Klusā okeāna divīzija piedzīvo kristību skaita pieaugumu

19. aprīlis, 2021 | Jarrod Stackelroth

Klusā okeāna divīzija 2020. gadā piedzīvoja ievērojamu kristību skaita pieaugumu. Tas ir vienīgais SDA vispasaules draudzes reģions, kurš pandēmijas laikā piedzīvojis kristību skaita pieaugumu.

2020. gadā šajā divīzijā tika reģistrētas 49'058 kristības, taču 2019. gadā - 34'857 kristības. Kad valstis šīs divīzijas reģionos saskārās ar ierobežojumiem, “cilvēki vēl aizvien varēja tikties grupās no 50 līdz 100 cilvēkiem,” sacīja Klusā okeāna divīzijas prezidents Glens Taunends. 

“Daudziem cilvēkiem bija iespēja vadīt mazās grupas, līdzdalīt savu ticību un pasniegt vienkāršas Bībeles stundas cilvēkiem, kā arī ļaut savstarpējai sadraudzībai starp cilvēkiem un Svēto Garu radīt dzīvi ietekmējošas izmaiņas. Šīs grupas iesaistīja daudz cilvēku un tās nebija atkarīgas no mācītājiem, un gan mācītāji, gan cilvēki bija apmierināti ar rezultātiem,” sacīja Glens Taunends.

“Mums bija kļuvis pārāk ērti mūsu draudzes ēkā,” sacīja Trans-Klusā okeāna misijas prezidents Maveni Kaufononga. “COVID-19 aizvēra draudzes un piespieda mūs rīkoties ārpus mūsu komforta zonas. Dieva Gars mums ir atklājis daudz jaunu virzienu.” 

Pēdējo piecu gadu laikā Trans-Klusā okeāna misija ir koncentrējusies uz evaņģelizāciju, katru gadu iedvesmojot dažāda vecuma paaudzes. Tā kā 2020. gadā liela uzmanība tika vērsta uz tehnoloģijām, tad šis bija jauniešu gads.

“Mēs jau pirms pandēmijas nolēmām, ka 2020. gadu veltīsim jauniešiem,” sacīja mācītājs Kaufononga.

 

“Mums bija plāns, tad sākās COVID-19, un mēs pielāgojām savu plānu. Mums ir nopietni jāattiecas pret evaņģelizāciju, un ir nepieciešams plāns. Apstākļi var mainīties, bet, ja mums ir plāns, mēs varam pēc tā vadīties.”


Kā norāda mācītājs Kaufononga, viens no faktoriem, kas labvēlīgi ietekmēja draudzes atpazīstamību Fidži salās 2020. gadā, varētu būt tas, ka daudz vairāk cilvēki sāka skatīties evaņģelizācijas programmas televīzijā. Lielākajā daļā valstu, kas ir ietvertas Klusā okeāna divīzijā, ir pieejams Hope Channel - gan caur televīziju, gan radio. “COVID-19 cilvēku sirdīs ir raisījis ilgas pēc cerības,” viņš sacīja.

Ņemot vērā to, ka kristību skaits visā pasaulē samazinās, mācītājs Kaufononga saka, ka draudzei ir “jāatrod veids, kā paveikt mums uzticēto misiju Dieva vadībā.”

Avots: https://record.adventistchurch.com/2021/04/16/spd-records-highest-baptism-figure-during-pandemic-year/