zilās kartiņas.
 
Treneris Bakhridins Sanginovs parāda zilo kartiņu, kad izdzird zēnu laukumā sakām sliktu vārdu. Divas zilas kartiņas nozīmē, ka spēlētājs ir ārā no spēles.
 
Sanginovs saka, ka vecākiem patīk disciplīna.
 
„Vecāki ir ievērojuši, ka viņu bērni tiem ir sākuši mājās palīdzēt, mazāk lamājas un mazāk laika pavada spēlējot datorspēles,” viņš saka.
 
Futbola komanda ir daļa no adventistu draudzes misijas aktivitātēm Tadžikistānā, kas pārsvarā ir musulmaņu valsts, kur dzīvo 8 miljoni iedzīvotāju un tikai 294 draudzes locekļi. Vairāk nekā 1000 draudzes locekļu pameta Tadžikistānu, kas robežojas ar Afganistānu un Ķīnu, kad pirms desmit gadiem valstī bija nestabilitāte. Tomēr draudzes vadītāji ir cerīgi, jo pagājušajā 2016. gadā tika kristīti 16 cilvēki.
 
Lai gan pastāv valsts aizliegums uz publisko evaņģelizāciju, draudzes vadītāji attīsta tādas misijas programmas kā futbola komanda, angļu valodas skola, veselības un ģimenes izstādes un velosipēdu klubu, kas piesaista 12-20 cilvēku izbraukumiem divreiz mēnesī.
 
“Šīs programmas ir iespēja veidot kontaktus,” saka vietējais adventistu vadītājs Edvards Diļovs. „Šādi mēs varam sniegt savu ieguldījumu sabiedrības uzlabošanā.”
 
Daļa no trīspadsmitā sabata ziedojuma 2017. g. ceturtajā ceturksnī – 7000$ – tiks novirzīti misijas programmu attīstībai Tadžikistānā, kas ir daļa no Eiroāzijas divīzijas.
 
Futbola komanda, kas spēlē līdzās vienīgajai adventistu draudzei Tadžikistānas galvaspilsētā Dušanbē, tika izveidota 2015. g. beigās, kad kaimiņu sētas zēni redzēja, kā spēlē Sanginovs, un lūdza, lai viņš kļūst par viņu treneri. Sanginovam šī ideja iepatikās.
 
“Es padomāju, kāpēc gan nestrādāt ar bērniem un caur tiem aizsniegt viņu vecākus?” viņš sacīja.
 
Sanginovs sagādāja nepieciešamo aprīkojumu – trīs futbola bumbas, svilpi un hronometru, tad saņēma nepieciešamo bērnu futbola trenera sertifikātu no Āzijas futbola konfederācijas, kas pārzina spēles Āzijā.
 
Šobrīd viņš trenē divas līdz trīs 90 minūšu spēles katru nedēļu. Katrā nodarbībā piecpadsmit minūtes tiek nošķirtas morālai pamācībai. Sanginovs saka, ka ir redzējis 11-13 gadus vecus zēnus, kas pārtrauca lietot narkotikas un citas kaitīgas vielas, kad tie tika iesaistīti sportā.
 
Neviena zilā kartiņa netika parādīta ceturtdienas rīta mačā. Zēni ar apņēmību skrēja pakaļ baltajai bumbai, kad neliela lietus laikā tie spēlēja metāla žoga ieskautā laukumā. Tie plati smaidīja katru reizi, kad Sanginovs tiem uzsauca. Pusducis zēnu vēroja spēli. Sanginovs saka, ka skatītājiem var būt iespēja pievienoties komandai.
 
Pa to laiku vecāki ielūdz Sanginovu savās mājās uz tēju un sarunām.
 
“Vecāki ir priecīgi, ka viņu bērni spēli uztver nopietni,” saka Sanginovs. „Viņi nāk pie manis un saka: mēs esam priecīgi, ka tu noorganizēji šo komandu, lai viņus noliktu uz pareizā ceļa.”
 
Endrjū Makčesnijs
 
Avots: Adventist Mission