Vācijas ADRA palīdz būvēt bēgļu nometnes Grieķijā

19. janvāris, 2017 | Adventist Review

Situācija ar bēgļiem Grieķijā vēl aizvien ir nenokārtota, bēgļi joprojām ir atkarīgi no palīdzības sniedzējiem, to apgādes un medicīnas aprūpes. Atsaucoties uz vajadzībām, Vācijas ADRA atklāja ofisu Katerini, Grieķijā, lai piedāvātu ilgtermiņa palīdzību tiem, kas dodas bēgļu gaitās no savas dzimtenes.
 
Pagājušajā gadā ADRA pievērsa uzmanību divām bēgļu nometnēm: Petra Olimpū un Ktima Iraklis, kur uzturas ap 1500 bēgļu. Šajās nometnēs apstākļi un higiēna bija ļoti zemā līmenī, kas izraisīja lipīgas ādas saslimšanas. Mediķu komanda palīdzēja saslimušajiem un dezinficēja viņu teltis. Tika sagādāti higiēnas līdzekļi un nometnes iedzīvotāji tika informēti par higiēnas prasībām.
 
ADRA algoja piecus tulkus, kuri palīdzēja mediķiem un sniedza psiholoģisko aprūpi, sadarbībā ar nevalstiskām organizācijām, NGO un IsrAID. Bez tam ADRA piegādāja svaigu un veselīgu pārtiku, lai novērstu badu.
 
Kad iestājās ziemas temperatūra, Petra Olimpū nometne tika iztīrīta, sadarbībā ar ADRA un Apvienoto Nāciju palīdzības organizāciju (UNHCR). Tā kā šīs nometnes teltis nav paredzētas ziemas apstākļiem, bēgļi tika izvietoti Ziemeļgrieķijas brīvajās viesnīcās un dzīvokļos.
 
Decembrī Vācijas ADRA izpilddirektors Kristians Molke parakstīja līgumu ar Grieķijas valdību, lai būvētu citu nometni Ktima Iraklis. Tās izvietojums ir tuvāk veikaliem, slimnīcai un skolai. Nometnē tiks izvietoti 85 apsildāmi konteineri dzīvošanai, katrs ar platību 25 kvadrātmetri. Tajos būs elektrība, virtuve, sanitārais mezgls. Papildus tiks izvietoti arī sociālās apkalpošanas konteineri, kuri tiks izmantoti kā sapulču vietas, veļas mazgātava, kā arī izglītības un medicīnas aprūpes vajadzībām.
 
Tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu cilvēkiem privātumu un aizsardzību, apgādājot tos ar nepieciešamo aprīkojumu. Jaunā nometne būs gatava jau šī gada februāra nogalē un tajā varēs uzturēties ap 550 cilvēku.

Anna Lefika / ADRA Vācija / CD-EUDNews

Avots: Adventist Review