Vai esam tuvāki Dievam?

12. janvāris, 2022 | Dwight K. Nelson

Svinot Jauno gadu, es atskatos uz aizvadītā gada “jauno normalitāti”. No veselības aspekta raugoties, COVID-19 pandēmija turpinās ar jauno Omikrona paveidu, bet pastāv cerība, ka jaunu saslimšanas gadījumu skaita pieaugums nenozīmēs vairāk nāves gadījumu. No politiskā aspekta raugoties, nav pat vērts pārlaist skatu pār politisko skatuvi - mums katram jau ir savi secinājumi par to visu, neatkarīgi no tā, ko mums ziņo mediji. Bet tāda šobrīd ir dzīve.

Manas bažas ir par garīgo aspektu. Kā ir ar tavu un manu dvēseli? Vai mēs šogad esam tuvāk Glābējam nekā pagājušajā gadā? Vai Dieva Gars arvien vairāk uzrunā manu sirdi un ietekmē izvēles, kā arī rīcību aiz slēgtām durvīm?

Apdomā šo seno lūgšanu no Karaļa Džeimsa Bībeles: “Mana dvēsele Tev pieķeras.” (Ps. 63:9) Vai Tava dvēsele pieķeras Viņam?
A.V. Tozers savā grāmatā “Dieva meklējumos” pārdomāja dziesminieka lūgšanu un izteica šādu aicinājumu:

“Es vēlos iedrošināt jūs pieķerties Dievam. Pieķeršanās trūkums mūs ir nostādījis skumjā situācijā. Mūsu reliģiskās dzīves stīvums ir rezultāts tam, ka mūms trūkst svētu ilgu. Pašapmierinātība ir kā nāvējoša slimība visai garīgajai izaugsmei. Ir nepieciešamas pastāvīgas ilgas, vai arī Kristus Saviem ļaudīm neatklāsies. Viņš vēlas, lai mēs ilgojamies. Cik žēl, ka tik daudzus no mums Viņš gaida tik ilgi, un bieži vien - par velti.”
Vai uztvērāt? “Viņš vēlas, lai mēs ilgojamies.” Es zinu, ka tu vēlies Viņu pazīt. Arī es vēlos. Bet vai tik ļoti, ka “tava dvēsele pieķertos Viņam”? Cik ļoti tu Viņu vēlies?

Varbūt mūsu Jaunā gada lūgšanai vajadzētu būt: “Kungs, palīdzi man ilgoties pēc Tevis.” Kā Tozers sacīja: “Viņš vēlas, lai mēs ilgojamies.” Kā Elena Vaita bieži novēroja, mums ir “jāvēlas, lai mēs spētu vēlēties.” Tad kādēļ gan nevaicāt Kristum, lai Viņš mūsos rada lielākas ilgas pēc Viņa un vēlmi Viņam sekot šajā Jaunajā gadā? “Kungs, palīdzi manī radīt ilgas pēc Tevis.”

Ņemot vērā trajektoriju, kādu ir ieņēmuši pasaules notiekošie notikumi, nav jābūt raķešu zinātniekam, lai sapratu, ka tas, ko mēs reiz uzskatījām par valsti, lēnām sāk zaudēt savas aprises. Tagad ir pareizais laiks personīgi tiekties pēc dziļākām attiecībām ar Kristu, cieši pieķeroties Viņam. “Kungs, palīdzi manī radīt ilgas pēc Tevis.”

Ir skaidrs, ka šai vēlmei ir jāsākas ar mums - mēs nevaram gaidīt, ka tā vienkārši radīsies. Mums ir jārīkojas, lai staigātu ar Jēzu katru dienu. Sāc savu dienu nestaidzīgi un pavadi laiku, pārdomājot Svēto Rakstu pantus, pēc tam sarunājoties ar Dievu lūgšanā. Ir daudz grāmatu par to, kā to izdarīt. Bet lūgšana - tā ir mūsu atbildība.

“Kungs, palīdzi manī radīt ilgas pēc Tevis.”