Krakovas pilsētā atklāts laukums par godu pirmajam adventistu misionāram Polijā

5. oktobris, 2021 | News EUD adventist

25. septembrī Krakovas pilsētā svinīgi tika atklāts Mihala Beļina-Čehovska laukums, kas tā nodēvēts par godu pirmajam poļu Septītās dienas adventistu baznīcas misionāram. Laukumu svinīgi atklāja Krakovas mērs. Atklāšanā piedalījās arī parlamenta deputāti un pilsētas padomnieki.

Ceremonijas laikā Mazpolijas vojevodistes pārstāvis piešķīra adventistiem goda zīmi - Mazpolijas krustu. Lai atzīmētu šo notikumu, baznīca plāno rīkot Bībeles izstādi “Bībele - visu laiku pārdotākā grāmata” pie Vāveles pils, vienas no vēsturiski nozīmīgākajām vietām Polijā, kā arī izdalīt 100’000 žurnāla “Laika zīmes” eksemplārus.

“Polijā ir dzīvojuši vairāki apbrīnojami iedzīvoāji, kuri nebaidījās no pārmaiņām. Viņi bija lieli patrioti. Piemēram, Nikolajs Koperniks ne vien atklāja savas lieliskās prasmes, bet arī parādīja lielu drosmi. Mihals Beļins-Čehovskis parādīja līdzīgu drosmi. Viņš rīkojās gan kā patriots, pirmais tā laika reliģiskās kustības misionārs Eiropā, gan arī kā atturības kustības aizsācējs,” sacīja mācītājs Riszards Jankovskis, Septītās dienas adventistu baznīcas prezidents Polijā.

Mihals Beļins-Čehovskis piedzima tieši pirms 203 gadiem, 1818. gada 25. septembrī, netālu no Krakovas, taču pārcēlās uz ASV. Viņš bija pirmais Septītās dienas adventistu draudzes misionārs, kurš devās uz Eiropu, lai gan viņš neguva draudzes vadības piekrišanu. Viņš iepriekš bijis iesaitīts dažādās patriotiskās aktivitātēs, un Eiropas un Polijas liktenis viņam bija ļoti svarīgs.

Līdz ar laukuma atklāšanu Krakovā tika iestādīti vairāki simti krūmu. Par to tika rakstīts vietējos medijos, kur tika pievienots arī mācītāja komentārs: “Ekoloģiskas aktivitātes mums ir svarīgas, un tās atbilst mūsu - adventistu draudzes - ticības principiem. Mēs uzskatām, ka tad, kad Dievs mums piešķir vietu, kur dzīvot, Viņš vēlas, lai mēs par to parūpējamies vislabākajā veidā. Tas ir katra kristieša ētisks pienākums.”
 

Adventisti vietējā apkārtnē ir pazīstami labdarības aktivitāšu dēļ. Astoņdesmitajos gados viņi rīkoja bezmaksas seminārus, kas palīdzēja iedzīvotājiem atmest smēķēšanu. Kopumā seminārus apmeklēja aptuveni 10’000 cilvēku, no kuriem 80% atmeta smēķēšanu.

Kopš deviņdesmitajiem gadiem draudzes locekļi vada labdarības organizāciju, kas līdz šim brīdim ir sniegusi palīdzību 25,2 miljonu eiro vērtībā, un laika posmā no 2006. līdz 2014. gadam adventisti ir piegādājuši 118 tonnas ēdiena Krakovas pārtikas bankai.

Polija ietilpst Transeiropas divīzijā, un valstī dzīvo 38 miljoni iedzīvotāju, no kuriem 6000 ir adventisti. “Tas ir patiešām brīnumaini, ka Polijas otrajā lielākajā pilsētā ir laukums, kas nosaukts adventista Mihala Beļina-Čehovska vārdā,” sacīja mācītājs Rakovski, viens no pasākuma rīkotājiem.