Ģenerālkonferences sesija tiek pārcelta otro reizi

13. janvāris, 2021 | Adventist Review

COVID-19 pandēmijas dēļ Vispasaules draudzes Ģenerālkonferences sesija tiek pārcelta uz 2022. gada 6.-11. jūniju.

Vispasaules SDA baznīcas izpildkomitejas locekļi otro reizi desmit mēnešu laikā ir nobalsojuši par sesijas atlikšanu, kas sākotnēji bija plānota 2020. gada jūnija beigās. Lēmums tika pieņemts, apzinoties izaicinājumus, kurus rada COVID-19 pandēmija.

Izpildkomitejas locekļi no visas pasaules 12. janvārī apmeklēja virtuālo Zoom sanāksmi, kur tie iepazinās ar ziņojumiem no Vispasaules baznīcas, veselības nodaļu pārstāvjiem un loģistikas koordinatoriem. Vadītāji apsvēra iespējamību rīkot Ģenerālkonferences sesiju iepriekš plānotajos datumos, respektīvi, no 2021. gada 20. maija līdz 25. maijam Indianapoles pilsētā, Indianas štatā, ASV.

Ģenerālkonferences prezidents Teds N. C. Vilsons atklāja 2 stundu ilgo sanāksmi. Pīters Landless, Vispasaules SDA baznīcas Veselības kalpošanas nodaļas vadītājs, norādīja, ka, ņemot vērā pieaugošo infekciju skaitu, kā arī jauno, vēl infekciozāko vīrusa paveidu, Veselības kalpošanas nodaļa iesaka pārcelt Ģenerālkonferences sesiju. Pīters sacīja, ka
 

“mēs izvirzām šo rekomendāciju ar smagu sirdi. Taču mūsu rekomendācija ir tieši šāda, jo izskatās, ka alternatīvu nav.” 


Ģenerālkonferences plānotāja Šeri Klemmere norādīja, ka apmeklētājiem varētu rasties grūtības iegūt vīzas, kā arī sarežģījumus radītu obligātā karantīnas ievērošana ieceļotājiem.

Ģenerālkonferences statūti pašlaik nepieļauj iespēju piedalīties Ģenerālkonferences sesijā attālināti. 


Sanāksmes noslēgumā tika veikts balsojums, kur 185 dalībnieki nobalsoja par sesijas pārcelšanu uz vēlāku datumu, bet 9 dalībnieki - pret.

Pīters Landless noslēdza sanāksmi ar atziņu, ka “mēs esam nonākuši līdz šādai situācijai nevis tāpēc, ka tas ir kas tāds, ko mēs vēlētos, bet gan tāpēc, ka mums tā ir jādara.”

Raksta avots: https://www.adventistreview.org/church-news/story15892-leaders-vote-to-postpone-general-conference-session-2020-for-a-second-time