Plūdi Eiropā: ADRA gatava palīdzēt cietušajiem

19. jūlijs, 2021 | ANDREAS MAZZA, EUDNEWS

Vairāk nekā 160 cilvēku ir gājuši bojā un vairāk simti ir bezvēsts pazuduši pēc katastrofālajiem plūdiem, kas skāruši Eiropas rietumu reģionus. Neskatoties uz sķēršļiem un grūtībām, turpinās izmisīgi izdzīvojušo meklējumi. 

Vismaz 133 cilvēki Vācijā ir gājuši bojā postošo plūdu dēļ. Beļģijā konstatēti 24 bojāgājušie. Autoritātes brīdina, ka šie skaitļi varētu pieaugt. Arī Luksemburgu, Austriju, Šveici, Franciju un Nīderlandi ir skārušas spēcīgas lietusgāzes, bet nav saņemtas ziņas par nāves gadījumiem. Ir novērojami skati ar pilsētām zem ūdens, sabrukušām ēkām un apraktām mašīnām.

“Redzot šos postošos skatus Beļģijā, Luksemburgā, Vācijā, Francijā un citās Eiropas daļās, kā gan mēs varētu palikt vienaldzīgi?” - preses relīzē sacīja Rubens De Abreu, Franko-Beļģijas konferences prezidents. “Mēs vēlamies paust mūsu atbalstu cietušajiem, viņu ģimenēm un glābējiem.”

“Šo gadsimtu ir skāruši postoši dabas spēki,” turpināja De Abreau. “Vai tas ir spēcīgs karstums, kas izraisa ugunsgrēkus, nevaldāmas lietusgāzes vasaras vidū, vai arī vīruss, kas satricina visu pasauli, mēs nedrīkstam aizmirst par mūsu kā cilvēku atbildību šo fenomenu laikā, kā arī par sekām, ko rada dabas resursu masveida izmantošana. Tas, kas notiek šinīs dienās, ir ne vien sauciens pēc tūlītējas solidaritātes, bet arī pēc ilgtermiņa apņemšanās citādāk raudzīties uz ekoloģiju, respektējot to, kas ir radīts.”

“Tagad ir laiks mūsu asarām paust stāstu par vienotību un lūgšanām,” noslēdza De Abreau. “Adventistu draudze caur tās ADRA tīklu ir gatava atbalstīt tos, kuri cieš, lai palīdzētu un sniegtu atbalstu.”