Adventisti ASV dodas evaņģelizācijas riteņbraucienā

23. maijs, 2022 | Adventist News

Kad pasauli skāra Covid pandēmija un mums nācās pierast pie maskām un “diviem metriem”, divi adventisti sprieda, kā savu laiku turpmāk pavadīt lietderīgi.

Antonijs Kents, asociētais Ģenerālkonferences sekretārs, un Torbens Berglunds, asociētais Veselības kalpošanas nodaļas direktors, prātoja, ko viņi varētu iesākt. “Es piezvanīju Torbenam,” sacīja Antonijs, “un mēs domājām, ko labu mēs varētu paveikt savas fiziskās un mentālās veselības labā, tai pat laikā līdzdalot savu ticību. Tā mums radās ideja par riteņbraucienu “Es došos braucienā”.”
 

Svētdien, 22. maijā, Kents, Antonijs un pārējie riteņbrauciena dalībnieki uzsāka savu piedzīvojumu, kas būs vairāk nekā 2000 kilometrus garš.

Viņi brauks no Vašingtonas līdz Sentluisai, pa ceļam sludinot par Jēzu tiem, kurus viņi satiks. Viņi plāno ierasties Sentluisā, Misūri štatā svētdien, 5. jūnijā, kur viņus sagaidīs draudzes vadītāji. Viņi turpinās savu braucienu arī pēc Ģenerālkonferences sesijas. Komandā pavisam ir astoņi braucēji. Kā iedvesmas avots braucienam ir kāds vēsturisks notikums.

Vairāk nekā pirms 100 gadiem literatūras evaņģēlists Filips Rīkijs (Philip Reekie) emigrēja no Skotijas uz Austrāliju. Viņš bija atraitnis, kas vēlējas iegūt cerību un meklēja jaunas dzīves sākumu. Kādu dienu viņam tika iedota grāmata, kas Rīkijam atklāja Bībeles skaistās patiesības. Tā pilnībā izmainīja viņa dzīvi, un viņš vēlējās līdzdalīt savu ticību ar citiem. Rīkijs uzreiz pameta savu graviera amatu un uzleca uz riteņa. Viņš nobrauca tūkstošiem jūdžu cauri Austrālijai, cenšoties cilvēkiem atklāt Dieva mīlestību un Viņa Vārdu. Rīkija nodošanās rezultātā tika kristīti tūkstošiem cilvēku, tostarp Antonija Kenta vecvecvectēvs, Tomass Kents.

Tomasa sirdi bija satriekusi viņa sievas nāve, kas viņu atstāja vienu pašu ar 11 bērniem. Tomass nevarēja saprast, kā piepildīt savas sievas pēdējo vēlēšanos - viņa vēlējās, lai ģimene atkal būtu kopā debesīs, kad Jēzus atgriezīsies. Kādu dienu, kad Tomass strādāja uz lauka, Rīkijs viņu apstādināja un iedeva viņam “Lielo cīņu”, Elenas Vaitas grāmatu. Caur to Tomass satvēra cerību, pēc kuras viņš bija ilgojies, un to viņš līdzdalīja ar saviem draugiem un kaimiņiem. Tā rezultātā tur izveidojās adventistu draudze. Pateicoties viena cilvēka mīlestībai uz Kristu un riteņbraukšanas piedzīvojumam, Austrālijā tolaik tika kristīti 20'000 cilvēki.

Antonijs Kents norāda, ka viņu riteņbrauciens nebūs no vieglākajiem.
 

“Katru dienu mēs nobrauksim kādus 160 kilometrus, un mēs vedīsim literatūru. Mēs apstāsimies tikai, lai paēstu, lūgtu un dalītu literatūru. Sabatā mēs atpūtīsimies,” sacīja Torbens.


Pēc vairāku mēnešu ilgas gatavošanās, vairāki braucēji ņems ilgstošu bezalgas atvaļinājumu, lai piedalītos braucienā. Šo iniciatīvu atbalsta vairākas organizācijas visā pasaulē, tostarp Adventistu Misija un Dienvidu Klusā okeāna divīzija. Taču par naktsmītnēm, ēdienu un formas tērpiem braucēji maksās paši.

Antonijs un Torbens sacīja, ka viņi cer, ka šis brauciens iedvesmos adventistus evaņģelizēt. “Mēs vēlamies, lai cilvēki sev uzdod jautājumu - ko es varu darīt? Paraugies apkārt uz vietu, kur atrodies. Kur tu vari doties? Kas tev ir tāds, kas tev var palīdzēt līdzdalīt brīnišķīgo vēsti par Jēzu un sagatavot pasauli Viņa atnākšanai? Mūsu lielākā vēlme ir vadīt pēc iespējas vairāk cilvēku pie Jēzus un sagatavot tos Viņa drīzajai atnākšanai.”

Vairāk informācijas par braucienu skaties mājaslapā https://www.iwillgoride.org/