Eiropa nonāk redzeslokā, Adventistu misijas nodaļai piešķirot 2 miljonus dolāru

15. februāris, 2018 | Adventist Review

Daļa no naudas atbalstīs pilsētu “ietekmes centru” izveidi sekulārajā kontinentā.
 
Adventistu misijas nodaļa ir apstiprinājusi gandrīz 2 miljonu ieguldījumu jaunās dotācijās, turpinot strādāt, lai pasludinātu Jēzus otro nākšanu pilsētu “ietekmes centros” tik ļoti sekulārajā Eiropā.
 
Septītās dienas adventistu pasaules draudzes misijas stratēģijas un fondu komiteja balsojumā 31. janvārī parakstīja 1 959 448 dolāru liela finansējuma piešķiršanu četriem projektiem Eiropā, kā arī vairākiem jaunu draudžu dibināšanas projektiem.
 
Eiropa, kontinents, kur draudze ir cīnījusies, lai izlauztu ceļu pēdējos gados, saņems daļu no finansējuma, lai izveidotu bēgļu kopienai paredzētu centru Vācijā, skolu bērniem ar īpašām vajadzībām Francijā un veselības centrus Igaunijā un Ungārijā.
 
Četru pilsētu ietekmes centri nodrošinās fizisku, psiholoģisku un garīgu dziedināšanu savās kopienās un izveidos jaunas draudzes, teica Gerijs Krauze, Ģenerālkonferences misijas nodaļas vadītājs, kas pārrauga pasaules draudzes globālās misijas draudžu dibināšanas iniciatīvu.
 
“Eiropā arvien vairāk var redzēt, ka pilsētu ietekmes centri var salauzt barjeras kopienās, ļaut savienoties pilnībā ar cilvēkiem un palīdzēt vadīt viņus pie Jēzus,” teica Krauze.
 
Aizsniedzot pilsētas
 
Viņš teica nesen notikušā konferencē, ko organizēja Adventistu draudzes Intereiropas divīzija, kuras teritorijā atrodas Vācija un Francija, izgaismojot vērtību, kāda ir ietekmes centriem pilsētās kā platformām, lai īstenotu Kristus metodi.
 
Finansējums atbalstīs divus projektus Intereiropas divīzijā: skolu bērniem ar īpašām vajadzībām Tulūzā, Francijā, kā arī centru, kurā piedāvās bēgļu integrēšanās programmas jauniešiem, kā arī citus pakalpojumus jauniešiem un jaunām ģimenēm Hanoverā, Vācijā. Tulūzas skola saņems 150 000 dolārus trīs gadu laikā, savukārt Hanoveras centrs tikpat ilgā laikā saņems 143 395 dolārus.
 
Transeiropas divīzijas draudzes vadītāji izteica prieku, ka divi projekti atbalstīti arī viņu teritorijā. Tie ir veselības centri, kas piedāvās psiholoģisku padomdošanu, ģimenes terapiju un fitnesa un dzīvesveida apmācības Tallinnā, Igaunijā, un veselības centru ar padomdošanas pakalpojumiem, mentālās veselības semināriem, kristīgu grāmatveikalu un veselīgas pārtikas veikalu Miskolcā, Ungārijā.
 
“Igaunijā projektu ļoti aktīvi atbalsta jaunieši,” teica Viktors Halberts, Transeiropas divīzijas komunikācijas nodaļas vadītājs, kas palīdzēja vadīt divus divīzijas projektus līdz apstiprināšanai. “Mūs patiesi aizkustina komandas nodošanās un plašais pakalpojumu klāsts, ko viņi plāno piedāvāt. Viņi pat vēlas izveidot nelielu veikaliņu ar kvalitatīvām lietotajām precēm. Plānos ir arī jaunas draudzes izveidošana.”
 
Uzticības iemantošana
 
Ungārijā draudzes locekļi plāno izveidot veselības centru pilsētas centrā, kas atrodas pietiekamā attālumā no divām jau esošajām draudzēm Miskolcā, teica Halberts.
 
“Pilsētā, kas ir balstīta uz rūpniecību, adventistiem ir grūti uzaicināt cilvēkus uz draudzes ēku,” viņš teica. “Izveidojot “CerībasPUNKTS sabiedrisko centru” locekļi plāno aizsniegt cilvēkus tādā vidē, kur viņi jūtas ērti.”
 
Mērķis ir izveidot kontaktus un iemantot uzticību centra rajonā, viņš teica.
 
“Kad tas būs izveidots, mērķis ir piecu gadu laikā izveidot draudzi,” viņš teica.
 
Kopumā Transeiropas divīzijas misijas padome ir atbalstījusi 117 misijas projektus pēdējo 12 mēnešu laikā.
 
“Ir tāds prieks redzēt inovatīvas idejas, kas nāk no mācītājiem un draudzes locekļiem, īpaši jauniešiem, kas ir nodevušies Dievam,” teica divīzijas prezidents Raafats Kamals.
 
Adventistu misija plāno apstiprināt 4,2 miljonus dolārus globālās misijas projektiem 2018. gadā, līdzīga summa izdota pagājušajā gadā. Finanses nāk no ziedojumiem un īpašā ikgadējā ziedojuma.
 
21 pilsētas ietekmes centrs ir saņēmis dotācijas no Adventistu misijas 2017. gadā, savukārt 2016. gadā tie bija 24. 2017. gadā bija daži jauni projekti, bet lielāko daļu sastādīja otrā vai trešā gada dotācijas iepriekš sāktiem projektiem.
 
Līdz pagājušā gada beigām Adventistu misija bija finansējusi 61 pilsētas ietekmes centru, kopš tā sāka piešķirt dotācijas 2012. gadā. Visu šo projektu mērķis ir jaunu draudžu dibināšana.
 
Endrjū Makčesnijs
 
Avots: Adventist Review

Lasītākie raksti

Kontakti

Septītās dienas Adventistu Latvijas draudžu Savienība

Baznīcas iela 12a, Rīga, LV-1010, Latvija

Tālrunis: +371 67240121
E-pasts: sdaoffice@gmail.com

Saulrietu kalendārs 2018