Adventistu baznīca veicina lasīšanu pusaudžu vidū

5. decembris, 2022 | Daniela Arrieta | interamerica.org

Simtiem pusaudžu piedalījās reģiona mēroga lasīšanas konkursā Kolumbijas ziemeļos, kura kulminācija bija fināla pasākums ar uzvarētājiem. Iniciatīvu, kuras mērķis bija rosināt grāmatu lasīšanu garīgai izaugsmei, organizēja Ziemeļkolumbijas Septītās dienas adventistu draudzes bērnu un pusaudžu kalpošanas nodaļas.
 

"Viens no šīs iniciatīvas galvenajiem mērķiem ir panākt, lai bērni lasītu grāmatas, ko izdevusi mūsu baznīca, jo tajās ir gudrība,"

sacīja Zoaida Peresa, Ziemeļkolumbijas Ūnijas bērnu un pusaudžu kalpošanas nodaļas vadītāja.

Viņa sacīja, ka lasīšanas iniciatīva šogad bija pirmā, kas iesaistīja 12 līdz 17 gadus vecus jauniešus draudzēs un draudzes skolās visā reģionā. Jaunieši lasa Alehandro Medina sarakstīto grāmatu The Party Boy (Ballīšu zēns), ko izdeva GEMA Editors izdevniecība Meksikā. Grāmata ir balstīta uz Bībeles stāstu par Simsonu, Vecās Derības Herkulesu.

“Šāda veida sacensībās pieaug motivācija, un mēs ceram, ka tad, kad mēs visi apvienosimies jauniešu labā, radot resursus, kas cenšas viņus izglītot un palīdzēt, mēs pildīsim [Dieva] misiju, ” sacīja Medina, galvenais runātājs fināla konkursā.

Gandrīz 300 cilvēku 24. septembrī pulcējās Botāniskā dārza Hosē Manuela Restrepo istabā Medeljinā, lai skatītos fināla sacensības un uzmundrinātu astoņus finālistus, kuri pārstāvēja vietējos reģionus. Piedalījās arī vairākās adventistu skolās reģistrētie skolēni. Turklāt 320 skolēni no valsts skolas apņēmās lasīt grāmatu mācību gada laikā, pateicoties adventistu skolotājai, kas viņiem pastāstīja par lasīšanas iniciatīvu, sacīja Peresa.

Kopš gada sākuma grāmatu bija pētījuši vairāk nekā 480 dalībnieki, kuri sacentās savās draudzēs, apgabalos un vietējos reģionos, pirms pēdējā pārbaudījuma Ūnijas līmenī. Piecpadsmit gadus vecā Brenda Kortēza no Austrumkolumbijas savienības ieņēma augstāko vietu, visīsākajā laikā pareizi atbildot uz lielāko daļu jautājumu, kam sekoja Mariana Markesa no Dienvidrietumu Kolumbijas misijas un Sebastians Rinkons no Rietumu Centrālās Kolumbijas savienības, un ieņēma trešo vietu.
 

“Šīs grāmatas lasīšana man ir palīdzējusi augt, jo tā mums sniedz lielisku mācību. Neskatoties uz to, ka Simsons pieļāva kļūdas, tika atklāta Dieva žēlastība un piedošana,”

sacīja Elizabete Mendesa, skolniece, kura pārstāv adventistu skolu Sanandrē salā.

Duvanam Okendo, vienam no vecākiem, ir svarīgi ieaudzināt jauniešos lasīšanas ieradumu. "Mans dēls ieguva daudz zināšanu, lasot šo grāmatu, uzzinot, kā Simsons kļūdījās, nepaklausot Dievam un saviem vecākiem," sacīja Okendo. "Ja mūsu bērni iemācīsies lasīt šāda veida grāmatas, viņi iegūs tiem ļoti noderīgus principus un vērtības."

"Šī pasākuma rezultāti bija tik pozitīvi un interesanti, un izaicināja vadītājus turpināt darbu pusaudžu labā, lai arī viņi varētu veidot attiecības ar Jēzu un būt gatavi dzīvot kopā ar Viņu debesīs," sacīja Peresa.

Bērnu un pusaudžu nodaļu vadītāji šobrīd meklē grāmatu, ko skolēniem apgūt 2023. gadā.