Padarot laulību stiprāku

5. aprīlis, 2022 | Imants un Elīna Ģipšļi | tedNEWS

Kā padarīt laulības saites spēcīgākas? Rast atbildi uz šo jautājumu bija aicināti Ģimenes kalpošanas vadītāji no Transeiropas un Intereiropas Divīzijas draudzēm, piedaloties Ģimeņu kalpošanas līderu apmācību programmā, kas norisinājās Slovēnijā no 14. līdz 20. martam. Apmācībās piedalījās arī adventisti no Latvijas - Imants un Elīna Ģipšļi.

2020. gadā apmācības tika atceltas Covid-19 pandēmijas dēļ, bet 2021. gadā tās norisinājās tiešsaistē. Šogad tās atkal varēja norisināties klātienē, un, tā kā apmācībās tiek veltīta uzmanība attiecību uzlabošanai, tad iespēja piedalīties klātienē bija kā liela svētība.

Šogad Daniels Duda palīdzēja dalībniekiem izprast teoloģiskos pamatprincipus veselīgām attiecībām un kā rūpēties par ģimenēm. Viņš iedvesmoja dalībniekus veidot drošas un mīlošas attiecības, kādas Dievs sākotnēji starp cilvēkiem bija paredzējis. Tās ir attiecības, kurās “nav baiļu, nav ko slēpt un nav ko pierādīt.” 

Apmācībās kā lektori piedalījās arī ģimeņu terapiste Karena Holforde un Ungārijas Ģimeņu kalpošanas nodaļas vadītājs Gabors Mihalecs.
 

Iespaidos par apmācībās piedzīvoto dalās Imants un Elīna Ģipšļi.


“Kā vienu no mūsu ģimenes prioritātēm esam izvirzījuši piedalīties laulības bagātināšanas pasākumos un lekcijās, kur varētu smelties zināšanas un pieredzi gan sev, gan citiem. Jo, lai palīdzētu kādam citam, tā teikt, papriekš “skābekļa maska” jāuzliek sev pašam. Pagājušā gada pavasarī pirmo reizi piedalījāmies Transeiropas Divīzijas Ģimeņu kalpošanas līderu apmācību programmā, kas pandēmijas situācijas dēļ norisinājās Zoom platformā. Nedēļu attālināti klausījāmies lekcijas un pieredzes par dažādām tēmām, kas skar ģimenes attiecību jautājumus. Dalībnieki bija no dažādām Eiropas valstīm. Šogad bijām īpaši priecīgi, ka pasākums ir plānots klātienē, jo nekas nevar aizstāt dzīvu komunikāciju un sadraudzību ar cilvēkiem. 

Atskatoties uz aizvadīto nedēļu Slovēnijā, izjūtam lielu gandarījumu un esam pateicīgi Dievam un draudzes administrācijai, kas sniedza atbalstu un mūs deleģēja doties uz šīm apmācībām. Mēs to apzināmies kā īpašu Dieva aicinājumu – kalpot ģimeņu pāriem. Arī ikdienā, sarunājoties un konsultējot gan sievas, gan vīrus, saņemam pateicību un patiesu prieku, ka kāds ir ieinteresēts viņu ģimenes dzīves laimē un ir spējīgs sniegt noderīgus padomus tās piedzīvošanā.

Tā tiešām ir privilēģija – atrasties pozitīvu, pieredzējušu, izglītotu, līdzīgi domājošu un ģimenes kalpošanai svētījušos cilvēku sabiedrībā un mācīties, tēlaini sakot, “pie viņu kājām” to, ko viņi ir iemācījušies gadu desmitu laikā. Šī pieredze ir neaizstājama. 

Sevišķi mūs iepriecināja Daniela Dudas līdzdalītais par laulību Dieva skatījumā. Tas bija tik dzīvs un praktisks ieskats bibliskajā izpratnē par laulības dažādām jomām. Kā arī pieredzējušā laulāto konsultanta no Ungārijas, Gabora Mihaleca, pieredzes līdzdalīšana. Viņš, piemēram, pastāstīja, kā viņš pandēmijas laiku izmantojis, lai veiktu pētījumu par laimīgas laulības pamatelementiem. Un sāka ar Facebook platformas palīdzību līdzdalīt savas zināšanas īsās video tiešraidēs, kam bija iespaidīgs skaits skatītāju.
 

Visi darbinieki, kas organizēja šo apmācību pasākumu, bija kā puzles gabaliņi, kas viens otru papildināja.

Ja Dievs arī Tavā sirdī ir licis kalpošanu ģimenēm un Tu to jau praktizē, iedrošinām arī Tevi meklēt iespēju piedalīties Ģimeņu kalpošanas līderu apmācību programmā. Ir jāpiedalās trīs gadus, lai varētu saņemt sertifikātu par kursu, kuru esi apguvis. Un noteikti tas kalpos par svētību Tavai ģimenei un ģimenēm, kas ir Tev līdzās.”

Nākamgad šajās apmācībās būs iespējams izglītoties par tādiem tematiem kā bērnu garīgā audzināšana, cilvēka seksualitāte, ģimenes ētika un pielūgsme starp dažādām paaudzēm. Tās norisināsies Friedensau adventistu universitātē Lieldienu nedēļā. Ja vēlaties uzzināt vairāk, sazinieties ar Mārīti Lipski (epasts - maritel@inbox.lv).