Adventists Austrālijā veido krāšņus Bībeles mākslas darbus

29. novembris, 2021 | Maryellen Hacko | Adventist Record

Sākot ar mākslas izstādēm un beidzot ar Bībeles izpētes materiāliem, mākslinieka Fila Makeja (Phil McKay) mākslas darbi ir izmantoti dažādos veios, lai sludinātu labo vēsti par Jēzu.

“Es varētu raksturot savu stilu kā modernu skatījumu uz tradicionālo Bībeles tēlainību,” viņš sacīja. “Es vēlos, lai mani mākslas darbi ir kā spēcīga un dramatiska vizuālā Bībeles reprezentācija, un ka tie nodod vēsti skatītājam.”

Fils Makejs ir Port Macquarie SDA draudzes loceklis Jaundienvidvelsā, Austrālijā. Viņš ir pilna laika mākslinieks, un mākslas darbus viņš veido savā mājas studijā.

“Laimīgā kārtā es ar saviem mākslas darbiem esmu bijis spējīgs izveidot karjeru. Es dēvēju savu studiju par “romiešu alu”, jo man ļoti patīk kolekcionēt romiešu senlietas, un mana studija ir arī kā muzejs,” viņš skaidroja.

Lai gan Makejs nodarbojas ar evaņģēlija gleznošanu jau 12 gadus, viņa stils laika gaitā ir attīstījies. 

“Cik vien es spēju atcerēties, es vienmēr esmu nodarbojies ar mākslas darbu veidošanu, tādēļ šīs karejas izvēle bija neizbēgama,” viņš sacīja. “Savas karjeras laikā esmu izmēģinājis dažādas lietas. Esmu izmēģinājis parakstu veidošanu, sietspiedes tehniku, transportlīdzekļu aerogrāfiju, artefaktu kopiju un romiešu zobenu izgatavošanu.”

Makejs ilgu laiku smēlās iedvesmu no lielajiem Renesanses laika māksliniekiem, kā rezultātā viņa mākslas darbi bija ļoti tumši un drūmi.

“Pašsaprotamu iemeslu dēļ tas man nekad nelikās apmierinoši,” viņš sacīja. “Šis mākslas veids bija ļoti ienesīgs, un man tas ļoti labi padevās.
 

Mans vārds bija labi zināms motociklistu starpā. Dievs svētī mūs ar dāvanām, bet es tā vietā, lai pagodinātu Viņu, pagodināju sātanu.”

Nolēmis atstāt pasauli aiz muguras, Makejs lūdza pēc vadības un vaicāja, lai Dievs ļauj izmantot viņa talantus, lai izplatītu evaņģēliju.

“Jau nākamajā dienā es sāku strādāt pie attēlu izveides Bībeles izpētes materiālam,” viņš skaidroja, un kopš tās dienas viņš veido tikai ar evaņģēliju saistītus mākslas darbus.


“Lielākā daļa no maniem attēliem tiek izmantoti, lai vizualizētu evaņģēliju un tā mācības,” viņš sacīja. “Vai tās būtu PowerPoint prezentācijās, Bībeles izpētes materiālos, svētrunās, sociālajos medijos. Katra topošā attēla konteksta izpēte ir tuvinājusi mani Dievam.”

“Es katru reizi iemācos kaut ko jaunu, kad izveidoju jaunu attēlu. Man patīk vizualizēt, tādēļ, ja blakus Bībeles stāstam redzu attēlu, tas stāstu padara dzīvu, un es ceru, ka tās tas ir arī tiem, kas vēro manus mākslas darbus.”

Kad Makejs neglezno, viņš veido vai izpēta romiešu zobenus, kā arī papildina savu romiešu senlietu kolekciju.

“Es plānoju savu kolekciju nogādāt skolās un universitātēs šeit, Austrālijā, izglītības nolūkos. Es vēlos izglītot tos, kuri ir ieinteresēti,” viņš sacīja.

Pašlaik Makejs strādā pie diviem attēliem, kas paredzēti izdevniecībai “Signs Publishing”. Viens no tiem būs par māceklību, bet otrs - par Bībeli no 1. Mozus grāmatas līdz Atklāsmes grāmatai.

“Tas ir brīnišķīgs projekts, kurā varu būt iesaistīts,” viņš sacīja. “Attēli būs pieejami gan taustāmā, gan digitālā formātā, un tie noderēs, lai sludinātu evaņģēliju.”