Teds Vilsons lūdz kopā ar Filipīnu prezidentu

15. novembris, 2021 | Adventist News

Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte pievienojās lūgšanai, ko izteica Septītās dienas adventistu baznīcas vadītājs Teds Vilsons sanāksmes laikā prezidenta rezidencē Manilas pilsētā.
 

Sanāksme bija iecerēta īsa, bet tā izvērtās 36 minūšu garumā, kamēr Duterte stāstīja par savu ticību un Vilsons sniedza neformālu Bībeles izpēti par vadīšanu Bībeles skatījumā.


Vilsons, kurš pārstāvēja adventistu delegāciju prezidenta rezidencē, izteica savu atzinību prezidentam par to, ka viņš atbalsta reliģijas brīvību, veicina veselīga dzīvesveida izvēles un sniedz apžēlošanu kādreizējiem bandītiem, kas ir atsacījušies no saviem ieročiem tagad, kad tie ir dzirdējuši evaņģēliju caur Adventistu Vispasaules Radio.

Vilsons un viņa sieva Nensija ir devušies trīs nedēļu ilgā vizītē uz Filipīnām. Tas ir viņu pirmais starptautiskais brauciens kopš COVID-19 pandēmijas sākuma 2020. gada martā. Šī brauciena spilgtākais notikums ir 500 kādreizējo bandītu un to vadītāja kristības Mindoro salā, kas notika sabata dienā, 13. novembrī. Kādreizējie bandīti nolēma atdot savas sirdis Jēzum pēc tam, kad tie klausījušies Adventistu Vispasaules Radio, un valdība ir spērusi izšķirošu soli, piedāvājot amnestiju un tādā veidā izbeidzot konfliktu, kas ir ildzis pusgadsimtu un ir prasījis 40’000 cilvēku dzīvības.

“Es vēlos pateikties, ka sniedzāt apžēlošanu šiem kādreizējiem bandītiem, kuru sirdis tagad ir izmainītas caur spēcīgajām Adventistu Vispasaules Radio pārraidēm,” Vilsons sacīja sanāksmē 10. novembra vakarā. Radio pārraides “aizskar viņu sirdis un palīdz viņiem kļūt par patiesi noderīgiem Filipīnu valsts iedzīvotājiem.”

Ar prezidenta Dutertes atļauju Vilsons atvēra mazu, melnu Bībeli un sniedza skaidrojumu par Mihas 6:8, kur teikts: “Tev, cilvēk, ir sacīts, kas ir labs un ko Tas Kungs no tevis prasa, proti - darīt taisnību, mīlēt žēlastību un pazemīgi staigāt sava Dieva priekšā!”
“Šī, lūk, ir tā formula, jūsu ekselence, tiem, kas vēlas palīdzēt cilvēkiem un vadīt,” viņš sacīja.
 

Prezidents kavējas pārdomās


Duterte, kurš sākotnēji runāja par savu vēlmi aizsargāt bērnus un trūcīgos, iegrima pārdomās par garīgām tēmām pēc Bībeles izpētes, un sāka raksturot savu lūgšanu un ticības dzīvi.
 

“Es neaizraujos ar reliģiskiem rituāliem… Es tiem neticu,” viņš sacīja. “Bet man ir dziļa un pastāvīga ticība.”

Pēc Vilsona ierosinājuma Duterte piecēlās uz lūgšanu, kas noslēdza sanāksmi. Filipīnu veselības ministrs un valdības ierēdnis arī piecēlās kājās. Pēc tam Vilsons piedāvāja Dutertem Bībeli un Elenas Vaitas grāmatas “Lielā cīņa” un “Ceļš pie Kristus”, kā arī pildspalvu, kurā iegravēts adventistu baznīcas logo, un sacīja, ka prezidents var to izmantot, lai atzīmētu rakstu vietas Bībelē.

Šī nav pirmā reize, kad Vilsons ir līdzdalījis Bībeles pantu un lūdzis kopā ar kādu no pasaules līderiem. Viņš sastopas ar līderiem jau kopš savas ievēlēšanas amatā – no 2010. gada, un ir saticies ar tādiem līderiem kā Ganas, Malavi, Angolas valstu prezidentiem, Paragvajas viceprezidentu un Peru parlamenta spīkeri, Ugandas prezidentu un Ēģiptes premjerministru. Vilsons viņiem arī ir dāvājis Bībeles un Elenas Vaitas grāmatas.
 

Negaidīta reakcija


Dutertes reakcija uz sanāksmi pārsteidza gan adventistu delegācijas pārstāvjus, gan prezidenta administrāciju.
Bienvenido Tijano, adventistu mācītājs, kurš labi zina prezidentu Duterti, bija pārsteigts, ka sanāksme ilga vairāk par piecām līdz desmit minūtēm, kā tas bija ieplānots, un ka Vilsonam izdevās līdzdalīt tik garīgu vēsti.
 

“Es nekad neesmu redzējis šāda veida vizīti, kur prezidents veltītu tik daudz laika un iespēju, lai līdzdalītu šādu vēsti,” sacīja Tijano.

Viņš arī sacīja, ka sanāksme atstāja labu iespaidu uz prezidenta administrācijas pārstāvjiem, un ka viņus labi iespaidoja tas, kādu uzmanību Duterte veltīja Vilsona vārdiem.

Dveins Makīs, AVR prezidents, arī bija pārsteigts par Dutertes reakciju.

“Pasākums bija lielisks, it īpaši tādēļ, ka vēlāk uzzināju, ka prezidents Duterte parasti ļauj cilvēkiem runāt piecas līdz desmit minūtes,” viņš sacīja.
 

Kristieši ir kā puansetijas


Keitija Profita, kādreizējā ASV vēstniece Maltā, kas ir piedalījusies vairākās sanāksmēs ar pasaules līderiem, sacīja, ka šīs sanāksmes garīgā noskaņa to padarīja ļoti atšķirīgu no tām, kādas viņa ir apmeklējusi.

“Bieži vien šīs sanāksmes ir ļoti mākslīgas, ļoti formālas, un cilvēki saka to, ko no viņiem sagaida,” sacīja Profita, AVR valdes locekle. “Bet šeit bija īsta saziņa. Prezidents Duterte stāstīja par saviem personīgajiem, reliģiskajiem uzskatiem. Es nekad ko tādu neesmu redzējusi.”
 

Sanāksmes laikā Vilsons sacīja Dutertem, ka viņa vēlme – un ikkatra kristieša vēlme – ir atklāt Jēzus mīlestību citiem. Viņš salīdzināja kristiešus ar sarkanajiem puansetiju ziediem, kas atradās visapkārt Dutertes rezidencei.

“Es novērtēju skaistās puansetijas šajā rezidencē,” Vilsons sacīja. “Tās palīdz visu padarīt košāku. Un patiesībā to dara arī Septītās dienas adventistu un citi kristieši – padara košākas citu cilvēku dzīves.”