COVID 19 un dabas ārstniecības līdzekļi

2. aprīlis, 2020

Jau kādu laiku mūsu ģimene saņem dažādus jautājumus saistībā ar jauno vīrusu, bet visbiežāk cilvēki jautā:
 • vai ir iespējams pretoties Covid 19 ar vienkāršiem dabas dziedniecības līdzekļiem un ja ir, tad kādā veidā?
Atbilde parasti skan šādi:
 • konkrētajā situācijā, sastopoties ar jauno vīrusu, ir ļoti daudz nezināmā. Vēl ir jāpaiet laikam, lai zinātniski pamatotu dabas līdzekļu lomu cīņā pret šo vīrusu! 
Bet mēs varam darīt to, ko Dievs ir jau atklājis un sekot aicinājumam pārdomāt sava dzīvesveida paradumus kā vēl nekad agrāk. Stiprināsim Dieva dāvāto aizsargsistēmu – imunitāti (detalizētāku informāciju par imunitātes stiprināšanu skatīties pielikumā – prezentācija). 
 
Ko darīt, piedzīvojot vīrusa izraisītos simptomus?
 
1. HIDROTERAPIJA
Izjūtot pirmos slimības simptomus, nekavējoties uzsāc imunitātes aktivizēšanu, pielietojot kādu no prezentācijā minētajām hidroterapijas metodēm (kontrastduša, karstā kāju vanna, pirts).
 
2. TŪLĪTĒJA ŠĶIDRUMA UZŅEMŠANA
Pēc hidroterapijas pielietošanas neaizmirsti izdzert vismaz 2 glāzes ūdens.
 
3. ATPŪTA
Dodies “atpūtas”  režīmā un tādā dzīvo vēl 2-3 dienas pēc drudža izzušanas. Šāda metode Spāņu gripas laikā izglāba daudzu cilvēku dzīvības, samazināja saslimšanu skaitu ar pneimoniju un pasargāja no citām gripas izraisītām komplikācijām.
/Elliott LE. The Value of Sanitarium Treatment in Respiratory Diseases. Life & Health. 1919 May 1; 34(5):103-4/
 
4. KARSTĀS UN AUKSTĀS KOMPRESES
Pielieto karstās un aukstās kompreses (videoapmācību angļu valodā vari apgūt šeit).
 
5. REGULĀRA ŠĶIDRUMA UZŅEMŠANA
Lieto tīru ūdeni un zāļu tējas, lai pasargātu organismu no dehidrācijas un tādejādi veicinātu svīšanas procesu, kura rezultātā organisms izvada toksīnus un pat dažus vīrusus /Ding Y, et al. Organ distribution of severe acute respiratory syndrome (SARS) associated coronavirus (SARS-CoV) in SARS patients: implications for pathogenesis and virus transmission pathways. J Pathol. 2004 Jun;203(2):622-30./
 
6. SĪPOLU KOMPRESES
Vakarā pirms došanās gulēt pielieto sīpolu sautējošo kompresi (sablenderē 1/2 svaigu sīpolu, nedaudz pielejot ūdeni, lai veidotos šķidra pasta). Tad paņem papīra dvieli, pārloki uz pusēm un tā vidū iesmērē šo sīpola pastu. Uzliec krūšu rajonā. Pāri pārliec plēvi, nostiprini (viena iespēja uzvilkt cieši pieguļošu T kreklu). Virs T-krekla uzvelc vēl kādu dabīga materiāla džemperi. Ja jūties labi, vari gulēt visu nakti. No rīta noņem kompresi un apmazgājies. 
 
7. AUGU MAISĪJUMS IMUNITĀTEI
Nepieciešamības gadījumā vari pagatavot “Dabīgo penicilīnu”.
Sastāvdaļas:
 • 1 greifrūts;
 • 1 apelsīns;
 • 2 citroni;
 • 3 palielas ķiploka daiviņas;
 • 1 neliels sīpols;
 • 3 pilieni piparmētru ēteriskās eļļas.
 Pagatavošana: nomizo augļus un dārzeņus, saliec visu blenderī un pievieno nedaudz ūdens- tik daudz, lai saturs tiktu sasmalcināts šķidrā masā. Pēc vēlēšanās pakāpeniski var pievienot vairāk ūdeni. Kad viss ir kārtīgi sablenderēts, kā pēdējo pievieno piparmētru ēterisko eļļu. 
Lietošana: pieaugušajiem 1 gl. dienā, bērniem – ½ gl. dienā. Šis apjoms tiek lietots – dienas laikā pa ēdamkarotei. Uzglabā ledusskapī, pirms lietošanas uzsilda ūdens peldē.
 
8. SIMPTOMU MAZINĀŠANA
Receptes un ieteikumus temperatūras pazemināšanai, klepum, kakla sāpēm un iesnām meklē prezentācijā.
 
9. ĢIMENES ĀRSTA KONSULTĀCIJAS
Saskaņo savas ārstēšanās metodes ar ģimenes ārstu.
 
