Adventistu režisors uzbūvē skolu pateicoties soc. medijiem

21. februāris, 2022 | Edvards Rodrigess, Dienvidu Āzijas Klusā okeāna divīzijas komunikācijas nodaļa

Filipīnas ir pazīstama kā valsts ar bagātu kultūru. Te dzīvo aptuveni 17 miljoni vietējo iedzīvotāju, kuri pieder vairāk nekā 100 dažādām etnolingvistiskām grupām. Daļa no iedzīvotājiem dzīvo modernos apstākļos, bet tomēr lielākā daļa dzīvo mazattīstītos reģionos.

Tūkstošiem cilvēku šādos reģionos vēl aizvien nav aizsniegti. Bezpeļņas organizācijas un dažādas reliģiskās organizācijas cenšas rast iespējas, kā uzlabot šo iedzīvotāju dzīves apstākļus.

Džaspers Aivans Ituriaga ir viens no cilvēkiem, kuram ir degsme aizsniegt neaizsniegtos cilvēkus. Viņš ir misionārs, mācītājs, ainavu fotogrāfs, filmu un satura veidotājs. Viņš ceļo pa visu pasauli, lai iemūžinātu lieliskus brīžus un sniegtu iedvesmu caur to saturu, ko viņš rada.

Pandēmija bez maz vai apstādināja visu pasauli. Ekonomika piedzīvoja strauju lejupslīdi, cilvēki saslima, attiecības ģimenēs bieži vien pasliktinājās, un dzīve kļuva neparedzama. Šo baiļu un vientulības vidū Džaspers nolēma sniegt iedrošinājumu cilvēkiem.

2021. gada vidū Džaspers aizlidoja uz ASV, lai uzsāktu darbu pie draudzes filmas projekta. Viņš ceļoja vairāk nekā 16 stundas no Manilas pilsētas, bet netika ielaists valstī. Viņam nācās atgriezties Filipīnās.

“Tas salauza manu sirdi, bet man bija jādodas uz priekšu,” sacīja Džaspers.
 

“Es ticu, ka Dievs ir tas, kurš atver un aizver durvis, tādēļ, ja man nav jābūt ASV, tas nozīmē, ka man jāatrodas kur citur.”

Nesaprotot, ko iesākt tālāk, Džaspers nolēma apciemot savus misionāru draugus Adventistu medicīnas aviācijas pakalpojumu centrā Filipīnās, kas ir neatkarīga kalpošanas organizācija, kas atbalsta Septītās dienas adventistu draudzes darbību. Šī organizācija sniedz palīdzību cilvēkiem attālos Filipīnu reģionos.

Pavadot dažas dienas misijas laukā un iejūtoties vietējā kultūrā, iepazīstoties ar ģimenēm un bērniem, Džaspers saprata, ka šinī kopienā ir liela nepieciešamība pēc izglītības. Tad viņam radās ideja izveidot skolu džungļos, piesaistot līdzekļus ar sociālo mediju palīdzību.

 

“Tā realitāte, ko piedzīvoju džunģļos, mani dziļi uzrunāja, un tā man radās ideja, ka šiem bērniem ir nepieciešama skola - viņiem ir vajadzīga nākotne,”

Džaspers sacīja. “Es sapratu, ka skolu ir nepieciešams padarīt pieejamu un tuvāku šai kopienai. Tad man radās ideja veidot skolu džungļos.”

Džaspers strādāja pie šī sapņa īstenošanas kopā ar vietējā adventistu centra palīdzību. Kopā viņi varēja paveikt to, kas sākotnēji šķita neiespējams. Lai prezentētu savu ideju plašākai auditorijai, Džaspers sāka filmēt medicīnas aviācijas pakalpojumu centra darbību, parādot centra sniegtās apmācības bērniem, kā arī atklājot, kā tiek sniegta medicīniskā palīdzība. Visi šie video tika publicēti Džaspera sociālo mediju profilos, kur tie izraisīja lielu interesi.

Dienu pēc džungļu skolas iniciatīvas publicēšanas Džaspers un viņa komandas biedri bija pārsteigti uzzināt, ka viņi jau ir pārsnieguši cerēto līdzekļu apjomu. Cilvēki interneta vidē bija ļoti priecīgi palīdzēt bērniem un viņu ģimenēm izveidot skolu, lai spertu pirmos soļus ceļā uz izglītību.

“Tas viss bija pilnībā ārpus mūsu spējām. To paveica Dievs, un mēs uz to vienkārši noraudzījāmies,” Džaspers sacīja. “Kas gan to būtu varējis iedomāties, ka 24 stundu laikā sapnis par skolu var kļūt par realitāti. Mēs esam ļoti pateicīgi par Dieva vadību un par cilvēkiem, kas sniedza savu palīdzību, lai padarītu šo par īstenību.”

Tiklīdz līdzekļi tika saņemti, Džaspers un adventistu centra komanda sāka strādāt pie tā, lai nogādātu celtniecības materiālus no pilsētas uz džungļiem. Adventistu centrs ar helikopteru atgādāja materiālus, tēvi strādāja pie skolas ēkas celtniecības, mātes gatavoja ēdienu - katram bija sava loma skolas celtniecībā. Trīs mēnešu laikā skola tika pabeigta. Tajā strādā divi skolotāji - vecāki, kas ir brīvprātīgie. Sākotnēji skolu apmeklēja 30 skolēni, bet tagad tajā ir iestājušies vairāk nekā 100.

Lai uzzinātu vairāk par džungļu skolu, vari noskatīties viņa veidotu video: https://youtu.be/NkVqsgWwk1w vai apmeklēt Džaspera Instagram profilu: @pstrjasper