Bēgļu sabats - Teda Vilsona vēstule

2. jūnijs, 2016

Dārgie kolēģi, 

Pēdējo pāris mēnešu laikā ar bažām esam vērojuši milzīgo bēgļu krīzes kustību no Sīrijas uz Irāku un tālāk ceļā uz Eiropu. Tā vairs nav tikai daļa no pasaules, kuru ietekmē šī problēma. Dažāda veida konflikti kļūst arvien biežāki, tie apdraud tūkstošiem un pat miljoniem cilvēku mieru un drošību. 

Transeiropas Divīzija un Intereiropas Divīzija kopā ar ADRA un ASI Eiropa ir veikuši ievērojamu darbu, pielikuši neizmērojamas pūles, lai palīdzētu bēgļiem, kas devušies cauri attiecīgajām valstīm. 

ADRA komanda ir izteikusi aicinājumu izveidot Draudzes Vispasaules Bēgļu sabatu, lai pievērstu uzmanību šai situācijai, kā arī lai palīdzētu mums, kā SDA saprast, kāda ir mūsu atbildība un kā mēs varam palīdzēt.

Šī diena būs 18. jūnijs, sabats, par to ir nobalsojusi Ģenerālkonferences administratīvā komiteja pavasara sanāksmē. Es no sirds iedrošinu līdzdalīt šo informāciju Ūnijās, konferencēs un vietējās draudzēs. Mūsu vispasaules draudze būs tikai ieguvēja, jo uzzinās, kā mēs kā draudze varam palīdzēt šādās situācijās, kuras nākotnē kļūs arvien lielākas, sevišķi tuvojoties Jēzus otrajai nākšanai. 

Tāpat žurnāla Adventist World jūnija numurs īpaši tiks veltīts tieši tēmai par bēgļiem un bēgļu krīzi. To varēs izmantot kā vērtīgu resursu šai dienai. Drīzumā jums tiks nosūtīti arī citi resursi. 

Mūsu reakcija šajos grūtajos apstākļos sniedz mums iespēju parādīt Kristus raksturu apkārtējiem un tiem, kuri ir nonākuši smagās un negaidītās dzīves situācijās. Laika gaitā jau ir pierādījies, ka vienkārši labi darbi pievērš cilvēku uzmanību Kungam, kuram mēs kalpojam. Es vēlos adventistu tautu aicināt būt aktīviem un vienoties kopīgās lūgšanās par 120 miljoniem bēgļu un patvēruma meklētāju, kuri atrodas pilnīgi visur pasaulē. Es izaicinu jūs pārdomāt savu, kā kristieša attieksmi pret šīm cilvēku grupām. 

Tā kā tikai pavisam nesen šis datums ir ielikts mūsu draudzes kalendārā, ceru, ka jūs visi esat informēti par to. Lai Dievs svētī draudzi darbojoties un kalpojot! 

Jūsu brālis Kristū, 
       Teds N.C. Vilsons

Septītās dienas Adventistu Baznīcas Ģenerālkonferences prezidents

Saistītie materiāli