Plūdi Austrālijā ir skāruši adventistu skolas un draudzes

25. marts, 2021 | Maryellen Hacko, Adventist Record


Ārkārtīgi lieli nokrišņi 20. un 21. martā ir skāruši adventistu skolas, draudzes un mājvietas Sidnejas konferences un Ziemeļu Jaundienvidvelsas konferences reģionos Austrālijā.

Ziemeļu Jaundienvidvelsa

Jaundienvidvelsas ziemeļu krastā ir applūdušas Maklija un Hastinga upes, kā rezultātā ir slēgtas simtiem skolas, tostarp arī Kempsija adventistu skola un Manninga adventistu skola.

Kā norāda Ziemeļu Jaundienvidvelsas konferences prezidents Adrians Raetels, Kempsija adventistu skola ir slēgta kopš ceturtdienas, 18. marta. Pašlaik neviens darbinieks vai skolēns nevar sasniegt skolu, jo apkārt esošie ceļi ir applūduši.

Manninga adventistu skolas direktore Diāna Hilsdone sacīja, ka, lai gan Manninga skolas teritorija atrodas nogāzē un ir pasargāta no plūdiem, pašlaik ir grūti prognozēt notikumu attīstības gaitu.
 

“Viena skolotāja, kas dzīvo diezgan tuvu skolai, nemaz nevar tajā iekļūt. Tilts ir sabojāts, tādēļ inženieriem tas vispirms ir jāaplūko, pirms mēs varēsim doties tam pāri,” viņa paskaidroja.

“Pirms viena gada šinī laikā mēs dzēsām ugunsgrēkus, tad mums visu gadu bija COVID-19, un tagad šie plūdi,” Hilsdone piemetināja. “Mums tas ir apnicis. Ir aizvadīti aptuveni 18 mēneši ar dabas katastrofām un slimībām, un tas viss mūs attur no sanākšanas kopā.”

Makvārija adventistu skolā pašlaik strādā tikai paši nepieciešamākie darbinieki, jo daudzi darbinieki, kā arī studenti ir iesprostoti savās mājās plūdu dēļ. Taču skola vēl nav aizvērta.

Slēgto ceļu dēļ daudzi draudzes locekļi nevar iegādāties pirmās nepieciešamības preces, un daudzas mājas ir appludinātas. Lai palīdzētu, Makvārija adventistu draudzes locekļi gatavojas ziedot ilgi uzglabājamas pārtikas preces, spilvenus, segas un citas lietas, kas nepieciešams evakuētajiem cilvēkiem vai citādi skartajiem. Viņi iedrošina cilvēkus lūgt, kā arī vaicāt pēc palīdzības, ja viņiem ir nepieciešamas naktsmājas.

“Mēs esam vaicājuši draudžu mācītājiem sazināties ar neaizsargātākajiem draudzes locekļiem, un viņiem tas ir labi izdevies,” sacīja Raetels. “ADRAs direktors Dāvids Haupts sadarbojas ar vietējām draudzēm, lai pārveidotu tās par evakuācijas centriem.”

Sidnejas reģions

Sidnejas reģionā ir applūdušas 3 pilsētas un to vietējie rajoni, kā arī apdraudēta ir Loida Grolimunda ferma, kur tiek filmēts raidījums “Aussie Pastor”. Vairāk nekā 3000 cilvēku ir evakuēti, un pastāv bažas, ka līdz pat 54'000 cilvēku ir skāruši plūdi.

Neskatoties uz to, adventistu dibināta sanāksmju un nometņu vieta “Crosslands”, kas atrodas netālu no plūdu skartajām teritorijām, nav applūdusi.
 

“Mēs esam piedzīvojuši brīnumu,” sacīja Brūss Hils, “Crosslands” pārstāvis. “Es jūtos apmulsis, jo visi, kas atrodas mums apkārt, saskaras ar plūdiem un tiek evakuēti, un es zinu, ka daudzi cilvēki ir lūguši par mums.”

“Tas var būt vienīgi Dievs, nekas cits. Piektdien, [19. martā], gaidot plūdus, mēs pārvietojām visu, kas varētu nogrimt vai peldēt virs ūdens, bet plūdi mūs vispār nav skāruši. Es priecājos jums stāstīt par šo Dieva brīnumu. Visi domāja, ka mēs būsim zem ūdens, bet mēs neesam!”

Sidnejas konferences prezidents Terijs Džonsons sacīja: “Mēs esam nosūtījuši nepieciešamo informāciju visiem mūsu mācītājiem. Viņiem ir pieejama informācija par ADRAs palīdzību, un, ja viņi mums dos ziņu, ka kādu no draudzes locekļiem ir skāruši plūdi, mēs šo ziņu nodosim tālāk.”

Raksta avots: https://www.adventistreview.org/church-news/story16142-australia-floods-affecting-adventist-schools-and-churches