Divi skolotāji paglābjas no traģiskas aviokatastrofas

10. maijs, 2019

Šķita, ka viss notiek saskaņā ar plānu, kad divi skolotāji - Pradeep Tudu, finanšu un attīstības viceprezidents un Youssry Guirguis, reliģisko pētījumu pasniedzējs no Āzijas un Klusā okeāna starptautiskās universitātes (APIU) -, saņēma Etiopijas aviosabiedrības paziņojumu par izmaiņām viņu gaidāmajā lidojumā uz Keniju. Tad viņi vēl nezināja, ka viņi būtu daļa no stāsta, ar kuru viņi vēlēsi dalīties ar pasauli.

Tudu un Guirguis ir kolēģi no APIU, kuri vēlējās nokļūt Kenijā. 9. martā, dienu pirms brauciena, Tudu saņēma paziņojumu, ka izlidošana tiek pārcelta par dažām stundām vēlāk.

Viņu ieplānotais maršruts bija nolaisties Adisabebas lidostā un tālāk lidot ar reisu ET302 uz Nairobi. Šī pēkšņā lidojuma pārcelšana vairs neļāva paspēt uz šo savienoto avioreisu.

Pēc aviokompānijas ziņojuma saņemšanas abi bija neapmierināti un sāka zvanīt, lai noskaidrotu, vai kaut kas varētu tikt darīts, lai tomēr būtu iespēja paspēt uz savienoto avioreisu.

„Mēs centāmies sazvanīt aviosabiedrības biroju, bet tas neizdevās,” teica Tudu. "Mēs nezinājām, kad gaidāms cits lidojums, un mēs negribējām iestrēgt Adisabebā."

Kad viņi ieradās Bangkokas Suvarnabhumi lidostā, viņi meklēja Etiopijas aviosabiedrības biroju, bet centieni bija nesekmīgi. Viņi zvanīja uz galveno biroju Bangkokā, bet automātiskais atbildētājs vēstīja, ka birojs ir slēgts.

Guirguis pastāstīja par saviem centieniem iegūtu agrāku lidojumu uz Adisabebu. „Atbildētājs sniedza mums dažus numurus, kas strādā 24 stundas diennaktī. Katru reizi, kad mēģinājām piezvanīt uz numuru, tam iztrūka kāds cipars” viņš teica. „Mēs brīnījāmies, kāpēc visi šie telefona numuri nedarbojās. Visi šie mūsu centieni bija, lai pārliecināties, ka mēs nepalaidīsim garām mūsu ieplānoto lidojuma reisu ET 302 no Adisabebas uz Nairobi.”

Abi iekāpa reisā no Bangkokas un devās uz Adisabebu, kā plānots. Nākamajā dienā plkst. 9.00, tuvojoties galamērķim, viņi pamanīja, ka viņu lidmašīna pēdējās 60 minūtes pavadīja riņķojot. "Mēs domājām, ka pilots mums vēlas paradīt valsti," sacīja Guirguis.

Tad viņi dzirdēja, ka pilots paziņo: „Atvainojiet par kavēšanos; mums tika lūgts meklēt pazudušu lidmašīnu. Pēc sešām minūtēm mēs nolaidīsimies.”

Tudu un Guirguisu piezemējās Adisabebā plkst. 10.30, 10.martā. Viņi joprojām bija mazliet vīlušies par lidojuma aizkavēšanos, bet vēlāk tajā pašā dienā viņiem tika piešķirts lidojums uz Nairobi.

Kad Tudu un Guirguis iekāpa lidmašīnā, viņu uzmanību pievērsa satraukums pasažieru vidū. No ziņkārības viņi jautāja, kas bija noticis, un uzzināja, ka Etiopijas aviosabiedrības reiss ET 302, ar kuru viņiem sākotnēji bija ieplānots lidot, avarēja sešas minūtes pēc pacelšanās agrāk tajā pašā dienā.

„Tas, ka lidmašīna avarēja neilgi pēc pacelšanās no Etiopijas galvaspilsētas, nogalinot visus 157 cilvēkus pasažierus un apkalpes locekļus, atstāja manu kolēģi un mani šokā,” sacīja Guirguis.

"Uz brīdi mēs bijām skumju pārņemti, bet vienlaikus piedzīvojām brīnumu," sacīja Guirguis. „Tā vietā, lai izšķērdētu laiku, mēģinot saprast realitāti, mēs lasījām Bībeli un daudzkārt lūdzām. Mēs arī centāmies mierināt apkalpes locekļus, kas raudāja par 8 savu kolēģu zaudēšanu.”

Izdzirdot jaunumus, 25 pasažieri nobijās un nolēma izkāpt un neturpināt ceļu uz Keniju. Tā rezultātā lidmašīna tika aizkavēta vēl divas stundas. Pagāja piecas stundas no brīža, kad viņi nolaidās Etiopijā, līdz brīdim, kad viņi ieradās Kenijā.

Šo satraucošo stundu laikā ģimene, draugi un kolēģi no Taizemes un Āfrikas adventistu universitātes (AUA) Kenijā, kas dzirdēja par lidmašīnas avāriju, bija nemierīgi gaidījuši saņemt no viņiem kādu ziņu. Intervijā Benjamins Guirguis, piektās klases skolēns un Guirguisa dēls, sacīja: „Es nevarēju iedomāties, ka mans tēvs būtu varējis būt lidmašīnā, kas avarēja. Ja viņš tomēr būtu tur bijis, tad es vairs nekāptu lidmašīnā gadiem ilgi.”

Tajā dienā, kad viņu dzīvības tika pasargātas, Tudu un Guirguisu apņēmās dalīties ar pasauli, kā Dievs viņus izglāba.

„Ir daudz jautājumu, uz kuriem mums nav atbildes. Kāpēc tas notika? Kāpēc Dievs saudzēja mūsu dzīvības? Kas mūsos ir tik īpašs, ”sacīja Guirguis. „Bet dienas beigās mēs varam secināt, ka esam dzīvi dēļ Dieva brīnuma. Tas bija Dieva glābjošās žēlastības brīnums.”


Avots: news.adventist.org