Adventistu autore uzraksta grāmatu Ukrainas bēgļu bērniem

18. jūlijs, 2022 | Southern Tidings

Sandra Doreine ir sarakstījusi grāmatu ukraiņu bēgļu bērniem, un tas viss aizsākās šādi.

“Es atbildēju uz telefona zvanu, ko saņēmu no Dana Hjūtona, Hartas izpētes centra vadītāja. Viņš teica: “Sandra, mums kaut kas ir jādara, lai palīdzētu šiem ukraiņu bērniem. Viņi ir atstājuši mājas, un vienīgais, kas viņiem ir, ir viņu drēbes. Es iedomājos, ka tu varētu izveidot grāmatu, kas viņus iedrošinātu un liktu viņiem saprast, ka Jēzum viņi aizvien rūp.”” 

Ideja izklausījās lieliska, bet bija kāda problēma. “Mums tas ir jāizdara ātri,” sacīja Hjūtons. “Uz mums gaida ilustrators. Kā tu domā, cik ātri tu to vari dabūt gatavu?”

 

Tanī vakarā Sandra dedzīgi lūdza un pēc tam iemiga ciešā miegā. No rīta viņa pamodās, ieslēdza savu datoru un uzrakstīja grāmatu, kas sniedz cerību desmitiem tūkstošiem bērnu Ukrainā un apkārtējās valstīs. Līdz šim brīdim ir izdoti 70'000 grāmatu ukraiņu, ungāru, krievu un poļu valodā.


“Bērni, kuriem nav nekā, ir priecīgi ko saņemt viņu dzimtajā valodā. Viņi pieķeras grāmatai un lasa to atkal un atkal,” sacīja Ernestīne Finlija, kas nesen atgriezās no ceļojuma Polijā un Ungārijā. Šajās Austrumeiropas valstīs septītās dienas adventistu draudzes ir kļuvušas par bēgļu centriem, kur tiek piedāvāts ēdiens, patvērums, apģērbs un garīgs iedrošinājums.

“Jēzum vēl aizvien rūp” grāmatu ilustrēja adventistu ilustrators Lars Džastinens. Sandra sacīja, ka “tas ir gods piedalīties šajā projektā. Tas ir iedrošinoši zināt, ka - kaut mazā veidā - esmu spējīga palīdzēt bērniem šajā pasaulē.”

Vienā no grāmatas nodaļām ir rakstīts: “Karš var atņemt tavas mājas, bet tas nevar atņemt tavu sirdi, tavu prātu, tavu dvēseli, un it īpaši tavu Jēzu.”