10. PATEICĪGA UN PRIECĪGA SIRDS
Meklē pateicības un prieka iemeslus, jo “Priecīga sirds dziedina vainas, bet sagrauzts gars izkaltē kaulus.” /Salamana pamācības 17:22/
 
DZIEDINOŠĀ PATEICĪBA
 
Pateicība Dievam, 
 • Kurš rūpējas un gādā par mums arī caur Latvijas valsts vadītāju “rokām”, sniegdams dažādus piesardzības ieteikumus (mazgāt un dezinficēt rokas, ievērot 2 metru distanci, neaizskart acis, degunu un muti, šķaudīt, ievērojot higiēnas noteikumus, informēt ģimenes ārstu par konkrēto simptomu parādīšanos, lūgt mediķu palīdzību); 
 • Kurš rūpējas un ārstē mūs caur pašaizliedzīgo mediķu “rokām”; 
 • Kurš rūpējas un ārstē mūs caur veselīga dzīvesveida principu ievērošanu ikdienā (veselīgs uzturs, kustības, tīrs ūdens, saules gaisma, mērenība un atturība no sliktajām lietām, svaigs gaiss, pietiekama atpūta un uzticība Dievam) (skatīties pielikumā – prezentācija); 
 • Kurš rūpējas par mūsu dabīgo aizsardzības mehānismu organismā – imunitāti un stiprina to arī caur vienkāršajiem dabas dziedniecības līdzekļiem (detalizētāku informāciju skatīties pielikumā – prezentācija).
MIERA MEKLĒJUMI KRĪZĒ UN IKDIENĀ
 
Mēs apzināmies, ka spēja pasargāt pieder mūsu Dievam
“Kas dzīvo Visuaugstākā patvērumā un mīt Visuvarenā ēnā, tas saka uz To Kungu: "Mans patvērums un mana pils, mans Dievs, uz ko es paļaujos!" Jo Viņš tevi glābj kā putnu no ķērēja cilpas, pasargā no iznīcinātāja mēra. Viņš tevi sedz ar Saviem spārniem, zem Viņa spārniem tu esi paglābts; Viņa patiesība ir tavs vairogs un bruņas. Tu nebīsties nakts briesmu, nedz arī bultu, kas dienu skraida, nedz mēra, kas tumsā lien, nedz sērgu, kas pusdienā nomaitā. (..) Nekāds ļaunums tev nenotiks, nedz kāda nediena tuvosies tavai teltij, jo Viņš sūtīs tev Savus eņģeļus tevi pasargāt visos tavos ceļos. Viņi tevi uz rokām nesīs, lai tava kāja nepieduras pie akmens. (..) "Tādēļ, ka viņš Man stipri pieķēries, Es viņu izglābšu; Es viņu paaugstināšu, jo viņš pazīst Manu Vārdu. Kad viņš Mani piesauks, tad Es viņu paklausīšu; Es viņam esmu klāt bēdās, Es viņu izraušu no tām un celšu godā. Es viņam došu ilgu mūžu un parādīšu viņam Savu pestīšanu!” /91.Pslams/
 
Mēs vēlamies savu dzīvi uzticēt Viņa vadībai, jo tā būs tā labākā
Ticīgie ebreju jaunekļi senatnē teica: “Mūsu Dievs, ko mēs godājam, var mūs izglābt .., un Viņš mūs izglābs .. Bet, ja Viņš to arī nedarītu, ..” /Daniēla 3:17-18/, mēs gribam palikt uzticīgi un pielūgt vienīgi patieso Dievu. Līdzīgi vēlamies teikt arī mēs šobrīd, kad pasaulē plosās vīrusa pandēmija - mēs vēlamies palikt Tev uzticīgi un nešaubīties par Tavu mīlestību, jo “Kas mūs šķirs no Kristus mīlestības? Vai ciešanas, izbailes, vajāšanas, bads, plikums, briesmas vai zobens? (..) Tāpēc es esmu pārliecināts, ka ne nāve, ne dzīvība, ne eņģeļi, ne varas, ne lietas esošās, ne nākamās, ne spēki, ne augstumi, ne dziļumi, ne cita kāda radīta lieta mūs nevarēs šķirt no Dieva mīlestības, kas atklājusies Kristū Jēzū, mūsu Kungā! ” /Romiešiem 8:35.,38-39/.
 
Mēs apzināmies arī to, ka spēja izārstēt, ja tas būs nepieciešams - pieder mūsu Radītājam, Kurš zina visu par mums
“Pirms Es tevi radīju mātes miesās, Es tevi jau pazinu, un, pirms tu piedzimi no mātes miesām, Es tevi svētīju un tevi izredzēju (..)” /Jeremijas 1:5/ “Dziedini mani, ak, Kungs, tad es būšu izdziedināts; palīdzi man, tad ir palīdzēts! Jo Tu esi mana slava.” /Jeremijas 17:14/
 
LŪGŠANA
 
Tā ir mūsu lūgšana, lai tu šajā laikā saglabātu labu veselību:

Dārgais Debesu Tēvs, no sirds pateicamies, ka varam Tevi pazīt kā mūsu Radītāju, Pestītāju un Uzturētāju! Tu esi mūs sargājis un vadījis līdz šai dienai! Tik bagātīgi esam baudījuši Tavas svētības zemē, kuru Esi mums dāvājis!
Un tagad, kad sastopamies ar šo jauno vīrusu un pašiem nav spēka tam pretoties, Esi mums žēlīgs. Palīdzi nebaiļoties, bet savu skatu vērst uz Tevi, jo no Tevis nāk palīdzība īstā laikā un Tu esi spēks mūsu nespēkā! 
Māci mums iežēloties par saviem tuvākajiem un īstenojot Tevis doto “zelta” likumu vairāk kā jebkad iepriekš - “Tad nu visu, ko jūs gribat, lai cilvēki jums dara, tāpat darait arī jūs viņiem.” /Mateja 7:12/
Paldies, ka Tu mūs mīli ar nebeidzamu mīlestību un, ka uzklausi mūsu lūgšanu, ko Tev lūdzam. Jēzus vārdā! Āmen!
 
Agris un Baiba Bērziņi,
Veselības kalpošanas nodaļa

Lejuplādes

Prezentācija - Dabas ārstniecības līdzekļi