Adventistu globālā telts sanāksme tiešsaistē

18. maijs, 2021 | Alita Byrd | Spectrum Magazine

Rītvakar sākas adventistu globālā telts sanāksme! Tajā būs vairāk nekā 400 semināru dažādās valodās, vairāk nekā 100 virtuālo izstāžu dalībnieku un tiek prognozēts, ka apmeklētāju skaits sasniegs 200’000. Ko par šo telts sanāksmi saka Ģenerālkonferences asociētais mantzinis un sanāksmes koordinators Tims Aka? 

Tu palīdzi organizēt Adventistu globālo telts sanāksmi, kas norisināsies no 19. līdz 23. maijam. Cik daudz apmeklētāju jau ir pieteikušies?

Pašlaik [12. maijā] uz sanāksmi ir pieteikušies aptuveni 60’000 apmeklētāji, un šis skaits palielinās katru dienu. Aptuveni 60% no dalībniekiem ir X paaudzes un Z paaudzes pārstāvji, kā arī mileniāļi. Mēs prognozējam, ka sanāksmi apmeklēs līdz 200 tūkstošiem cilvēku.

Vai šis pasākums ir kas līdzīgs Ģenerālkonferences sesijai? Kāds ir sanāksmes galvenais mērķis?

Šī sanāksme ir kas pavisam jauns. Mēs vēlamies aizsniegt tos draudzes locekļus, kuriem nav iespēju piedalīties Ģenerālkonferences sesijā. Mēs arī vēlamies parādīt vispasaules draudzei to, cik daudz misijas un kalpošanas organziāciju mums ir - gan draudzes iekšienē, gan ārpusē kā neatkarīgās kalpošanas organizācijas. Mūsu galvenais mērķis ir iedvesmot un apmācīt draudzes locekļus būt iesaistītiem draudzes misijā, sludinot evaņģēliju un Jēzus mīlestību.

Vai vari pastāstīt par runātājiem, kuri piedalīsies sanāksmē?

Sanāksmē būs vairāk nekā 400 semināru, kuros piedalīsies izcili runātāji no visas pasaules. Mūsu galvenie runātāji pārstāv to talantu bagātību, ko Dievs ir devis šai draudzei dažādās kalpošanas jomās. Sanāksmē piedalīsies runātāji no mūsu izglītības iestādēm, slimnīcām, uzņēmumiem un dažādām mūsu draudzes organizācijām.

Vai sanāksmes dalībnieki varēs sazināties viens ar otru?

Platforma, kas tiks izmantota globālajā telts sanāksmē, sniedz dalībniekiem iespēju sazināties vienam ar otru, kā arī ar izstāžu dalībniekiem un runātājiem. Būs pieejams arī video čats. 

Kādi ir izaicinājumi, rīkojot šo globālo telts sanāksmi?

Ir daži elementi, kas mums rada izaicinājumus, gatavojoties šim pasākumam:
  1. Pasākuma apmēri - mēs sadarbojamies ar vairāk nekā 110 organizācijām, kas būs sastopamas virtuālajā izstāžu zālē. Mēs organizējam arī vairākus simtus semināru, prezentāciju un programmu. 
  2. Pasaulplaša auditorija - mēs vēlamies, lai šo pasākumu varētu apmeklēt cilvēki no visas pasaules, tādēļ mēs to cenšamies padarīt pieejamu dažādās laika joslās. Pasākuma rīkošana dažādās laika joslās ir liels izaicinājums. 
  3. Radošums - visi ir noguruši no sanāksmēm tiešsaistē, bet visi ir gatavi skatīties TV programmas vai seriālus internetā, ja tie viņiem ir saistoši. Tādēļ mēs vēlamies nodrošināt to, ka pasākuma programma ir aizraujoša, iedvesmojoša un praktiska.

No kurienes radās ideja par globālo telts sanāksmi tiešsaistē?

Ir tāds teiciens - “nepieciešamība ir inovāciju māte”. Pandēmijas dēļ mums vajadzēja atcelt Ģenerālkonferences sesiju, un mēs nolēmām izveidot globālo telts sanāksmi, lai mēs kā vispasaules draudze varētu sanākt kopā.
 

Reģistrējies adventistu globālajai telts sanāksmei šeit: https://2021.campmeeting.com/
Programmu Eiropas-Āfrikas reģionam skaties šeit: https://www.campmeeting.com/europe-africa/
Sanāksme sāksies 19. maijā plkst. 19.00 pēc Latvijas laika.

Intervijas avots: https://spectrummagazine.org/interviews/2021/adventist-virtual-global-campmeeting-expects-200000-visitors