Būsim pateicīgi Dievam par mūsu mātēm!

12. maijs, 2017 | Tālivaldis Vilnis

Tuvojas Mātes diena. Šī diena sabiedrības uzmanību vairāk pievērš ģimenēm un attiecībām tajās. Šoreiz nerunāsim par tēva lomu ģimenē, kaut tā ir ļoti svarīga tēma. Tomēr, šoreiz – par mātes misiju. Jo, sevišķi pirmajos bērna dzīves gados mātes, parasti, daudz vairāk laika pavada kopā ar atvasi.
 
Bībelē ir aicinājums: “Godā savu tēvu un māti – tas ir pirmais bauslis ar apsolījumu, proti; lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo virs zemes.” (Efez. 6:2,3)
 
Mēs varam izvēlēties draugus un draudzenes, bet ne vecākus. Kāpēc mātes misija ir tik īpaša?
 
Vai esat domājuši par to, kādi pienākumi un prasmes mātēm ir jāapgūst viņu dzīves laikā, neskatoties uz to, kāds ir šīs sievietes amats jeb profesionālā dzīve algotajā darbā? Uzskaitīšu tikai dažas prasmes un pienākumus, kas jāprot katrai mammai.
 
Vispirms – spēja pārciest ļoti intensīvas fiziskās sāpes, lai šai pasaulē ienāktu jauna dzīvība.
  • Pavārs. Viens no smagākajiem darbiem. Pie karstās plīts stundām tiek gatavots, bet apēsts vien dažās minūtēs. Ar to nepietiek, ka vajag garšīgi pagatavot. Jāņem vērā arī katra ģimenes locekļa vēlmes. Viens labprātāk ēd vienu ēdienu, bet otrs par to negrib pat dzirdēt.
  • Dietologs. Bērni vēlas labi paēst un tajā pašā laikā meitas vēlas būt slaidas, bet puiši, savukārt, vēlas lielus un spēcīgus muskuļus. Ēdienam jābūt sabalansētam, lai bērni būtu nodrošināti ar nepieciešamajām uzturvielām.          
  • Ārsts un medmāsa. Slimības gadījumā ir jāzina, kādas procedūras vai zāles lietot. Pirmā palīdzība iesnu gadījumā vai kad bērnu moka vēdera sāpes un vēl daudzi citi veselības jautājumi.             
  • Pedagogs. Īpaši pirmajās bērna klases gaitās – matemātika, latviešu valoda un citi mācību priekšmeti.
  • Tiesnesis un advokāts, jo ir jāatrisina visi mazie un lieli strīdi, kas rodas, bērniem augot. Sevišķi, ja ģimenē ir vairāki bērni dažādos vecumposmos.
  • Garīgais padomnieks, kas bērnībā lasa priekšā Bībeli un pārrunā garīgas lietas un to praktisko pielietojumu dzīvē.
  • Labo manieru speciālists, kas palīdz saprast, kā uzvesties sabiedrībā, mājās.
  • Šoferis, jo bērni bieži jāved uz skolu, dažādiem pulciņiem, pasākumiem.
  • Galvenais apkopējs un sētnieks, jo parasti mātes ir tās, kas uzkopj bērnu pamestās lietas un netīrumus.
 
Varam šo sarakstu turpināt daudz garāku, jo vismaz manā bērnībā mana mamma to visu paveica un pat vēl vairāk. Es pat īsti nesaprotu, kā viņa to visu paspēja?
 
Novērtēsim mūsu mammas un lielo darbu, ko viņas veic! Padomāsim, kā labāk viņas apsveikt un iepriecināt šajos svētkos! Būsim pateicīgi Dievam par mūsu mātēm.
 
Sveicu visas mātes šajos svētkos!
 
Tālivaldis Vilnis
LDS Mācītāju kalpošanas nodaļas vadītājs