Domājiet par mūsu misijām ārzemēs. Dažās no tām cīnās, lai atrastu sev kaut pamatu zem kājām, tām trūkst pat visvienkāršāko iespēju. Tāpēc nepievienojiet darbu atvieglinošas iekārtas, kur jau tagad to ir daudz, bet stipriniet darbu šais trūcīgajos laukos. Kungs atkal un atkal ir runājis par to. Viņa svētības nevar pavadīt Viņa tautu, ja tā neņem vērā Viņa norādījumus.
Dzīvojiet taupīgi savās mājās. Daudzi vēl mīl un pielūdz elkus. Nolieciet savus elkus. Atsakieties no saviem savtīgajiem priekiem. Neizlietojiet līdzekļus, es jūs lūdzu, savu māju izgreznošanā, jo tā ir Kunga nauda, un tā no jums vēl tiks prasīta. (451) Vecāki, Kristus dēļ neizdodiet Kunga naudu, izdabājot bērnu untumiem. Nemāciet viņus tiekties pēc modes un ārišķībām, lai ar to gūtu iespaidu pasaulē. Vai tas viņus skubinās glābt dvēseles, par kurām mira Kristus? –Nē, tas izraisīs skaudību, greizsirdību un ļaunas aizdomas. Jūsu bērni tā tiks radināti sacensties ar pasaules pārspīlējumiem un izrādīšanās kāri, izšķiežot Kunga naudu par to, kas nav īpaši vajadzīgs ne veselībai, ne laimei.
Neieaudziniet bērnos domu, ka jūsu mīlestībai uz viņiem jāizpaužas, atbalstot viņu lepnumu, izšķērdību un patiku izrādīties. Tagad nav tas laiks, kad vajadzētu gudrot, kā izlietot naudu. Savas izdomas spējas izlietojot, cenšaties taupīt. Nevis izdabājot savtīgām tieksmēm, atdodot naudu par lietām, kas iznīcina spriešanas spējas, bet domājiet, kā aizliegt sevi, lai jums būtu kaut kas, ko ieguldīt patiesības karoga pacelšanai jaunos laukos. Prāts ir Kunga dots pods, izlietojiet to, meklējot vislabāko veidu, kā savus līdzekļus nodot dvēseļu glābšanai.
Māciet saviem bērniem, ka Dievam ir tiesības uz visu, kas viņiem pieder, tiesības, ko nekas un nekad nevar atcelt; viss, kas viņiem pieder, ir tikai viņiem uzticēta manta, lai pārbaudītu viņu paklausību. Iedvesiet viņos godkāri iegūt zvaigznes savos kroņos, mantojot dvēseles no grēka taisnībai.
Nauda ir vajadzīga manta, lai tā netiek izšķiesta ļaudīm, kam tā nav nepieciešama. Kādam tiešām ir vajadzīgas jūsu labprātīgās dāvanas. Pārāk bieži tie, kam ir līdzekļi, neaptver, cik daudz pasaulē ir izsalkušu, badā mirstošu ļaužu. Viņi var teikt: “Es tāpat visu nevaru pabarot.” Tomēr, dzīvojot saskaņā ar Kristus taupības mācību, jūs varat pabarot vienu. Var būt, ka jūs spējat pabarot daudzus, kas salkst pēc laicīgas barības. Un jūs varat viņu dvēseles pabarot arī ar dzīvības maizi. “Sakrājiet atlikušās druskas, ka nekas nepazūd.” Jāņa 6,12. (452) Šos vārdus teica Tas, Kura rīcībā atradās visi Universa līdzekļu krājumi, ar Savu brīnumdarošo spēku sagādājot barību tūkstošiem, Viņš tomēr nenicināja iespēju mācīt taupību.
Esiet taupīgi sava laika izlietošanā. Tas pieder Kungam. Jūsu spēks pieder Kungam. Ja jūs esat pieraduši rīkoties izšķērdīgi, tad atbrīvojiet savu dzīvi no šiem ieradumiem. Tādi ieradumi, ja tos piekops, būs par iemeslu mūžības zaudēšanai. Taupība, čaklums un atturība, kas kļuvuši par ieradumiem, ir, pat šai pasaulē, jums un jūsu bērniem lielāka vērtība nekā bagāts pūrs.
