Piedzīvojot mieru labdarības koncertā

8. novembris, 2020 | Mūzikas kalpošanas nodaļa

Sestdien, 7. novembrī, Baznīcas ielas 12a telpas un tiešraides vērotāju mājokļus piepildīja mūzika no labdarības koncerta “Mierā”, kura mērķis bija atbalstīt Elēnu Ritumu cīņā par veselību. Par piedzīvoto pirms koncerta un tā laikā dalās divas no organizatorēm - Inga Zēfelde un Jana Janišauska.

Kad mums sirdīs tika ielikta šī doma, ka jātop koncertam - man nebija iekšēju šaubu, vai vajag, vai ne: bija skaidrs, ka koncertam jābūt. Mēs gan apzinājāmies, ka koncerta tapšanas laiks ir ļoti izaicinošs, jo bija jāapsver vairāki rīcības plāni, ja kaut kas mainītos valstī, un tiktu ieviesti papildu ierobežojumi. Ar katru dienu mums radās arvien jaunas idejas, kā papildināt koncertu ar detaļām, ko vēl varam izdarīt, lai tas būtu pēc iespējas labāks, pēc iespējas vairāk pagodinātu Dievu un uzrunātu cilvēkus.
Tas, par ko gan es personīgi, gan komanda pārliecinājāmies - ja kaut kas tiek darīts Dievam par godu, turklāt ar Viņa atbalstu un Viņa gribu - tad visas lietas tik labi sakrīt savās vietās un tiek atrisinātas. Šim procesam cauri jutām pilnīgu Viņa klātbūtni: tik daudz atsaucīgu cilvēku, kas gatavi iesaistīties koncerta tapšanā un norisē, visi darbi, kas pat līdz pēdējam šķita - nepaspēsim - tika paveikti. Protams, atzīšu, fakts, ka valstī atkārtoti tiks izsludināta ārkārtējā situācija pandēmijas dēļ, mūs darīja nemierīgas, bet datums tika noteikts pēc koncerta norises dienas - un tas bija kārtējais pierādījums un atbilde mums: "Meitenes, Es ESMU ar jums!" 
Jau piektdien mana iekšējā sajūta bija: svētki! Un arī koncerta dienā. Bez satraukuma. Pārsteidzoši, kāds miers bija manī. Ar komandu runājām: par to jau arī ir šis koncerts, par MIERU. Viss tik ļoti notika - savā laikā, vietā, organizēti un šķita - vai tā var būt? Var!
Ir ārkārtīgi liels prieks, ka varējām būt daļa no kaut kā skaista, kas pagodina Dievu, kas uzrunā un iepriecina cilvēkus, turklāt, ka varējām palīdzēt Elēnai. Es pati koncertu noskatīšos ierakstā, jo daļu koncerta nedzirdēju. Bet klausītāju atsauksmes, jaukie vārdi, pateicības - iepriecina, jo saprotam, ka galvenais ir paveikts - cilvēku sirdis šis MIERS ir uzrunājis. 
Arī es gribu personīgi un komandas vārdā pateikt sirsnīgu paldies katram iesaistītajam, katram, kura sirds tika uzrunāta ņemt dalību un pavēstīt par mieru, ko dod Viņš, un ko nespēj dot pasaule.
” - Inga Zēfelde

Koncerta nosaukums "Mierā" nācis no pašu mūziķu izvēlētajām dziesmām. Kad saņēmām pirmās dziesmas, kas šim koncertam izvēlētas, ieraudzījām starp tām arī "Kad mieru ar Dievu" ("It is well with my soul"). Šīs dziesmas autori H. Spafords un F. Bliss to sarakstījuši pēc lieliem dzīves zaudējumiem. Tā likās piemērota šim laikam, jo atgādina par to, kur meklēt mieru.
Man šis koncerts bija arī ļoti personīgs piedzīvojums. Šķiet, ka ziņas par nemieriem, satricinājumiem, vīrusu uzliesmojumiem, cilvēku pārdzīvojumiem ir bijušas tik daudz, ka notrulinājušās spēja līdzpārdzīvot un uztvert lietas tās patiesajā nopietnībā. Koncerta tapšanas laikā varēju pietuvoties nedaudz tuvāk cilvēkam, kurš kādu laiku iet cauri grūtībām un cīnās par savu izdzīvošanu un dzīvi. Un, šķiet, ka tieši tas atjaunoja spēju līdzpārdzīvot un atgādināja par to, ka dzīvē ir daudz vērtīgākas lietas nekā tikai laikā pabeigti projekti, teicami izpildīti darba uzdevumi un jauns kāpums karjerā. Ar cilvēku atsaucību koncerta laikā ir saziedoti 5831,50 eiro, un kopš koncerta sākuma Elēnas Ritumas atbalstam portālā www.ziedot.lv ir ienākuši vēl 4157,00 eiro. Elēna nupat atrakstīja, ka ir no visas sirds pateicīga par cilvēku atbalstu! Viņa ir iedrošināta turpināt iesākto cīņu, tas ir redzams nepārprotami. Un arī mēs, pārējie, gūstam labu atgādinājumu, ka ticībā un paļāvībā uz Dievu, kā arī ar līdzcilvēku atbalstu, var stāvēt uz abām kājām arī tad, ja pamats zem kājām ir sašūpojies.
” - Jana Janišauska

Pozitīvas atsauksmes par koncertu tika saņemtas gan tiešsaistē, gan personīgi.

Tik daudz pārdomu un emociju… īpaši šajā tik dīvainajā laikā.
Paldies par iespēju redzēt un dzirdēt, esot savās mājās.” 
Vissirsnīgākais paldies par iespēju baudīt šo izzinošo un mīlestības pilno brīdi šajā drūmajā laikā.
Ļoti skaists, saturīgs koncerts un uzvedums.” 
Paldies par brīnišķīgo koncertu. Lai Dievs svētī un pārveido mūs. Lai Dievs dziedina Elēnu.

Elēnu Ritumu vēl aizvien ir iespējams atbalstīt caur ziedot.lv portālu šeit - https://www.ziedot.lv/palidziba-elenai-ritumai-3804

Koncerta atkārtojumu skaties šeit - https://youtu.be/CF9cRX2oxAo 

Video par Elēnas Ritumas stāstu skaties šeit - https://youtu.be/z5FtT_HQQv8

Saistītie materiāli