Labākais treniņš - vai tikai sporta zālē?

22. novembris, 2021 | Peter N. Landless, Zeno L. Charles-Marcel


“Man ir 24 gadi, un tas, kas ir noticis aizvadītajos gados, saistībā ar pandēmiju un tās sekām, ir padarījis mani mazdūšīgu. Manas ģimenes fiziskā un mentālā veselība ir pasliktinājusies, esmu pieņēmies svarā un es nevingroju regulāri, jo sporta zāles ir slēgtas. Es uztraucos par saviem vecākiem, jo, aplūkojot viņu ģimenes vēsturi, redzu, ka radinieki bieži cietuši no vēža, kā arī sirds un asinsvadu slimībām. Kādas fiziskās aktivitātes jūs varētu ieteikt?”
 
2020. gada martā aizsākās pasaulplašā pandēmija, un tai sekoja saslimšanas, nāves gadījumi, mājsēde, ekonomiskā lejupslīde, bezdarbs un skolu slēgšana. Šajā laikā pieauga alkohola, tabakas un narkotiku patēriņš, kā arī palielinājās vardarbības gadījumu skaits. Neskaitot COVID-19 izraisītās nāves, novēršamo nāvju skaits arī strauji pieauga, jo daudzi pacienti, kuriem bija kādas veselības problēmas, bija pārāk nobijušies no saslimšanas ar jauno vīrusu, lai meklētu palīdzību slimnīcās.
 
Bet mums tomēr ir kāds labs ieteikums attiecībā uz fiziskām aktivitātēm. Mēs iesakām staigāšanu – bez jebkādām izmaksām par sporta zāli! Veiktie pētījumi atklāj, ka veselība tiek ievērojami uzlabota, ja vienā dienā tiek noieti 8000 līdz 10’000 soļi.
 

To cilvēku vidū, kas nostaigā šādu soļu skaitu dienā, ir novērota mirstības samazināšanās, it īpaši saistībā ar vēža un sirds un asinsvadu slimībām.

Šī vienkāršā fiziskā aktivitāte ir pieejama teju jebkuram cilvēkam, un uzlabo veselības stāvokli, novēršot saslimšanu ar otrā tipa diabētu, uzturot veselīgu svaru un novēršot vai aizkavējot demences iestāšanos.
 
Jau pirms vairākiem gadiem mūsu Debesu Tēvs mums sniedza pavisam vienkāršu veselības vēsti caur Elenu Vaitu. Viņa rakstīja: “Staigāšana visos gadījumos, kad tā ir iespējama, ir labākās zāles saslimušajam ķermenim, tāpēc ka šai vingrinājumā darbojas visi ķermeņa orgāni… Nav tāda vingrinājuma, kas varētu aizvietot staigāšanu. Tā stipri uzlabo asinsriņķošanu.” (Liecības draudzei, 3. sēj., 78.lpp.) Zinātne apstiprina šo labo ieteikumu. Dieva Vārds arī mūs iedrošina: “Ticiet Tam Kungam, savam Dievam, - un jūs būsit nodrošināti! Ticiet Viņa praviešiem, tad jūs uzvarēsit!” (2. Laiku 20:20)
 
Tuvojoties jaunajam gadam un visam, kas tajā vēl ir nezināms un neprognozējams, mēs iedrošinām jūs pieņemt lēmumu par labu savai veselībai un doties pastaigās katru dienu.