Gatavošanās ziemai Ukrainā

19. decembris, 2023

Temperatūrai visā Eiropā turpinot pazemināties, daudziem ir paveicies ar siltu apģērbu un apkuri mājās. Tomēr, saskaroties ar skarbo aukstumu, daudzviet Ukrainā tas kļūst par nozīmīgu izaicinājumu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Šī iemesla dēļ Adventistu attīstības un palīdzības aģentūra (ADRA) Ukrainā jau iesaistījusies, lai nodrošinātu, ka bērniem un pieaugušajiem ziemā ir siltāk.
 
Hanna Bakanovska, ADRA Ukrainas programmu direktore, pastāsta par viņu centieniem: "Tā kā mēs esat iegājuši sezonā ar neizbēgamo zemo temperatūru un potenciālajiem elektrības padeves pārtraukumiem, ko izraisa raķešu triecieni, mūsu prioritāte šajā laikā ir sniegt visu iespējamo atbalstu kā labdarības organizācijai, lai palīdzētu cilvēkiem Ukrainā, kurus skārusi karadarbība."
 
ADRA Ukraina pašlaik īsteno vairākus pārziemošanas projektus, lai nodrošinātu visneaizsargātākos iedzīvotājus ar būtiskām nepārtikas precēm, tostarp sildītājiem, krāsnīm, termokrūzēm, siltām segām, elektroenerģijas bankām un daudz ko citu. "Vienlaikus mēs izdalām kurināmās briketes vietās, kur cietais kurināmais nav viegli pieejams nopirkšanai, jo īpaši teritorijās, kas ir plaši mīnētas ar kājnieku mīnām," piebilda Bakanovska.
 
Lai palīdzētu tiem, kuri zaudējuši mājokli, ADRA Ukraina piedāvā patvērumu iekšzemē pārvietotām personām, nodrošinot, ka ģimenes var izdzīvot šajā izaicinošajā ziemā ērtā vidē.
Vēl viena būtiska darba sastāvdaļa ir palīdzība skaidrā naudā, jo šoruden atbalstu "Nauda īrei" saņēma jau vairāk nekā 780 saņēmēji un kopš 2023. gada sākuma 40054 cilvēki ir saņēmuši daudzfunkcionālu naudas atbalstu. Pārtikas palīdzība joprojām ir ļoti svarīga apgabalos, kuros nedarbojas tirgi, piemēram, attālos reģionos un reģionos, kas atrodas tuvu karadarbības zonai.
"Pārziemošanas pasākumu ietvaros mēs koncentrējamies arī uz dzīvojamo ēku un nojumju siltumizolāciju. ADRA Ukraina komanda šobrīd novērš privātmāju bojājumus, tostarp veic logu nomaiņu, jumta remontu un siltumizolāciju," dalījās Bakanovska.
 
ADRA projekts “Pārziemošanas iniciatīva”, kas tika uzsākta septembra vidū, turpināsies līdz nākamā gada aprīļa beigām. Projekts ietver apkures brikešu izplatīšanu Doņeckas apgabala Sviatohirskā, kur jau ir reģistrētas 750 mājsaimniecības. Turklāt plānos ir iekļauta būvmateriālu izdalīšana mājsaimniecībām, kas spēj veikt remontdarbus patstāvīgi vai ar pašvaldības atbalstu. Šī aktivitāte tiks īstenota Zaporižjas, Hersonas un Mikolajivas reģionos.
 
Tie, kuri paši nespēj veikt būvdarbus, tiek aicināti pieteikt dalībai savas mājsaimniecības. ADRA Ukraina komanda novērtē bojājumus, izvēlas visvairāk skartās mājas un sadarbojas ar darbuzņēmējiem, kas veic remontus. "Paredzams, ka šie centieni aptvers 130 mājsaimniecības Zaporižjas, Hersonas un Mikolajivas reģionos, nesen atbrīvotajās teritorijās un teritorijās bez aktīvas kaujas darbības. Kopumā šī projekta mērķis ir atbalstīt 2240 saņēmējus," sacīja Bakanovska."Mēs izsakām sirsnīgu pateicību visiem, kas ar vietējā ADRA biroja starpniecību ir piedalījušies ziemas palīdzībā. Jūsu dāsnums ir svētība šo bērnu un pieaugušo dzīvē!" Bakanovska apliecināja.

Avoti: https://ted.adventist.org/news/getting-ready-to-face-winter/?idU=1