Latvijas adventisti sniedz atbalstu bērniem Indijā

31. marts, 2021

Pateicoties Latvijas ziedotāju atbalstam, 8 Indijas bērni no ļoti trūcīgiem dzīves apstākļiem turpina mācības jau devīto gadu. Nesen Indijas bērnu projekta ietvaros bija iespēja šos bērnus atbalstīt arī ar pārtiku. Vairāk par Indijas bērnu projektu stāsta šī projekta koordinatore Sigita Pešele.

“Pašlaik mūsu Indijas bērni neiet skolā un mācās attālināti, un, mājās dzīvojot, viņiem nav tā ēdiena, ko viņi ēstu skolā. Kā jau jūs zināt, tie apstākļi, kādos viņi dzīvo, ir ļoti trūcīgi. Ikdienā viņu pirmā ēdienreize ir no rīta, izdzerot krūzi ar bifeļa pienu, un tad otra ēdienreize pēcpusdienā ir rīsi ar asu mango mērci. Un tas ir viss. Un tā tas ir katru dienu - viens un tas pats. Trešās ēdienreizes nav. Bet tad, kad viņi ir skolā, tad viņiem ir skolas ēdienreizes, bet šīs COVID situācijas dēļ kopš februāra uz skolu iet tikai 10. un 12. klases bērni. No mūsu astoņiem sponsorētajiem bērniem tie ir divi. Pārējie turpina mācīties no mājām. Latvijas draudžu Savienības grāmatvede pārskaitīja naudu Mārim Krauliņam uz viņa labdarības organizāciju, ar kuru mums ir noslēgts līgums, un Māris Krauliņš pārskaitīja šo naudu uz Indiju sludinātājam Džonam, kurš pārrauga šo visu projektu. Es saņēmu īsu atskaiti no šī sludinātāja Džona par to, kā viņš ir iegādājies produktus un ir izvadājis katram, kas bija mājās, kā arī uz skolu tiem diviem bērniem, kas to pašlaik apmeklē.”
“Šī ir Ramadevi. Viņa jau ir ļoti izaugusi. Te pat nav visi produkti, jo sludinātājs Džons rakstīja, ka meitenes, kas tagad ir skolā, jau bija ienesušas augļus kopmītnēs, jo nebija domājušas, ka būs jāfotogrāfējas, tādēļ daļa ir telpās un tikai daļa ir redzama attēlos. Kad mēs ar Māri domājām, ko tad pirkt, mēs sapratām, ka pamatā jāpērk dārzeņi un augļi. Tas varētu likties jocīgi, jo tā ir siltā zeme un šķiet, ka augļiem vajadzētu būt daudz. Bet viņiem nav naudas, lai tos nopirktu. Ikdienā augļus viņi vienkārši neredz. Kā arī mēs nolēmām nopirkt pupas, kas ir olbaltums, un tamlīdzīgus produktus. Jūs varat redzēt, cik viņa ir priecīga!”Viens no Indijas bērnu projekta sponsorētajiem zēniem Manohar
Revati, arī viena no Indijas bērnu projekta sponsorētajiem bērniem
Ģimene, kas saņēmusi pārtikas atbalstu caur Indijas bērnu projektu
“Un šeit ir tie bērniņi, kas pašlaik ir skolā, bet tie visi, protams, nav mūsu sponsorētie bērni. Arī viņi saņēma kādu pārsteigumu, lai nepaliktu tukšām rokām.”
Viens no Indijas bērnu projekta sponsorētajiem bērniem
“Šis ir Satviks. Attēlā redzami arī žāvētie augļi, sausie zupas maisījumi ar kaltētiem dārzeņiem - tie produkti, kas var uzglabāties ilgāku laiku bez ledusskapja. Un, tā kā līdzekļi to ļauj, mēs domājam, ka pēc kāda laika, varbūt maija beigās, šo pārtikas pabalstu varētu sniegt vēlreiz, un varbūt arī vasaras beigās, lai, kamēr viņi neapmeklē skolu klātienē, mēs varētu kaut kādā veidā palīdzēt.”

Arī Jums ir iespēja atbalstīt šos bērnus, veicot ziedojumu uz SDA Latvijas draudžu savienības kontu LV80UNLA0001000701126, mērķī norādot “Indijas bērnu projektam”.

Vairāk par Indijas bērnu projektu varat uzzināt šādos žurnāla “Adventes Vēstis” izdevumos:
  • 2013.g. marts un oktobris 
  • 2014.g. maijs 
  • 2015.g. oktobris
  • 2016.g. augusts 
  • 2017.g. septembris
  • 2018.g. novembris
  • 2019.g. septembris 
  • 2020.g. novembris
Attēli iegūti no SDA Rīgas 7. draudzes Facebook lapas.
Sigitas Pešeles atstāsts iegūts no SDA Rīgas 7. draudzes YouTube kanāla.