Burundi svin nepieredzētu draudzes izaugsmi

16. septembris, 2018

Burundi Savienības misija, kas atrodas Austrumāfrikas un Centrālāfrikas reģionā, jau sen cerēja uz palīdzību, lai īstenotu evaņģelizācijas kampaņas savā teritorijā. Pēc vērtīgas pieredzes gūšanas, palīdzot kaimiņu ūnijām ar sekmīgām visu draudzes locekļu iesaistīšanās (TMI – Total Member Involvment) kampaņām 2016. un 2017. gadā, Burundi Savienība un trīs citas ūnijas Kongo Demokrātiskajā Republikā ieplānoja paši savas evaņģelizācijas sanāksmes, kas norisinājās 2018. gada jūlijā.

Visā valstī dedzīgi sāka darboties adventistu veselības kalpošana, adventistu jaunatnes (AY) organizācija, ADRA, vietējā adventistu radiostacija AGAKIZA un teritorijā esošās adventistu skolas, lai pievērstu uzmanību gaidāmajām sanāksmēm un stiprinātu draudzes pozitīvu tēlu sabiedrībā.

Sieviešu kalpošana, Dorcas biedri un citi ierindas draudzes locekļi apmeklēja slimnīcas un veselības centrus, ziedojot pārtiku, ziepies, apģērbu un medicīniskās palīdzības kartes visneaizsargātākajām sabiedrības locekļiem. ADRA Africa izplatīja ēdienu, higiēnas priekšmetus, virtuves pamatrīkus, piemēram, spaiņus un bļodas, kā arī ratiņkrēslu bērnam ar īpašām vajadzībām. ADRA valsts direktors Ankitayo Oyedemi sacīja: "Lūkas 6:38 Bībele saka:" Dodiet, tad jums taps dots "... tādēļ mēs vēlējāmies sniegt šo mazo žestu."

AY grupas piedalījās valsts neatkarības dienas parādēs, iespaidojot valdības ierēdņus viņu ikdienas rutīnā. Burundi prezidents Viņa Ekselence Pierre Nkurunziza apsveica adventistu draudzi par tādu izcilu jaunatnes programmu jauniešiem un aicināja tos piedalīties jebkurā citā svarīgā pasākumā. Nkurunziza jauniešiem piešķīra miljonu Burundi franku (apmēram 425 EUR) kā žestu par viņa atzinību.

Apzinoties, ka veselības aprūpe ir evaņģēlija labā roka, Veselības kalpošanas departaments sponsorēja bezmaksas klīniku, apkalpojot 3132 cilvēkus un piedāvājot konsultācijas par dzīvesveida slimībām, piemēram, augstu asinsspiedienu, diabētu un aptaukošanos. Vairāk nekā 500 cilvēku ziedoja asinis 10 dažādās vietās visā valstī.

Adventistu vārds ar vien biežāk sāka parādīties vietējo ziņu virsrakstos un cilvēkos radās ziņkāre, kas ir šie cilvēki. "Vai esat dzirdējuši par Septītās dienas adventistiem? Viņi ir gandrīz visur!" TMI rīkotājiem tas bija indikators, ka viņi darbojas pareizā virzienā. Baznīca pielieto Kristus metodi praksē: apjaust cilvēku vajadzības, pēc tam aicināt viņus sekot Viņam.

Līdz kampaņas sākumam 6. jūlijā, baznīca un evaņģelizācijas centieni jau bija labi zināmi sabiedrībā. Ārzemju runātāji, vietējie mācītāji un ierindas draudzes locekļi piedzīvoja Svētā Garā izliešanos spēcīgā mērā, kad cilvēki veda draugus un ģimenes locekļus uz sanāksmēm. Sanāksmju sērijas beigās 43 000 cilvēku izvēlējās sekot Kristum caur kristībām.

Saskaņā ar Burundi adventistu draudzes priekšsēdētāja Joseph Ndikubwayo teikto, pirms sanāksmēm valstī bija 144 469 draudzes locekļu. Lielo skaitu jauno ticīgo var tieši attiecināt uz draudzes locekļiem, jo vismaz katrs trešais atveda sev līdzi kādu cilvēku un pavadīja viņu līdz kristībām. Baznīcas vadītāji šajā valstī nekad nebija pieredzējuši šāda veida izaugsmi iepriekš, un tic ka atgriezto cilvēku skaits turpinās pieaugt, jo 40 vietās tiek organizētas papildus sanāksmes.

Burundi baznīca ir pieņēmusi izaicinājumu veidot jaunas baznīcas un audzināt jaunos draudzes locekļus. Vadība aicina globālo adventistu ģimeni lūgt Dievu par savu misiju savā valstī.

Avots: Adventist News Network