ADRA turpina sniegt palīdzību pēc Beirutas sprādziena

3. septembris, 2020 | ADRA International

Adventistu attīstības un palīdzības aģentūra (ADRA) nogādāja tonnas ar pārtikas produktiem īpašajā humanitārajā lidojumā no Slovākijas, lai sniegtu palīdzību ģimenēm un bērniem pēc postošā 4. augusta sprādziena Beirutā. Šī palīdzība dod izdevību ADRAi paplašināt savu darbību, kura līdz šim bija centrēta uz nepieciešamo pārtikas, ūdens un citu lietu piegādi cietušajiem pirmajās dienās pēc sprādziena.

ADRAs neatliekamās palīdzības menedžmenta direktors Mario Oliveira stāsta: “Mēs esam sastapušies ar neaptverami lielu humanitāro krīzi. Palīdzības sniedzēji ziņo, ka gandrīz miljons cilvēku nespēj apmierināt savas pamata vajadzības. Arī pirms eksplozijas pārtikas jautājums Libānā bija nopietnu rūpju iemesls. Mūsu komandas visu laiku darbojas, lai palīdzētu ģimenēm un bērniem. Mēs esam ļoti pateicīgi partneriem humanitārās palīdzības piegādē, ka viņi atsaucās un piedāvāja savu atbalstu esošajās ADRAs palīdzības operācijās.”

 Eksplozijā gāja bojā vairāk nekā 178 cilvēku, ievainoti vismaz 6000 un aptuveni 300000 cilvēku ir palikuši bez pajumtes. ADRA jau ir iesākusi ūdens, sanitāro un ar higiēnu saistītas iniciatīvas. Tā sadarbojas ar citiem humanitārās palīdzības partneriem, lai atbilstoši spētu palīdzēt cietušajiem. Palīdzības aģentūra plāno sadarboties ar Apvienoto Nāciju augsto komisāru bēgļu jautājumos (UNHCR), lai palīdzētu bēgļiem ar nepieciešamo pajumti un drošību. Sprādzienā ir cietuši vismaz 170000 dzīvokļi un 150 skolas, ieskaitot arī ADRAs mācību centru bēgļu bērniem.

Ginters Vallauers, ADRAs Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģionālais direktors, saka: “Libānā atrodas aptuveni 1,5 miljons sīriešu bēgļu. ADRA atbalsta bēgļu bērnu izglītošanu jau daudzus gadus un mācību centra atjaunošana ir ļoti svarīga kopienas labklājībai. Mēs cenšamies apgādāt ģimenes ar resursiem, lai viņi mājās justos drošībā. Cilvēki kopā ar ģimeņu locekļiem pārmaiņus piedalās apsardzē dienu un nakti, jo viņu mājām nav durvju un logu. Lūdzu, aizlūdziet par viņiem!”
Sprādziens nodarīja postījumus vismaz 26 slimnīcām un klīnikām, kuras veica medicīnas pakalpojumus visai kopienai un to skaitā arī slimniekiem ar koronavīrusu. ADRA plāno turpināt iniciatīvas, lai palīdzētu Libānai tikt galā ar COVID-19 veselības izaicinājumu pašreizējā krīzē. Nāves gadījumu un inficēšanās skaits kopš sprādziena ir palielinājies. Valstī ir vairāk nekā 8881 saslimšanas un 103 nāves gadījumu, saskaņā ar Veselības ministrijas datiem (skaitlis katru dienu mainās).

Aleks Balints, neatliekamās palīdzības koordinators, kurš pārzina ADRAs palīdzības operācijas Beirutā katru dienu, saka:
“Mūsu pret COVID-19 vērstie projekti ir domāti visvairāk apdraudēto kopienu pasargāšanai, kopš tā izcelšanās. Mēs esam piegādājuši medicīnas sūtījumus un personu drošības aprīkojumu, sagādājuši higiēnas, sanitāro un pārtikas palīdzību sirmgalvjiem un bēgļiem. Mēs zinām, ka Libānai ir nepieciešama vēl lielāka palīdzība, lai tiktu galā ar šo pandēmiju. Mēs zinām, ka sprādziens ir iznīcinājis tūkstošiem personiskās drošības un medicīnas aprīkojumu vienību, kuras atradās ostas noliktavā, pirms transportēšanas uz medicīnas iestādēm. Šis ir izaicinājums cīņā ar COVID-19, taču ADRA ir nodevusies, lai atbalstītu Libānas kopienu šīs veselības krīzes laikā.”

Lai uzzinātu vairāk par ADRAs darbību un veiktu ziedojumu, palīdzot Libānai, apmeklējiet: ADRA.org/EmergencyFund.

Avots: https://adventist.news/en/news/adra-continues-relief-efforts-after-beirut-explosion