Adventistu Vispasaules Radio (AWR) uzsācis projektu, lai palīdzētu Ukrainai

14. novembris, 2022 | Valentīns Zahreba | adventist.ua

AWR līderu (Dveins Makījs, AWR prezidents un Vasilijs Makarčuks, Eiropas reģionālais direktors) izrādītās iniciatīvas iespaidā īpaši Ukrainai tika izveidota puspiekabe, kas apceļos visu valsti. Brauciena mērķis ir palīdzēt iedzīvotājiem dažādos reģionos, īpaši teritorijās, kas cieš no kara sekām, kur dzīvo daudz pārvietoto cilvēku.

Šis projekts tika prezentēts ikgadējā adventistu draudzes sanāksmē Ukrainā no 28. līdz 30. oktobrim.

Pirmo reizi kopš 2022. gada aprīļa, kad Ukrainas Ūnija tika pievienota Ģenerālkonferencei, notika Ukrainas Ūnijas Konferences sanāksme. Šo sanāksmi vadīja Ģenerālkonferences viceprezidents Artūrs Štēle.

Mediju grupas Надія (Cerība) direktors Maksims Krupskis iepazīstināja sanāksmes dalībniekus ar "Radio on the Move" jeb latviski Ceļojošo Radio.
Projekta vadītājs Andrejs Skorina ar Zoom starpniecību stāstīja par komandu, kas iesaistīta sagatavošanas darbos, lai varētu pārvietoties caur Ukrainu ar šo kravas auto radio. Puspiekabē atrodas medicīniskais aprīkojums pacientu uzņemšanai un apkalpošanai. Kopā ar Skorinu ceļos dažādu jomu speciālisti, piemēram, ārsti un psihologi, kas sniegs nepieciešamo palīdzību – psiholoģisko, medicīnisko un garīgo. Turklāt Bībeles skola kā daļa no Mediju grupas Надія kalpošanas arī nodrošinās materiālus un aktīvi piedalīsies projektā. Bībeles skolas direktors Sergejs Veršilo pielicis daudz pūļu, lai nodrošinātu projektu ar nepieciešamajiem materiāliem un izveidotu sadarbību ar partneriem.

Sanāksmes īpašais viesis bija Kents Šārps, projektu vadītājs un AWR viceprezidents, kurš ieradās Ukrainā, lai atbalstītu “Ceļojošā Radio” atklāšanu.
Šarps stāstīja par projekta sagatavošanas posmiem un šīs iniciatīvas piedāvātajām iespējām. Viņš vērsa uzmanību uz to, ka, neskatoties uz grūtajiem laikiem, ko piedzīvo ukraiņi, vienmēr caur mākoņiem izlaužas gaismas stari.

Šarps kopā ar klātesošajiem iesvētīšanas lūgšanā lūdza To Kungu, lai turpmākās tikšanās ar “Ceļojošo Radio” dažādos reģionos palīdzētu Ukrainas iedzīvotājiem saņemt palīdzību un cerību šajā grūtajā laikā.

Pirmā puspiekabes "Radio on the Move" atiešanas pietura plānota Mukačevo pilsētā un sāksies 2022. gada novembrī.