4 gadus vecs zēns vada laulātu pāri pie kristībām

15. augusts, 2018 | Samsons Obedi

Kādā draudzē Gorokā Papua-Jaungvinejā bērnu sabatskolas klasē skolotāja izteica paziņojumu: "Nākamajā nedēļā mums būs ciemiņu reize, es gribētu, lai katrs no jums uzaicinātu sev līdzi kādu draugu".

Četrus gadus vecais zēns Endrjū Sets uzmanīgi klausījās skolotājas vārdos un pie sevis domāja, kuru cilvēku nākamreiz aicināt sev līdzi.

Nākot mājās pēc baznīcas, viņš atcerējās tēva draugu Samuelu Džini. Gan viņa tēvs, gan Džini kungs strādāja par skolotājiem vienā skolā. Endrjū domāja: "Es varētu lūgt viņu būt manam ciemiņam Sabatā. Tas būtu lieliski!".

Agrā svētdienas rītā Endrjū devās uz Džini kunga māju un klauvēja pie durvīm. Džini kungs iznāca un redzēja Endrjū.

"Sveiks Endrjū, ir vēl agrs rīts. Kā es varu Tev palīdzēt?"

"Džini kungs, es devos uz sabatskolu, un mana skolotāja teica, ka nākamājā sabata dienā mums būs ciemiņu reize. Viņa mums teica atvest kādu savu draugu, un es iedomājos par tevi. Tādēļ es esmu šeit, lai uzzinātu, vai Jūs varat būt mans ciemiņš sabatā."

Džini kungs, kurš svētdienās devās uz baznīcu, kādu brīdi domāja un atbildēja: "Endrjū, es par to padomāšu."

Redzēdams Endrjū vīlušos seju, viņš ātri piebilda: "Labi. Es būšu tavs viesis sabatā."

Endrjū devās mājās un pateica to saviem vecākiem. Māte patiešām bija satraukta un sacīja: "Pēc dievkalpojuma mēs sagatavosim pusdienas Džini kungam un viņa sievai."

Šajā nedēļā katru rītu ģimenes svētbrīdī Endrjū lūdza par Džini kungu un viņa sievu.

Pienāca Sabats, un Endrjū bija pirmais, kas pamodās un saģērbās savās uz baznīcu ejamajās drēbēs. Viņam nebija, ko dāvināt savam draugam, tāpēc viņš noplūca ziedu, kā īpašu dāvanu.

Endrjū steidzās pie Džini kunga ar ziedu rokās. Noslēpis ziedu aiz muguras, viņš klauvēja pie durvīm un sauca: "Džini kungs!"

Viņš dzirdēja durvis atveramies un redzēja kādu iznākam, bet tas nebija Džini kungs. Tā bija viņa sieva.

"Endrjū, labrīt," teica Džini kundze.

"Labrīt, Džini kundze," teica Endrjū.

"Endrjū, kā es varu tev palīdzēt?" Viņa teica.

"Es esmu nācis pie Džini kunga," teica Endrjū. "Mums ir sarunāts, ka viņš būs mans ciemiņš sabatskolas klasē."

Džini kundze bija pārsteigta un teica: "Vīrs par to man nebija teicis. Viņš aizbrauca uz savu ciematu jau vakar."

Endrjū jutās noskumis un domāja: "Ko man darīt? Kuru cilvēku es šodien ņemšu sev līdzi uz baznīcu?"

Tad viņa prātā ienāca doma: "Tā kā Džini kungs šeit nav, varbūt Džini kundze piekritīs nākt ar mani."

Endrjū ātri pacēla acis un teica: "Tā kā Džini kunga šeit nav, varbūt Jūs šodien nāksies kopā ar mani?"

Tagad Džini kundze bija ļoti pārsteigta. Bet viņa zināja, ka Džini kungs bija apsolījis mazam zēnam kļūt par viņa ciemiņu, un viņa gribēja šo saistību izpildīt.

"Dod man kādu brīdi," viņa teica. "Es iešu saģērtbties un nākšu tev līdzi uz baznīcu kā tavs īpašais ciemiņš."

Endrjū sagaidīja, kad viņa bija gatava. Viņa iznāca, un viņš deva viņai ziedu. Tad viņš turējās pie viņas rokas un kopā devās uz baznīcu. Endrjū māte bija jau baznīcā un redzēja, kā Endrjū ienāca kopā ar Džini kundzi. Viņa nevarēja ticēt savām acīm, jo viņa zināja, ka Džini kundze nav septītās dienas adventiste. Viņa bija pārliecināta citas ticības piekritēja.

Māte sāka raudāt. Viņa apskāva Džini kundzi un laipni sagaidīja viņu draudzē.

Džini kundze devās kopā ar Endrjū uz bērnu sabatskolas klasi. Pēc tam viņa palika arī uz sprediķī un devās uz Endrjū mājām pusdienās.

Pēc tam Džini kundze sāka nākt uz baznīcu katru sabatu. Viņa uzzināja vairāk par adventistu ticību un it īpaši par sabatu. Tā bija pirmā reize, kad viņa uzzināja patiesību par sabata turēšanu bībelē. Viņa pieņēma sabatu un pēc dažus mēnešus garām bībeles studijām viņa tika kristīta. Vēlāk arī Džīni kungs pievienojās sievai un kļuva par draudzes locekli.


Pirms trim gadiem, bērni visā pasaulē deva trīspadsmitā sabata ziedojumus, kas palīdzēja izveidot sabatskolas klases tādiem bērniem, kā Endrjū Papua-Jaungvinejā. Paldies par jūsu sabatskolas misijas ziedojumiem, kas māca cilvēkiem par Jēzu.

---
Samsons Obedi ir personīgās kalpošanas un sabatskolas nodaļas vadītājs Austrumu Augstienes Simbu misijas laukā, Papua-Jaungvinejā.

Avots: Adventist Mission