Bērni Moldāvijā, Latvijā un Albānijā saņem ADRAs Ziemassvētku paciņas

5. decembris, 2016 | Adventist Review

Septītās dienas adventisti darbojas, lai atnestu prieku un palīdzību nabadzīgajiem

Septītās dienas adventisti Šveicē un Austrijā darbojas, lai atnestu prieku un mazinātu nabadzību dažās no mazāk veiksmīgākajām valstīm Eiropā: Moldāvijā, Latvijā un Albānijā.

Sadarbojoties ar Adventistu attīstības un palīdzības aģentūru (ADRA), draudzes locekļi sagatavoja dāvanu paciņas nabadzīgajiem bērniem.

50 Septītās dienas adventistu Šveices draudzes ir sagatavojušas 3213 Ziemassvētku paciņas, kuras 23. novembrī ar vilcienu tika aizvestas uz Moldāviju. Pasākums „Bērni palīdz bērniem” notiek jau piekto gadu. Moldāvijas ADRA paciņas izplatīs līdzko tās pienāks valstī, kura tiek uzskatīta par kontinenta nabadzīgāko valsti.Dāvanu saņēmēji būs bērnu nami, bērni invalīdi un nabadzīgo ģimeņu bērni. Moldāvijā valdošā reliģija ir pareizticība, kad Ziemassvētki tiek svinēti 6.-7. janvārī, tādēļ lielākā daļa dāvanu tiks izdalītas tikai nākamā gada sākumā.

Atsevišķi Austrijas Septītās dienas adventisti ir izsūtījuši 3528 paciņas uz Albāniju novembra beigās, bet 6. decembrī Latvijā pienāks vēl citas 2500 paciņas.

Sadarbojoties ar vietējām skolām Doičlandsbergas Septītās dienas adventistu draudze ir sagatavojusi 1046 paciņas. Doičlandsberga atrodas Austrijas dienvidos tuvu robežai ar Slovēniju, 35 km no Grācas.

ADRA jau 60 gadus sniedz palīdzību visā pasaulē. Organizācija ir dibināta 1956. gadā kā Septītās dienas adventistu labklājības dienests, bet 1984. gadā organizācija tika pārdēvēta par Adventistu attīstības un palīdzības aģentūru (ADRA), bet 1997. gadā tai ir piešķirts nevalstiskās organizācijas konsultatīvs statuss arī Apvienoto Nāciju organizācijā. Mūsdienās organizācijā ADRA darbojas ap 6000 brīvprātīgo, kuri sniedz palīdzību 130 pasaules valstīs.

Avots: Adventist Review