1400 kristīto vērienīgās evaņģelizācijas kampaņas laikā Filipīnās

26. jūnijs, 2017 | Adventist Mission

Adventistu vispasaules radio un 49 japāņu adventisti gūst lielus panākumus.

Filipīnās aptuveni 1400 cilvēku tika kristīti pēc vērienīgās evaņģelizācijas kampaņas, ko vadīja 49 japāņu adventisti un Adventistu vispasaules radio.
 
Starp tiem, kas 24. jūnija sabatā atdeva savas sirdis Kristum Mindoro salā, bija desmitiem kādreizējo adventistu, vesels ciemats ar 85 iedzīvotājiem un 12 ciema iedzīvotāji, kas devās 12 stundu garā pārgājienā, lai sasniegtu tuvāko upi.
 
Misijas pasākums, kura rezultātā 15 ciemu iedzīvotāji izteica interesi par kristībām, ir pirmā reize, kad Adventistu vispasaules radio uzņēmās vadošo lomu Septītās dienas adventistu evaņģelizācijas sanāksmēs iniciatīvas “Visu draudzes locekļu iesaistīšana” ietvaros, un tas tiks atkārtots Japānā nākamajā gadā.
 
“Adventistu vispasaules radio nekad nav bijusi tik veiksmīga pieredze,” teica Djuans Makijs (Duane McKey), kas kalpo kā Adventistu vispasaules radio prezidents un pārrauga adventistu draudzes vispasaules iniciatīvu “Visas draudzes locekļu iesaistīšana”.
 
Evaņģēlija darbs sākās 1. martā, kad deviņas vietējās radio stacijas sāka translēt katru dienu trīs stundu garu Adventistu vispasaules radio programmu Mindoro salā, kas ir septītā lielākā sala Filipīnās un atrodas 5 stundu ilga brauciena attālumā ar laivu un mašīnu uz dienvidiem no Filipīnu galvaspilsētas Manilas.
 
Tomēr veselības un dzīvesveida programmas radīja nelielu atsauksmi trīs nedēļu laikā, tāpēc Adventistu vispasaules radio pārveidoja programmu, iekļaujot katru dienu evaņģelizācijas svētrunas par tādām tēmām kā mirušo stāvoklis un septītās dienas sabats, stāstīja Makijs.
 
Katru dienu plkst. 11 no rīta klausītājiem uzdeva jautājumu par iepriekšējās dienas svētrunu, un pirmie pieci cilvēki, kas piezvanīja un pateica pareizo atbildi, saņēma nelielu radio, E. Vaitas grāmatu “Ceļš pie Kristus” vai kādu citu dāvanu.
 
Lielā atsaucība uz radio pārraidēm
 
“Atsaucība auga kā sēnes,” svētdien stāstīja Makijs telefona sarunā no Manilas. Cilvēki skrēja lejā no kalna, lai atrastu kādu radio un varētu klausīties svētrunas. Viņi bija sajūsmā. Viņi pierakstīja, kad klausījās, lai varētu atbildēt uz jautājumiem nākamajā dienā.”
 
Adventistu vispasaules radio savienoja zvanītājus ar vietējām draudzēm, kas savukārt sūtīja Bībeles strādniekus un organizēja “Visu draudzes locekļu iesaistīšanas” pasākumus, tādus kā bezmaksas  veselības pārbaudes un gājienus pret narkotiku lietošanu.
 
“Mēs strādājām pie tā, lai savienotu cilvēkus ar vietējām draudzēm, un šī iemesla dēļ tas tik labi nostrādāja,” teica Makijs.
 
Aptuveni 1400 cilvēku tika kristīti sabatā un vairāk nekā 100 kristīsies pēc nedēļas vai divām.
 
Makijs piedalījās kristībās Mangianas ciematā ar 85 iedzīvotājiem, kristīdams ciemata vecāko un citus iedzīvotājus.
 
Vēlāk tajā pašā dienā viņš un citi draudzes vadītāji satika 12 kristību kandidātus pie upes, kas atradās 77 kilometrus no viņu ciemata kalnos.
 
“Viņi bija gājuši tieši 12 stundas, lai nokļūtu pie upes uz kristībām,” Makijs teica.
 
Visas 250 ciemata ģimenes bija gribējušas kristīties uzreiz pēc svētrunu noklausīšanās pa radio, bet citi vēl nebija gatavi, viņš teica.
 
“Mēs sūtījām Bībeles darbinieku, lai ar viņiem darbotos,” viņš teica.
 
25 ģimenes devās 12 stundas ilgā gājienā, lai nonāktu uz kristību vietu.
 
Radio pārraides un evaņģelizācijas sanāksmes ieveda atpakaļ draudzē arī bijušos adventistus, un sabatā viņi tika kristīti vēlreiz.
 
Uzreiz nebija skaidrs, cik daudz iedzīvotāju no 15 ciemiem, kas izteica interesi par kristībām, tika kristīti sabatā, bet 5 ciemati bija nolēmuši gatavoties tām. Uz kādas citas salas 10 ciemati sazinājās ar Adventistu vispasaules radio tieši šajā nedēļas nogalē ar lūgumu sūtīt Bībeles strādnieku, kas palīdzētu ciemata iedzīvotājiem sagatavoties kristībām.
 
Adventistu vispasaules radio ir nolēmis paplašināt savas pārraides un nodrošināt patstāvīgu skanējumu Filipīnās, stāsta Makijs.
 
“Mēs gatavojāmies raidīt tikai sešus mēnešus, bet tagad mēs to darīsim vēl vienu gadu un palīdzēsim viņiem tikt pie pašiem savas radio stacijas,” viņš teica.


 
Entuziasms Japānā
 
No 9. līdz 24. jūnijam evaņģelizācijas sanāksmēs Japānā piedalījās 30 mācītāji un 19 draudzes locekļi no Japānas.
 
Japāņu adventisti, kas gatavojas nacionālām evaņģelizācijas sanāksmēm Japānā 2018. gadā, saņēma jaunu enerģiju no šīs pieredzes, teica Makijs.
 
“Viņi sacīja, ka tas ļoti izmainīja dzīvi,” viņš teica. “Daži domāja, ka vairs nav iespējams publiski sludināt evaņģēliju, bet tagad viņi redz, ka ir iespējams sludināt vēsti un gūt panākumus.”
 
Entuziasms aug arī Japānā, kur kāda vietējā draudze nākamā gada budžetā paredzējusi 120 000 dolārus publiskai evaņģelizācijai. Makijs teica, ka dienu pēc draudzes padomes budžeta apstiprināšanas mācītājs atradis savā birojā trīs aploksnes, kur katrā bija 10 000 dolāru. Nākamajā sabatā kāds draudzes loceklis sabatskolas ziedojumu šķīvī ielicis 10 000 dolārus.
 
“Draudzes locekļi saka: Dari kaut ko!” Makijs stāstīja. “Ir satraucoši redzēt to notiekam.”
 
Avots: Adventist Mission