Radot izmaiņas un skaistus smaidus

6. jūlijs, 2022 | Dienvidu Klusā okeāna komunikācijas nodaļa

Āfrikā ir vairāk nekā 8000 oficiāli reģistrētu zobārstu, kuri kalpo aptuveni 1,2 miljardiem cilvēku. Tas nozīmē, ka uz katriem 150 tūkstošiem cilvēku ir viens zobārsts. Statistika mums atklāj, cik grūti cilvēkiem šajā kontinentā ir nodrošināt labu zobu veselību. Daudzi cilvēki šajā reģionā ilgojas pēc labas zobu higiēnas, sanitārijas un dzīves apstākļu uzlabošanās. Taču nabadzības un citu izaicinājumu dēļ šīs pamatvajadzības ir grūti apmierināt.

Grupa zobārstu saskatīja šo milzīgo vajadzību pēc zobārstu pakalpojumiem un izveidoja programmu, lai palīdzētu cilvēkiem uzlabot viņu dzīves apstākļus. Viņiem pievienojās Meriama - viņa ir zobārste no Filipīnām, kas ir nodevusi savu dzīvi misijai.

Meriama uzsāka savu misionāres piedzīvojumu vidusskolā. Viņa jau ļoti agrā vecumā sapņoja kļūt par grāmatvedi. Viņas interese par matemātiku viņu tik ļoti ieinteresēja šajā profesijā, ka meitene bija pilnīgi pārliecināta, ka grāmatvedība ir vispiemērotākā profesija. 

Vidusskolas laikā Meriama iesaistījās dažādos kalpošanas pulciņos skolā, kā rezultātā viņas attiecības ar Kristu kļuva arvien ciešākas. Viņa lasīja Bībeli un dedzīgi lūdza pēc Dieva vadības, un tieši šajā laikā viņa saprasta Dieva nolūku viņas dzīvei. Meriama saprata, ka medicīniskais misijas darbs ir evaņģēlija “labā roka”, un ka caur Dieva ierosinātu dziedināšanu cilvēki saprot, cik spēcīgs Glābējs Viņš ir. Tas viņu iedrošināja kļūt par medicīnas misionāri.

“Es zinu, ka medicīnas studijas ir diezgan dārgas, bet mans lēmums apgūt zobārstniecību ir kas tāds, kas mani iedrošināja darīt Viņa labā vairāk un aizsniegt vairāk cilvēku caur medicīnas misijas darbu,” Meriama sacīja.

Neskatoties uz finansiālajām grūtībām, Meriama nolēma veidot karjeru zobārstniecībā. Viņa ieguva savu izglītību adventistu universitātē Filipīnās. Viņas degsme par zobārstniecību, apvienota ar mīlestību pret misiju, universitātē kļuva arvien spēcīgāka.

Šodien Meriama ir daļa no komandas, kas palīdz nodrošināt zobārstniecības pakalpojumus ģimenēm Āfrikā. Viņa ir misionāre-zobārste organizācijā “Starptautiskās gādīgās rokas”. Šie cilvēki dodas uz dažādām vietām, lai aizsniegtu cilvēkus, kuriem nepieciešama medicīniska palīdzība, kā arī lai iedrošinātu viņus, nesot labo vēsti par Jēzu.

Tā kā daudzas ģimenes dzīvo attālos ciematos bez elektrības un tām nāktos ceļot vairākas dienas, lai nonāktu pilsētā, Meriama un citi zobārsti dodas pie viņiem, lai palīdzētu.
 

“Mums ir zobārstniecības mašīnas, kurās ir viss nepieciešamais ekipējums. Šinīs mašīnās ir mūsu ultrasonogrāfijas ierīces un visi mūsu zobārstniecības rīki. Tā ir svētība sniegt zobārstniecības pakalpojumus cilvēkiem, kuri tos nekad dzīvē nav saņēmuši,” sacīja Meriama. “Redzēt viņus smaidam un iepazīstināt viņus ar Jēzu - tā ir pieredze, ko nevar nopirkt ne par kādu naudu.”


Lūgsim par Meriamu un citiem misionāriem, kas dodas un stāsta par Jēzu dažādos misijas laukos visā pasaulē!