Kovboji misijā

5. septembris, 2017 | Adventist Review

Dienvidbrazīlijā zirgu jāšanas klubs gūst draugus mūžībai
 
Nav grūti viņus pamanīt no attāluma. Viņiem galvā ir kovboju cepures, kājās zābaki. Viņi pūš taures, kā to kovboji parasti dara Paranas apgabalā Dienvidbrazīlijā.
 
Bet šie ir citādāki kovboji – viņi ir „Cowboys in Mission” locekļi. Apvienojot viņu mīlestību pret dzīvniekiem un atrašanos brīvā dabā, grupas locekļi runā par Dievu un lūdz kopā ar citiem, baudot jāšanas aktivitātes savā dzimtajā pilsētā un tuvākajās kopienās.
 
Šī kalpošana sākās kā vienkāršs ģimenes atpūtas pasākums zemnieka Sandro Kostas ģimenē. Dažus mēnešus vēlāk „Cowboys in Mission” jau bija vairāk nekā 100 locekļi, tai skaitā septītās dienas adventisti, kas mīl zirgus, bet kas ir pārtraukuši doties uz baznīcu, kopā ar draugiem, kas nav adventistu draudzes locekļi, bet, kas neskatoties uz to, ir izlēmuši pievienoties Kostu ģimenei šajā misijas iniciatīvā.
 
„Mēs uzsākām literatūras izplatīšanas iniciatīvu, jāšus ar zirgiem dodoties apmeklēt cilvēkus un lūdzot par viņiem,” teica Kosta, kas dzīvo Ortigueirā, nelielā pilsētiņā lauku apgabalā, astoņas stundas uz rietumiem no Sao Paulo, Brazīlijas lielākās pilsētas. „Tad citi cilvēki izrādīja interesi un vēlējās iesaistīties. Drīz viņi sāka līdzdalīt, kā viņu dzīve ir izmainījusies, kļūstot par daļu no mūsu kalpošanas.”
 
Kosta līdzdalīja, ka viņu iniciatīva tagad tiek īstenota arī citās Paranas apgabala pilsētās, kur locekļi arī nāk kopā uz jāšanas aktivitātēm, kurās iekļauta arī misijas daļa.
 
„Tas ir tik noderīgi, jo mēs darām to, kas mums patīk, un ar tādiem līdzekļiem, ko mēs labi pārzinām,” stāsta Kosta. „Tas ir tik vienkārši un dabiski, jo tas ir tas, kas mēs patiesībā esam. Tas ir iemesls, kāpēc tas strādā.”
 
Katrs aizsniedz vienu cilvēku
 
Līdz ar jāšanas aktivitātēm Kostu ģimene atbalsta arī nelielu adventistu draudzi šajā apgbalā. Lai gan netālu no viņu mājām ir baznīca, viņi katru sabatu dotas 120 km pa netīru ceļu, lai atbalstītu  augošo draudzi. „Tas ir liels ieguldījums,” Kosta teica, „bet mēs to darām mīlestībā un skatoties nākotnē.”
 
„Cowboys on Mission” atbalsta arī citas vietējās draudzes aktivitātes, tādas kā veselības pasākumus, ko labi apmeklē apkārtnes iedzīvotāji.
 
Cilvēki, kas iesaistās „Cowboys in Mission” projektā, ir vienkārši lauku ļaudis, teica Kosta. Viņu jāšanas kalpošana ir ļoti mērķtiecīga. „Šeit nav nekādu noslēpumu,” viņš teica. „Viss, ko mēs darām, ir ar mērķi mantot viņus Jēzum.”
 
Daļa no grupas nesen pastāstīja par savu darbu Dienvidbrazīlijas adventistu draudzes reģionālajā plānošanas sanāksmē. Viņu liecības iedvesmo vadītājus, parādot viņiem, kā praktiskā veidā īstenot draudzes programmu „Katrs aizsniedz vienu cilvēku” – iniciatīvu, kas cenšas iedrošināt katru locekli iepazīstināt ar Jēzu vismaz vienu draugu vai kaimiņu.
 
„Mūsu jāšanas kalpošana ir izmainījusi manu dzīvi,” teica Kosta. „Nav šaubu, es esmu pirmais, kas no tās ir ieguvējs.”
 
Džesika Gaidolina, Dienvidamerikas divīzijas ziņas
 
Avots: Adventist Review