ZIEMASSVĒTKU GAISMAS CEĻŠ LIEPĀJĀ

14. decembris, 2023

Pašā Ziemassvētku priekšvakarā, 22. decembrī, kad ikviena sirds – gan liela, gan maza – ilgojas pēc siltuma un gaismas, liepājniekiem, pilsētas viesiem un iedzīvotājiem no visas tuvākās apkaimes ir brīnišķīga iespēja – atrast ceļu uz Ziemassvētku gaismu! Kur un kā? 22. decembrī 19.00 koncertzālē “Lielais dzintars”, kur īpašo Bētlemes stāstu caur mūzikas skaņām stāstīs jauniešu koris “Gaismas ceļā”.

Šis koris jau vairāk nekā 10 gadus pulcē talantīgus dziedātājus no dažādām Latvijas pilsētām. Šo gadu laikā jaunieši ir snieguši aptuveni 150 koncertus visā Latvijā. Kora repertuārā ir dažādu stilu sakrālā mūzika – gan klasiskā, gan mūsdienu, tāpat spiričueli un gospeļmūzikas skaistākās pērles. Tā izjustais dziedājums pieskaras ikvienai sirdij ļoti īpašā veidā. Koncertu viesi stāsta, ka, klausoties kora izpildītājās dziesmās, piedzīvojuši mirkļus no debesīm.

Šajā reizē koris “Gaismas ceļā” ir sagatavojis programmu kopā ar stīgu kamerorķestri “Laudamus”, un šai saskanīgajā tandēmā pazīstamās Ziemassvētku melodijas iegūst krāsainu un jaunu skanējumu.

Bez tam koncertā piedalīsies arī tenors Jānis Kurševs, ar kuru korim izveidojusies jau ilgāka sadarbība. Viņa balss ceļ iztēli augšup un aicina piedzīvot dievišķo skaistumu.
Šogad programmai pievienosies arī Latvijas Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska-Kancēviča, kuras eņģeliskā balss būs dzirdama gan izjustos solo dziedājumos, gan skaņdarbos kopā ar kori un orķestri.

Kora vadītājs Mārtiņš Subatovičs ir profesionāls mūzikas terapeits un mācītājs, kurš diriģenta izglītību ieguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. 22. decembra vakarā Mārtiņš pats vadīs koncerta programmu un sarunāsies ar klausītājiem. Šīs īsās sarunas būs kā saikne starp dziesmām, un to skartās tēmas noteikti neatstās vienaldzīgu nevienu.

Biļetes nopērkamas Biļešu Paradīzes kasēs - šeit