Tanzānija un Uganda Sv. Gara liesmās ar 117 000 kristībām

20. jūlijs, 2017 | ANN

Iniciatīvas “Visu draudzes locekļu iesaistīšanās” evaņģelizācija izplatās Āfrikā
 
Liela evaņģelizācijas kampaņa Tanzānijā un Ugandā noslēdzās ar 117 000 kristībām, ievērojami paplašinot Septītās dienas adventistu iniciatīvu pasludināt Jēzus drīzo nākšanu ar visu draudzes locekļu iesaistīšanās evaņģelizāciju.
 
Aptuveni 24 000 runātāju, galvenokārt draudzes locekļi, no 16. jūnija līdz 1. jūlijam piedalījās evaņģelizācijas sanāksmēs 8000 vietās blakus esošajās Āfrikas valstīs, trešdien stāstīja draudzes vadītāji. Tūkstošiem draudzes locekļu arī izgāja sabiedrībā, piedāvājot bezmaksas medicīnisko palīdzību un cita veida praktisku atbalstu.
 
“Mēs slavējam Kungu par Viņa vadību līdz šim,” teica Joēls Okindo (Joel Okindoh), adventistu baznīcas Austrumu un Centrālāfrikas divīzijas evaņģelizācijas direktors, kura teritorijā atrodas Tanzānija un Uganda.
 
Okindo stāstīja, ka Tanzānijā kristīti 80 806 cilvēki, vēl 35 969 cilvēku kristīti Ugandā. Abās valstīs notiek papildus evaņģelizācijas sanāksmes šajā mēnesī un gaidāms, ka būs vēl vairāk kristību, viņš teica.
 
Pēdējās kristības palielinājušas draudzes locekļu skaitu Tanzānijā līdz aptuveni 600 000, bet Ugandā – 330 000.
 
Okindo stāsta, ka iniciatīvai “Visu draudzes locekļu iesaistīšana” (TMI – Total Member Involvment) ir galvenā loma kristībās. Viņš teica, ka visiem draudzes locekļiem ir jābūt iedrošinātiem padarīt to par daļu no savas ikdienas dzīves.
 
“Vislielākais uzdevums ir aprūpēt šos jaunos ticīgos un padarīt TMI par mūsu ūniju, savienību, vietējo draudžu, iestāžu un atsevišķu locekļu dzīvesveidu,” viņš rakstīja e-pastā.
 
TMI ir pasaules draudzes iniciatīva, kas iedrošina katru no draudzes 20 miljoniem locekļu aktīvi stāstīt par Jēzu citiem.
 
Viena no TMI aktivitātēm Ugandā bija adventistu veselības speciālistu nedēļu ilgā bezmaksas medicīniskā klīnika Mbarara pilsētā, kurā tika ārstēti vairāk nekā 800 cilvēki dienā, teikts Austrumu un Centrālāfrikas divīzijas interneta vietnē.
 
Ham Youngsik, Dienvidkorejas mācītājs un misionārs, kas palīdzēja klīnikā, izteica savu prieku, ka 35 pacienti tika kristīti.
 
“Dievam ir nauda un prasmes, lai darītu Viņa darbu,” viņš stāstīja mājaslapā.
 
Pēdējās kristības ir otrā reize, kad adventistu draudze ir pārsniegusi 100 000 skaitu TMI evaņģelizācijas kampaņas laikā. Līdzīga iniciatīva 2016. gada maijā noslēdzās ar 110 000 kristībām Ruandā, kas arī ir daļa no Austrumu un Centrālāfrikas divīzijas. TMI evaņģelizācija Zimbabvē 2015. gadā noslēdzās ar 30 000 kristībām, un tā ir vadījusi pie tūkstošiem kristību Rumānijā, Ukrainā un Filipīnās līdz šim brīdim. Kenijā martā vien tika kristīti 73 000 cilvēku, vietējo draudžu locekļu mērķis ir sasniegt gada rekordu ar 400 000 kristībām.
 
“Pēc TMI pieredzes 2016. gadā Ruandā, šī iniciatīva ir kļuvusi par raksturīgu iezīmi Austrumu un Centrālāfrikas divīzijā!” teica adventistu draudzes prezidents Teds Vilsons savā Facebook lapā. “Mēs slavējam Dievu par to, kā draudzes locekļi atsaucas aicinājumam kļūt pilnīgi iesaistīti dvēseļu mantošanā. Kāds prieks ir redzēt tūkstoti pēc tūkstoša kristāmies, pateicoties Svētā Gara spēkam un mācītāju un draudzes locekļu čaklajam darbam, apvienojoties misijā Kristum, līdzdalot labo ziņu par trīs eņģeļu vēstīm un Kristus drīzo nākšanu. Būsim visi daļa no TMI!”
 
Duane Makijs (Duane McKey), kas pārrauga TMI adventistu vispasaules draudzē, stāstīja, ka pēc Ruandas pasaules draudze ir nodrošinājusi Austrumu un Centrālāfrikas divīziju ar 1200 īpašiem videoprojektoriem, kas strādā tikai ar zibatmiņu, nav vajadzīgs dators, un viņš iedrošina divīzijas vadību noturēt 20 000 evaņģelizācijas sērijas 2017. gadā.
 
“Izskatās, ka viņiem iet labi,” viņš raksta e-pastā. “Kā saka mācītājs Blasious Rugori, Austrumu un Centrālāfrikas divīzijas prezidents, “Dievs gatavojas kaut kam MILZĪGAM.”
 
TMI evaņģelizācija ir vadījusi ne tikai pie augoša cilvēku skaita, kas nāk pie Kristus, bet arī ir iedrošinājusi runātājus paplašināt savu programmu citās valstīs. Ļoti veiksmīgas evaņģelizācijas sanāksmes februārī Rumānijā pamudināja Intereiropas divīziju, kuras vadītāji sludināja sanāksmēs, paziņoja, ka viņi vēlas izplatīt iniciatīvu visā savā teritorijā.
 
Ugandas un Tanzānijas notikumos piedalījās vairāk nekā 550 svešu viesu no Austrumu un Centrālāfrikas divīzijas un ārpus tās. Viesi devās prom, iedvesmoti sekot šim paraugam savās dzimtenēs, teica Okindo.
 
“TMI ir radījusi garīgu atmodu starp visiem dalībniekiem un uzlabojusi vienotību, pateicoties ārzemju viesu iesaistīšanai viņu teritorijā,” viņš teica. “TMI ir šeit, lai pastāvētu Dieva žēlastībā.”
 
Avots: ANN