Pieci veidi kā citiem atnest mieru sabatā

3. septembris, 2020 | Rahele Ešvorta (Ashworth) / Vidusamerikas ūnija / žurnāls Outlook

Vai tevi piesaista citu neveiksmes?

Maniem bērniem patīk vērot “neveiksmju” video YouTube. Šos video rāda arī sporta restorānos pa televizoriem un zēnus tie aizrauj. Atstāj bērnus ar savām ierīcēm, un viņi noteikti atradīs YouTube video. Viņi smejas par citu cilvēku neveiksmēm – krišanu no tramplīna, iebrukšanu žogā ar motociklu, akmens uzmešanu uz kājas. Kaut kāda iemesla dēļ viņiem tas šķiet ļoti jautri.

Šo “neveiksmju” veidi piesaista ne tikai bērnu uzmanību. Arī mūs, pieaugušos, saista apkārt esošo cilvēku neveiksmes un neizdošanās. Slavenību dēkas, narkotiku pārdozēšana, politiskie skandāli. Tā vai šā ir šķīrusies no sava vīra. Viņa zaudēja aizbildniecību pār saviem bērniem. Viņu meita palika stāvoklī. Un tā tālāk.
Kad kādam ir slikta diena, tad mums tas uzlabo gara stāvokli. Kad notiek strīdi, mēs paņemam popkornu un ieņemam skatītāja sēdvietu. 
Kā būtu, ja mēs sabatā kādam atnestu mieru? Mēs gribam mierīgu sabatu paši sev, tad kāpēc gan šajā sabatā neatnest kādam mieru? Vai tu to vēlētos?

Pieci veidi, kā būt par svētību kādam citam šajā sabatā

1. Piedāvā kādam piedošanu. Ja tu cīnies ar savām izjūtām, lai kādam savā dzīvē piedotu, tad šis ir brīnišķīgs veids, kā svētīt kādu citu un pasniegt sev pašam atbrīvošanas dāvanu. Pavadi nedēļu lūdzot par to personu, kurai tev ir grūti piedot. Lūdz Dievu mīkstināt savu sirdi uz šo personu. Kad iesākas sabats, lūdz Dievu palīdzēt tev piedot šai personai. Tev pat nav jāsaka šai personai par savu piedošanu, lai gan arī tai pateikt par to var būt par svētību!

2. Izsaki savu pateicību kādam skaļi. Varbūt tas ir tavs dzīves biedrs, kam tu pateicies par to, ka tas tev uztaisīja dzērienu vai tavi bērni, kuri apsēdušies pie galda. Varbūt tas ir tavas draudzes dievkalpojumu muzikālais vadītājs vai mācītājs, kuram ir nepieciešams tavs “paldies.” Pasaki kādam, ka tu to novērtē par to, ko šī persona dara vai iegulda tavā sabatā. Kad tu pēdējo reizi esi pateicies tavu bērnu sabatskolas skolotājam?

3. Apmeklē kādu cilvēku klātienē vai caur video. Mēs vēl aizvien esam pandēmijas vidū, taču tu vari kādu cilvēku apmeklēt caur internetu vai klātienē (valkājot masku). Kam ir vajadzīgs apmeklējums? Ikvienam! Piezvani savai mātei pa video. Uzaicini savas draudzes jauniešus uz video sapulci un piedāvā konkursu (scavenger hunt) vai spēli (pet show-and-tell). Ievieto sociālajos medijos savu izveidoto video. 

4. Aizlūdz par kādu. Pirms tu aizej no dievkalpojuma, uzliec roku kādam uz pleca un pajautā, vai šim cilvēkam nav nepieciešamība pēc tavām lūgšanām. Pasaki, ka tu vari palikt pēc dievkalpojuma uz 10 minūtēm, lai aizlūgtu. Uzaicini cilvēkus tev pievienoties lūgšanās. Pavaicā savam mācītājam, vai tu drīksti par to aizlūgt. Lūdz par savas draudzes bērniem. Uzaicini kādu aizlūgt arī par tevi.

5. Kaut ko atdod. Prom došana ir kaut kas. Iedod naudu kādai ģimenei, pa kuru tu zini, ka tai ir grūti savilkt kopā galus. Uztaisi maltīti kādam, par kuru tu zini, ka tas ir izsalcis. Uzdāvini jaunus apavus mazajam zēnam, kura kurpei tu redzi nāk nost zole. Tavas dāvināšanas robežas ir tikai debesis.

“Svētīgi miera nesēji, jo tie tiks nosaukti par Dieva bērniem” (Mateja 5:9).