Eiropas mācītāju koncils

6. septembris, 2018 | E. Subatoviča

Šī vasara noslēgusies ar kādu ievērojamu pasākumu. No 28. augusta līdz 3. septembrim notika Eiropas mācītāju koncils Serbijas galvaspilsētā Belgradā. Iespaidu ir daudz! Esam iedrošināti darboties savās draudzēs, dodot to, ko esam saņēmuši.

Koncils sākās 28. augusta vakarā. Atklāšanas ceremonijā bija ieradies Serbijas viceprezidents, kurš uzsvēra, cik svarīgas mūsdienās ir Bībeles patiesības. Mūs priecēja serbu nacionālās dejas un dziesmas, kas ļāva ieskatīties šīs tautas kultūrā un mentalitātē. Svētku programmu turpināja Ğenerālkonferences prezidents Teds Vilsons, kurš vērsa mūs pārdomas uz nopietno atbildību un laiku, kurā mēs dzīvojam. Ir laiks, kad mums ir jāmīl un jārūpējas par savu kontinetu kā nekad agrāk, jo tik daudzi cilvēki vēl nav dzirdējuši skaisto vēsti par Jēzu.

Koncila saukļi bija Savienojies, Iedvesmojies un Mainies! Ik dienas bija rīta un vakara sanāksmes, kurās varējām dzirdēt dažādu runātāju svētrunas par šīm tēmām, tam sekoja sarunu šovi, kurā dzirdējām trīs uzrunas par kādu aktuālu tematu, bija iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Šajā koncilā bija iespēja apmeklēt seminārus. To tematika bija ļoti daudzpusīga, katrs varēja doties un iegūt sev nepieciešamāko stiprinājumu un iedvesmu.

Šis koncils bija brīnišķīga iespēja ieraudzīt plašāku skatu uz adventistu draudzi Eiropā. Dievam ir neskaitāmi veidi kā uzrunāt cilvēkus šajā gadismtā, šajā pasaules vietā, kura ir sekulāra un grūti aizsniedzama. Bet tas nav neiespējami! Cilvēki visos laikos un paaudzēs ilgojas būt mīlēti, saprasti un uzklausīti. Jēzus metode vēl joprojām darbojas. Mēs esam aicināti nenošķirties no cilvēkiem, bet mīlēt, meklēt veidus kā atklāt Kristus pievilcīgumu, kas pārspēj pasaules ārējo spožumu.