Atskats uz aizvadīto nedēļas nogali laulātiem pāriem

4. jūlijs, 2022 | Ģimeņu kalpošanas nodaļa | Mārīte Lipska

MANS NAMS IR MANA PILS. Ar šādu moto no 18. līdz 19. jūnijam notika nedēļas nogale pāriem. Šoreiz pasākums notika viesu namā “Rakari”, kas atrodas Salacgrīvas pusē, netālu no jūras. Pavisam kopā bija sabraukuši 36 pāri, kuri izvēlējās šo laiku garīgai laulības bagātināšanai.
 
Pasākuma galvenā lektore bija Lidija Neikure, kuras vārds jau ir labi atpazīstams un komentārus neprasa. Programmu ar vērtīgām praktiskām idejām bagātināja Imants un Elīna Ģipšļi. Pateicība arī Elīnai Strancei un Lienei Cirvelei, kas palīdzēja ar muzikālo kalpošanu, kā arī Agrim Janišauskim, Deivim Cirvelim un Oskaram Imakam, kuri nodrošināja skaņu un video ierakstus.
 
Gatavojoties pasākumam, organizatori domāja, kā visu iecerēto varēs pagūt realizēt, jo laika šķita par maz, bet Dievs visu programmu palīdzēja sakārtot tā, ka radās pat vairāk laika, ko pāri varēja veltīt gan sev, gan sadraudzībai ar citiem pāriem.
 
Lūk, dažas atsauksmes par šo nedēļas nogali.
 

Sirsnīgi pateicamies par brīnišķīgajām, sadraudzības un vērtīgas informācijas piepildītajām dienām!
 
Patika Lidijas Neikures laulāto salīdzinājums ar 4 rokām, kuras burtiski nebeidz celt un veidot savu laulības pili visa mūža garumā, un salīdzinošu skaidrojumu par to, ka zeme, uz kuras būvējam, ir mūsu katra pagātne un ieradumi no vecāku mājām, pamati – gan personības, gan garīgie, 4 mīlestības stūrakmeņi, tad sienas, logi, durvis utt. Līdzīgi kā Jēzus runāja līdzībās, arī mums tika iedota skaidra līdzība, par kuru domājot, bija/ir iespēja atskatīties uz savu personīgo laulības pili un kopīgi padomāt, kā to padarīt stiprāku.
 
Paldies ikvienam, kas savu roku pielika pie šī pasākuma, lai mēs, laulātie, tiktu stiprināti!

(Mārtiņš un Kristīne)

 

Mums šī nedēļas nogale bija interesanta, jauka un saistoša. Interesantas un noderīgas lekcijas un aktivitātes!  Pa ilgiem laikiem arī mazliet nomainījām vidi un atpūtāmies no savas ikdienas. Bija jauki iepazīt jaunus draugus. Taču mazs izaicinājums bija diennakti izdzīvot bez kafijas!

(Jānis un Sanita )

 

Esam ļoti pateicīgi šo pasākumu rīkotājiem! Ar vīru apmeklējam tos regulāri un priecājamies, ka arī šogad tas varēja notikt. Par Lidijas kalpošanu īsti nav ko piebilst, tā vienmēr ir augstākā klase, un tās zināšanas, ko viņa mums nodod, nav novērtējamas.
 
Bet šoreiz vairāk vēlos izcelt Ģipšļu ģimeni – Elīnu un Imantu, kas tik brīnišķīgi mums kalpoja – lika paraudzīties uz laulību kā projektu, pie kura jāstrādā, dalījās ar instrumentiem savas laulības dzīves plānošanā, kā arī lika radoši darboties, lai varam viens otru iepriecināt. Vieta pasākumam bija izvēlēta skaista. Ēdiens baudāms. Atmosfēra patīkama. Tikai žēl, ka viss tik ātri beidzas.
 
(Mārtiņš un Linda)

 

Tas bija saturīgs un nepieciešams apstāšanās brīdis steidzīgā laikmetā, lai no jauna apjaustu, kas ir patiesi būtisks mums kā pārim. Pozitīvā gaisotnē, ar daudz humora brīžiem, svaigām atziņām no Lidijas uzrunām un Ģipšļu praktiskajiem uzstādījumiem par to, kā plānot laimi laulībā, un, protams, brīvo laiku pastaigām gar vējaino jūru. Jūtamies bagātināti un iedvesmoti. Šīs vērtīgās pārdomas likās īpaši nozīmīgas tagad, kad šajā pasaulē tik strauji mainās vērtības. No jauna ieraudzījām nemainīgo dievišķo nodomu un plānu laulībai, kā arī to, cik nozīmīgi šīs vērtības nodot nākamajām paaudzēm un kā to paveikt.

(Dainis un Irina)

 

Laba ēdināšana un guļvietas, estētiska vide, tuvu jūra. Kompakts seminārs, kur darbībā iesaistīja arī pārus. Kā vienmēr Lidija Neikure sniedza padomus, kā sakārtot attiecības ideālai dzīvei. Atraktīvs bija arī Ģipšļu pāris. Laba atpūta, kas ļāva paskatīties uz sevi no malas. Noteikti piedalīsimies  atkal.

(Raimonds un Diāna)

 

Mierpilna, sirdsgudra oāze ikdienas skrējienā – tā varam dēvēt pāru dienu pasākumu “Rakaros”. Priecēja dievbijīgie organizētāji, vadītāji un lektore. Ja kādreiz šķita, ka šādi pasākumi ir norma, tad tagad saprotam – tā ir žēlastība un Dieva dāvana.
 
Esam iedvesmoti veikt uzlabojumus savā laulības dzīvē un paļaujamies uz Dieva palīdzību. Guvām apstiprinājumu vairākām mūsu īstenotām lietām, izpratnēm. Sarunas pie galdiņiem papildināja lektoru atziņas ar sirsnīgu sadraudzību, kur varējām iepazīties un komunicēt ar citiem pāriem. Tas viss bija stiprinoši! Paldies par iespēju būt šo īso, svētīgo mirkļu dalībniekiem!
 
Iesakām citiem pāriem – atrodiet iespēju piedalīties, tas ir ļoti vērtīgi!

(Ansis un Brigita)

 
 

 

Semināra ieraksti pieejami šeit: