Saeima nobalso par labu tradicionālajai ģimenes definīcijai

14. janvāris, 2021 | TVNET/LETA

Ceturtdien, 14. janvārī, Saeima sprieda par NA iesniegtajiem grozījumiem Satversmē, kuru mērķis ir nostiprināt sievietes un vīrieša veidotas ģimenes jēdzienu, tādā veidā labojot Satversmes 110. pantu. Grozījumi ir iesniegti tālākai izskatīšanai visām Saeimas komisijām.

Pašlaik Satversmes 110. pants ir šāds: “Valsts aizsargā un atbalsta laulību — savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, vecāku un bērna tiesības. Valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības.”

Iesniegtajā likumprojektā rosināts mainīt 110. pantu uz šādu: “Valsts aizsargā un atbalsta laulību - savienību starp vīrieti un sievieti, ģimeni, kas balstīta laulībā, asinsradniecībā vai adopcijā, vecāku un bērna tiesības, ieskaitot tiesības augt ģimenē, kuras pamatu veido māte (sieviete) un tēvs (vīrietis), kā arī valsts īpaši palīdz bērniem invalīdiem, bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības vai cietuši no varmācības.”

Par tālāku grozījumu nodošanu nobalsoja 47 deputāti, pret - 25 deputāti.

Informācija iegūta no ziņu portāla Tvnet.lv: https://www.tvnet.lv/7155570/na-piedavatos-satversmes-grozijumus-par-gimenes-definiciju-nodod-vertet-saeimas-komisija