Adventisti Mongolijā iegūst gada balvu bio lauksaimniecībā

8. decembris, 2021 | Adventistischer Pressedienst

Enktuja, divu bērnu māte, dzīvo kopā ar savu ģimeni Mongolijas ziemeļos. Pēc Padomju Savienības sabrukuma 1991. gadā ģimenes pabarošana likās kā neiespējamā misija. Nespēdama atrast pastāvīgu darbu viņas dzimtajā zemē, viņa divus gadus pavadīja ārzemēs, lai nopelnītu iztiku. Pēc šiem gadiem viņa bija nopelnījusi pietiekami daudz un atgriezās mājās. Viņa iegādājās divas govis un sāka pārdot pienu un dažādus piena produktus. Turklāt viņa kopā ar vīru izveidoja mazu dārzu, kur viņi audzēja dārzeņus.
 
Paziņas pastāstīja Enktujai par projektu, kuru sponsorē ADRA. Viņa apmeklēja sanāksmi ar vietējo ADRAs pārstāvi. Tur viņa pirmo reizi dzirdēja par bioloģisko lauksaimniecību, un viņu tas ieinteresēja, tādēļ viņa nolēma pieteikties vairākām apmācībām. Enktuja saņēma bioloģiskas sēklas un mēslojumu, un sāka praktiski pielietot to, ko bija iemācījusies.
 
Pateicoties ADRAs projektam, Enktuja varēja iegādāties siltumnīcas. Viņas dārzs kļuva par mazu saimniecību. Viņa sāka audzēt kāpostus, pupiņas, kartupeļus, seleriju, pētersīli, sīpolus, ķiplokus un čili. Kā norāda Vācijas ADRA, pirmajā gadā Enktuja ievāca 42 tonnas dārzeņu un pākšaugu.
 
2020. gadā Mongolijas Pārtikas un Zemkopības ministrija atzina Enktuju kā “Labāko bioloģisko lauksaimnieku”. Tas ir iedrošinājis Enktuju un viņas vīru turpināt nodarboties ar lauksaimniecību. Viņas ģimenes ienākumi arī ir palielinājušies. “Daļa no mūsu ienākumiem tiek izlietoti, lai segtu mana dēla mācību izmaksas. Es vēlos paplašināt savu dārzu un iemācīties vairāk par bioloģisko lauksaimniecību,” viņa sacīja.