Adventisti Izraēlā pateicīgi par Dieva apsardzību

24. maijs, 2021 | Marcos Paseggi, Adventist Review

Izraēlā dzīvojošie Septītās dienas adventisti Andrejs un Oļa Semjonovi ir pateicīgi Dievam par apsardzību brīdī, kad viņu ēkas pagalmā Ašdodas pilsētā nokrita raķete no Gazas, kā rezultātā tika izsisti visi ēkas logi. Adventistu mācītājs Tel Avivā arī guva satraucošu pieredzi, piedzīvojot raķešu sprādzienus vietējā rajonā.

“Dievs ir patiesā miera avots. Viņš pasargā mūs no satricinājumiem,” raksta Daniels Stojanovičs, Adventistu baznīcas Izraēlas reģiona prezidents. “Kā gan saglabāt mieru satricinājumu laikā? Kā dzīvot netraucētā veidā, kad apkārt lido raķetes? Tas ir iespējams vienīgi tad, ja esam tuvu mūsu Debesu Tēvam,” viņš atbild.

Raķešu sprādziens Ašdodā

Andrejs un Oļa Semjonovi dzīvo Ašdodā, kur ir sastopama Septītās dienas adventistu kopiena. Viņi pārcēlās uz Izraēlu kopā ar saviem bērniem 2020. gadā. Pirmajā gadā viņi saskārās ar COVID-19 saistītajiem ierobežojumiem un karantīnas režīmu. Kad viņi saņēma savas vakcīnas un cerēja, ka dzīve atgriezīsies ierastajās sliedēs, starp Izraēlu un palestīniešiem izcēlās konflikts. 

Tā kā viņu dzīvokļu ēkā nav bumbu patversmes, ģimenei nācās paglābties publiskā bumbu patversmē. Viņi tur pavadīja gandrīz veselu nedēļu - gan dienas, gan naktis. 17. maijā viņu ēkas pagalmā nokrita raķete, radot lielus postījumus arī kaimiņu ēkai. Sprādziena rezultātā tika izsisti visi ēkas logi, padarot šo ēku neapdzīvojamu. Bērni piedzīvoja lielu šoku no sprādziena. Paldies Dievam - viņi ir dzīvi. Draudzes locekļi ģimenei ir sarūpējuši naktsmājas.

Mācītājs Tel Avivā

Adventistu mācītājs Gerardo Farias, kurš Izraēlā kalpo jau 3 gadus, kopā ar savu sievu pastaigājās pa Tel Avivu, kad piedzīvoja raķešu uzbrukumu.
“Pēkšņi ieslēdzās sirēnas, bet mēs bijām ielas vidū un apkārt nebija nevienas patversmes, kurā paglābties,” sacīja Farias. “Mēs vienkārši darījām to pašu, ko cilvēki mums apkārt - mēs skrējām un nometāmies ceļos pie sienas. Tas bija elpu aizraujošs skats redzēt raķetes lidojam virs mūsu galvām un sprāgstam mūsu acu priekšā.”

Farias sacīja, ka viņš ir pateicīgs, ka viņi izdzīvoja un droši atgriezās mājās. “Tajā vakarā mēs Dieva žēlastībā nokļuvām mājās, un devāmies bumbu patversmē kopā ar mūsu kaimiņiem. Trauksmes sirēnas gaudo visu nedēļu. Dienu un nakti. Sestdien pēc dievkalpojuma piedzīvojām vēl vienu uzbrukumu,” viņš teica.

 

“Šoreiz raķete nokrita aptuveni 1,4 kilometrus no mūsu mājām. Sprādziens bija tik skaļš, kā nekad iepriekš. Es nekad nebiju redzējis raķešu destruktīvo spēku ar savām paša acīm. Šrapnelis ir it visur. Stikla lauskas pat 100 metru attālumā no sprādziena vietas. To bija ļoti grūti sagremot.”


Neskatoties uz izaicinājumiem, Farias uzsvēra, ka viņu uzticība Dievam nav mazinājusies. “Mūsu Dievs visu kontrolē. Ar draudzes locekļiem viss ir kārtībā. Mums viss ir kārtībā. Mums ir nepieciešamas jūsu lūgšanas, lai panāktu mieru Tuvajos Austrumos.”

Adventistu iestāde Jeruzālemes austrumos

Adventistu baznīcas Izraēlas reģionam ir viena iestāde Jeruzālemes austrumos, kas atrodas tuvu vietām, kas ir veicinājušas izcēlušos konfliktu. Damaskas vārti, kas ir ērta ļaužu pulcēšanās vieta, atrodas netālu no Adventistu mācību centra. “Tas, ka centrs atrodas tik tuvu Damaskas vārtiem, padara nākotni neskaidru, ja vardarbība turpināsies,” sacīja Stojanovičs.

“Mēs aicinām jūs turpināt lūgt par Jeruzālemi, Izraēlas valsti, Adventistu mācību centru un cilvēkiem, kas tajā dzīvo. Lai mūsu Debesu Tēvs viņus sargā,” Stojanovičs raksta. “Lai Viņš palīdz politiskajiem līderiem atrast drošu risinājumu, kas ir cieņas, taisnīguma un miera iedvesmots.”

Adventistu baznīcas Izraēlas reģionā ir aptuveni 830 kristītu draudzes locekļu, kuri pārstāv astoņas valodas: ebreju, krievu, angļu, spāņu, rumāņu, arābu, amharu un akanu. Tur strādā pieci mācītāji un divi mācītāju palīgi.


Raksta avots: https://www.adventistreview.org/church-news/story16374-adventists-in-israel-are-grateful-their-lives-were-spared-after-close-calls