Adventisti Viskonsīnas štatā sniedz palīdzību afgāņiem

11. oktobris, 2021 | Lake Union Herald

Afganistānas iedzīvotāji tik tikko bija sākuši meklēt veidus, kā pamest valsti, kad Viskonsīnas štata brīvprātīgo organizācija atsaucās, lai sniegtu palīdzību. Pēkšņā Afganistānas valdības krišana nozīmēja, ka valsti pametušajiem iedzīvotājiem ir steidzama nepieciešamība pēc apģērba, jo lielākoties iedzīvotāji ieradās ASV tikai ar to apģērbu, kas viņiem ir mugurā.

Viskonsīnas adventistu kopienas nodaļas vadītāja Alise Gareta uzzināja, ka Forta Makkoija armijas bāzē ieradīsies 12’600 imigrianti no Afganistānas. No šīs bāzes cilvēki tiktu nosūtīti uz citiem štatiem.

Alise sazinājās ar Septītās dienas adventistu mācītājiem un draudzēm Viskonsīnā, lai aicinātu viņus ziedot apģērbu vīriešiem, sievietēm un bērniem. Tobrīd tika pieņemts lēmums atvēlēt pāris nedēļas apģērba ziedošanai, kas bija ļoti īss laika periods.
 

“Atsaucība bija milzīga,” sacīja Alise. “Mācītāji un draudžu locekļi atsaucās, un tika saziedotas 95 kastes ar aptuveni 2000 apģērba gabaliem. Kas par svētību!”

Tā kā apģērbs vēl aizvien bija ļoti nepieciešams, Alise nolēma aicināt cilvēkus ziedot vēl. 10. septembrī viņa nosūtīja e-pastu, aicinot cilvēkus ziedot ziemai piemērotu apģērbu - jakas, džemperus un zābakus. Šoreiz tika saziedoti aptuveni 1300 apģērba gabali. Septembrī pavisam tika saziedoti 3300 apģērba gabali jeb 189 kastes.

“Kad mēs sapratām, ka 12’600 cilvēkiem ir nepieciešama palīdzība, mēs nodomājām: “Kā gan mēs vispār varam palīdzēt? Mūsu palīdzība būs tikai kā ūdens piliens okeānā,” Alise dalījās savās sākotnējās pārdomās. “Bet, kad mēs sapratām, ka ikviens no mums var palīdzēt kaut vai vienam cilvēkam, šis darbs tika padarīts mēneša laikā! Mēs kalpojam varenam Dievam.”
 

Septembra mēnesī Viskonsīnas draudžu locekļi saziedoja vairāk nekā 10’000 ASV dolāru.

“Katrs penijs tiks ziedots, lai palīdzētu šiem cilvēkiem,” sacīja Alise. “Mēs turpinām iegādāties lietas, kas ir īpaši nepieciešamas pašlaik, kā, piemēram, ziemas jakas, apakšveļa, bērnu apģērbs un pārtika zīdaiņiem.”

Ziemeļamerikas divīzija novērtē Viskonsīnas štatā paveikto darbu. Deriks Lī, Ziemeļamerikas divīzijas adventistu kopienas nodaļas vadītājs, sacīja, ka Alise un viņas komanda lieliski vada šo uzdevumu Viskonsīnā. “Es uzticos Alisei un viņas komandai, kas sadarbojas ar draudzes locekļiem, lai sniegtu palīdzību. Tā ir mūsu privilēģija sadarboties ar cilvēkiem, kas vēlas būt Jēzus kājas un rokas savās vietējās kopienās.”