Dieva valstības celšana caur fitnesu

30. novembris, 2020 | Maryellen Fairfax

Arnoldam Grīnfīldam fitnesa nodarbību vadīšana ir veids, kā cilvēkus iepazīstināt ar Jēzu. “Man tas ir kā Dieva valstības celšana caur fitnesu,” teica Arnolds. “Jums iespējams bijusi briesmīga nedēļas nogale vai arī darbs jūs ir izsmēlis, bet jūs varat nākt uz šo vietu un tā ir iedrošinoša un paceļoša. Tā ir kopienas un Dieva valstības celšana”.
 
FoxFit ir kalpošana, kuru koordinē Grīnfīlds kopā ar Fox Valley Community draudzes mācītāju un bijušo Wahroonga Adventistu skolas kapelānu Lendriju Patii (Landry Patii). Grīnfīlds vada nodarbības Wahroonga (Jaundienvidvelsa, Austrālijā) skolas telpās katru pirmdienu plkst.18:30. Tās ir veidotas kā grupu fitnesa nodarbības, kas pievelk cilvēkus no dažādām sfērām – medicīnas māsu studentus, jaunus profesionāļus, vidusskolas skolniekus un cilvēkus no plašākas kopienas.
 
“Tie ir kā ķēdes treniņi, bet ar CrossFit kustībām,” stāsta Grīnfīlds. “Mēs nekad neatkārtojam to pašu nodarbību katru nedēļu. Pārsvarā ir funkcionālas kustības kā, piemēram, tupšanās, lietu pacelšana pāri galvām - tādu lietu pacelšana, kuras tiek lietotas ikdienas dzīvē. Un tas viss tiek darīts lielā ātrumā, lai palielinātu sirdsdarbības ritmu.”
 
Pateicoties katras nodarbības komandas veidošanas raksturam, tās ir pieejamas plašam dažāda vecuma cilvēku lokam un tās ir piemērotas gan lielam, gan mazam dalībnieku skaitam. Panākumu virsotnē, FoxFit apmeklēja no 30 līdz 40 cilvēkiem ik nedēļu, bet, beidzoties COVID-19 ierobežojumu ieviešanai, šī kalpošana atkal sāk lēnām uzņemt apgriezienus.
 
“Lielās grupas mēs sadalām uz pusēm un mums ir divi dažādi treniņi. Katrai grupai jāpilda sešu dažādu vingrinājumu atkārtojumi (400 pietupieni gaisā, 400 vēderpreses vingrinājumi u.tml.), kas jādara kopā komandās. Mēs viņus izaicinām sasniegt visu atkārtojumu atzīmi vai izdarīt visus apļus un tādējādi nosakām izpildes laiku pārējām grupām, lai veidojas tādas kā draudzīgas sacīkstes,” viņš stāsta.
 
Grīnfīlds iedrošina nākt uz nodarbībām ikvienu šajā apkārtnē, neatkarīgi no viņu fiziskās sagatavotības, raksturojot cilvēkiem patīkamo pozitīvo kopienas atmosfēru.
 

“Cilvēki domā, ka viņiem trūkst fiziskās sagatavotības, lai nāktu, vai arī domā, ka tos nosodīs un domā, ka viņiem jākļūst labāk sagatavotiem, lai varētu nākt. Bet tas nav jādara; nāc, kāds esi!

Parasti cilvēki savu sagatavotības līmeni raksturo kā daudz zemāku, nekā tie reāli var izdarīt. Tā ir iedrošinoša lieta. Mēs gribam, lai cilvēki nāk uz FoxFit un, saņemot atbalstu, ticētu, ka viņi var izdarīt kaut ko lielisku. Tā nav tikai fitnesa lieta.”
 
FoxFit ir kā vieta, uz kuru draudzes cilvēki viegli var atvest savus draugus un tās iecere ir padarīt FoxFit par kaut ko vairāk nekā tikai vingrošanas grupu.
 
“Tik bieži mēs savu lielo uzdevumu sākam darīt no nepareizā gala,” Patii paskaidro. “Mēs cilvēkiem esam mācījuši, ka viņiem vispirms jāizmaina sava uzvedība pirms mēs ar viņiem varam savienoties. Uzskats, ka ir “jāuzvedas, lai varētu piederēt” nemaz nav biblisks. Jēzus satikās ar cilvēkiem viņu dzīvesvietās, Viņš ar tiem sarunājās, kā esot attiecībās ar viņiem. Tāda vieta ir FoxFit. Dievs ir svētījis Arnoldu un mani ar dedzību par veselību un fitnesu, lai satiktu un veidotu attiecības ar cilvēkiem, lai liktu viņiem justies kā mājās un visvairāk – justies drošībā.”
 
“Bija viegli tur atvest cilvēkus un vadīt to,” piebilda Grīnfīlds. “Bet vienmēr bija grūti to padarīt vairāk garīgu un ievest tajā visā Jēzu.”
 
“No māsu rezidentūras sāka nākt divas meitenes, Beka un Freija, viņas nebija stipras adventistes. Bet pateicoties šai kalpošanai, viņas vairāk savienojās ar draudzi un viņas to atvēra rezidentūrai un uzbūvēja lielu tiltu mūsu starpā,” teica Patii.
 

“Dievs jūs ir svētījis ar dedzību, talantiem un dāvanām. Jautājums ir – ko jūs ar to darāt? Es iesaku jums to lietot, lai kalpotu Dievam un celtu sabiedrību. Uzticieties Devējam un Viņš jūsu kalpošanu aptvers ar mērķi un identitāti,” viņš teica.

Raksta avots: https://www.adventistreview.org/church-news/story15721-building-the-kingdom-of-god-through-fitness