ADRA realizē palīdzības projektu Laosā

30. septembris, 2021 | Adventist Review

“Es vēlos, lai sievietēm būtu pieeja labam uzturam, veselības aprūpei un informācijai. Šīs lietas varbūt nepadarīs viņas bagātas, bet viņām būs laba veselība, viņas zinās, kā parūpēties par sevi un ģimeni, bērni būs veselīgi, un neviens necietīs no nepietiekama uztura,” sacīja pavāre Tuktika, Laosas ADRAs veselības un uztura nodaļas vadītāja. 

Tā kā ADRAs misija ir piedāvāt ēdienu izsalkušajiem, ūdeni izslāpušajiem, drēbes kailajiem, dziedinājumu slimajiem un mierinājumu vientuļajiem, ADRA arī izjūt lielu atbildību, atbalstot sievietes un bērnus Laosā, kas cieš no nabadzības un nepietiekama uztura.

Pašlaik ADRA realizē palīdzības projektu Laosā, vienā no Dienvidaustrumāzijas nabadzīgākajām valstīm. Projekts tiek īstenots Sjenkhoānas provincē, kur no nepietiekama uztura cieši 43 procenti iedzīvotāju, un vairāk nekā 12 procentiem bērnu līdz piecu gadu vecumam ir nepietiekams svars.
Kad Tuktika pievienojās ADRAi Laosā, viņa uzreiz ieguva pavāres titulu, pateicoties viņas ēdiena pagatavošanas prasmēm. Lai gan Tuktika pati sevi nedēvē par pavāri, viņai tomēr ir lieliskas prasmes, kuras viņa izmanto, sagatavojot ēdienu bērniem un iemācot to gatavot arī vecākiem.

“Es esmu ļoti priecīga un pateicīga, ka varu palīdzēt šiem cilvēkiem iemācīties vairāk par uzturu, kā arī palīdzēt saprast, ko nozīmē laba diēta. Es priecājos, ka vecāki saviem bērniem sāk veltīt vairāk uzmanības, un sievietēm ir labāka piekļuve veselības aprūpei. Vietējā kopiena saprot, cik svarīgs ir labs uzturs.”

Nepietiekams uzturs ir ļoti nopietna problēma Laosas ciematos. ADRA ir izveidojusi rehabilitācijas programmu, kas palīdz bērniem līdz piecu gadu vecumam. Bērni, kuriem ir pārāk mazs svars viņu vecumā, piedalās 12 dienu ilgā nodarbību ciklā. Katra mājsaimniecība sanāk kopā un atnes tos pārtikas produktus, kas viņiem ir. Tad ADRAs darbinieki palīdz šos pārtikas produktus pārvērst veselīgās maltītēs. Šo 12 dienu laikā bērni un mātes piedalās izglītojošās aktivitātēs - iemācās gatavot, uzzina vairāk par higiēnu un uzturu. Pēc pievienošanās programmai bērniem tiek veiktas svara un veselības pārbaudes visa nākamā gada garumā.

Pavāre Tuktika un ADRA Laosā cer, ka, pateicoties šim projektam, mātes un bērni kļūs veselīgāki, izbaudīs labu veselību un raudzīsies nākotnē ar cerību.


Avots: https://www.adventistreview.org/church-news/story16843-chef-supports-malnutrition-reducing-efforts-in-laos