Marks Finlijs Polijā - Dievs aicina uz uzticību nevis uz sekmēm

9. maijs, 2022 | TED

No 20. līdz 25. aprīlim netālu no Varšavas vecpilsētas evaņģēlists Marks Finlijs sludināja par cerību satrauktajai pasaulei, atgādinot klausītājiem par Dieva apsolījumiem.

Katru dienu tiek saņemtas ziņas par uzbrukumiem blakus esošās Ukrainas pilsētām, un Marka Finlija vēsts izskan vietā, kuru reiz starp 1939. un 1945. gadu izpostīja karš.

“Ko mums iesākt, kad mūs skar krīze?” Finlijs jautāja 20. aprīlī, atklājot piecu dienu garu evaņģelizācijas pasākumu Varšavas centra Septītās dienas adventistu draudzē Polijā. Viņa sniegtās uzrunas tika pārtulkotas poļu un ukraiņu valodā. “Kā ir iespējams saglabāt cerību, kad šķiet, ka nav nekādu cerību?” - tāds bija Finlija uzrunu vadmotīvs, sniedzot cerību simtiem klausītāju.

Finlijs Ziemeiļeiropā nesludina pirmo reizi. 1980. gados viņš kalpoja Transeiropas divīzijā kā sekretārs un galvenais evaņģēlists, vadot evaņģelizācijas sanāksmes visā divīzijas teritorijā, tostarp tādās Polijas pilsētās kā Gdaņskā un Katovicē. Finlija galvenais Polijas apmeklēšanas mērķis bija skaidrs - nest cerību un garīgu iedrošinājumu cilvēkiem, kurus Finlijs raksturo kā apņēmīgus un neatlaidīgus. Tā ir vēsts par cerību, kuru viņš vēlas līdzdalīt draudzes locekļiem, viņu kaimiņiem un bēģļiem no Ukrainas, kurus ir uzņēmušas ģimenes Polijā.

Atklāšanas uzrunā Finlijs izteica pateicības vārdus no Ģenerālkonferences prezidenta Teda Vilsona, kurš pateicas Polijas draudzes locekļiem par Ukrainas bēgļu uzņemšanu viņu mājās un draudzēs.

Domājot par to, kā notikumi Eiropā pašlaik ietekmē misijas darbu, Finlijs sacīja: “Mēs nekad nezinām, ko nesīs rītdiena, tādēļ tās iespējas, kas draudzei ir šodien, no cilvēciskā skatupunkta varētu šķist ierobežotas. Bet rīt, ja skartu kāda dabas katastrofa vai ekonomiskā krīze, vai ja sāktos nemieri, cilvēki varētu pievērsties Dievam ļoti ātri. Tādēļ mans redzējums ir šāds:
 

Dievs mūs nav aicinājis uz sekmēm; Viņš mūs aicina uz uzticību. Ja mēs būsim uzticīg tai misijai, ko Dievs ir devis, Dievs arī rūpēsies par sekmēm.”


Finlija uzrunas no evaņģelizācijas sanāksmēm Polijā ir iespējams skatīties šeit:
Ukraiņu valodā - https://www.youtube.com/c/AdwentFoksalTV/videos
Poļu valodā - https://www.youtube.com/watch?v=2F_RBkeOVRA