Virs zemes mēs esam ceļinieki, piemājotāji un svešinieki. Neizlietosim savus līdzekļus tādu tieksmju apmierināšanai, ko Dievs pavēl mums apspiest. Labāk rādīsim saviem biedriem pareizu priekšzīmi. Ar savu vajadzību ierobežošanu pareizi pārstāvēsim savu ticību. Lai visas draudzes atmostas kā viena vienīga un lai strādā no sirds kā tādi, kas staigā pilnā šīm pēdējām dienām dotās patiesības gaismā. Lai jūsu ietekme atstāj uz dvēselēm iespaidu par Dieva prasību svētumu.
Ja Dieva aizgādībā jums piešķirta manta, tad lai jūs nesaista doma, ka jums nevajag strādāt lietderīgu darbu, ka jums viss ir diezgan un ka varat ēst, dzert un priecāties. Nepalieciet kūtri stāvam, kamēr citi cīnās, lai iegūtu līdzekļus Dieva lietai. Ieguldiet savus līdzekļus Kunga darbā. Ja jūs, sniedzot palīdzību bojā ejošiem ļaudīm, darīsiet mazāk par savu pienākumu, tad atceraties, ka jūsu kūtrums ir grēks.
Dievs ir tas, Kas cilvēkiem dod spēku iegūt bagātību, un šīs spējas Viņš dāvā, ne lai tās kalpotu savu iegribu apmierināšanai, bet gan lai tās izlietotu, atdodot Dievam, kas Viņam pieder. Līdzekļu iegūšana šādam nolūkam nav grēks. Nauda jānopelna ar darbu. Katrā jaunietī jāieaudzina ieradums būt čaklam. Bībele nenosoda nevienu, kas ir bagāts, ja tas savu mantu ieguvis godīgi. (453) Ļaunuma sakne ir noziedzīgi izlietotā savtīgā mīlestība uz naudu. Bagātība būs svētība, ja to uzskatīs kā Kunga īpašumu, kas ar pateicību pieņemama un ar pateicību atdodama atpakaļ Devējam.
Bet kāda vērtība ir neskaitāmai bagātībai, kas tiek uzkrāta dārgās mājās vai banku akcijās? Kāda tai nozīme, salīdzinot ar vienas dvēseles izglābšanu, par kuru nomira bezgalīgā Dieva Dēls?
Tiem, kas krājuši mantu pēdējās dienās, Kungs paziņo: “Jūsu bagātība ir sapuvusi, un jūsu drēbes no kodēm saēstas. Jūsu zelts un sudrabs ir sarūsējis, un viņa rūsa jums būs par liecību un aprīs jūsu miesas it kā uguns.”
Kungs mums pavēl: “Pārdodiet, kas jums ir, un dodiet nabagiem, gādājiet makus, kas nenovecojas, neiznīcīgu mantu Debesīs, kur zagļi netiek klāt un kodes nesamaitā. Jo, kur jūsu mantas, tur arī būs jūsu sirds. Lai jūsu gurni ir apjozti un sveces spīdošas. Un esiet līdzīgi cilvēkiem, kas savu Kungu gaida, kad Tas celsies no kāzām, ka tie, Viņam nākot un klaudzinot, tūdaļ var atdarīt. Svētīgi tie kalpi, ko Kungs pārnācis atradīs nomodā. Patiesi, Es jums saku, ka Viņš apjozīsies un tiem liks apsēsties un, apkārt iedams, tiem kalpos. Un kad Viņš nāks nakts vidū vai pirmajos gaiļos un tā atradīs, svētīgi tie kalpi. Bet to ziniet, kad nama kungs zinātu, kurā stundā zaglis nāk, tad viņš būtu nomodā un neļautu savā namā ielauzties. Un jūs arīdzan esiet gatavi, jo tanī stundā, kurā nedomājat, Cilvēka Dēls nāks.” Lūkas 12,33.-40.