Sieviešu kalpošanas apmācības

13. marts, 2019

Ir noslēdzies piecu gadu kalpošanas apmācību periods sievietēm. Šajā periodā gadu katru gadu divas reizes gadā notikušas apmācības, kuras vadīja Transeiropas divīzijas Sieviešu kalpošanas nodaļas vadītāja, un katru reizi apmeklējums ir bijis atšķirīgs – no 30 līdz 50 cilvēkiem. Prieks par 20 visizturīgākajām un centīgākajām, kuras nav izlaidušas nevienu reizi. Kursu veidoja šādas tēmas: ievads sieviešu kalpošanā; sieviete Bībeles laikā; sievietes loma Elenas Vaitas skatījumā; efektīvas vadības pamatprincipi; kā studēt Bībeli; komunikācijas un konfliktu risināšanas prasmes; budžets un finanses; padomdošanas un apmeklēšanas principi; sievietes personiskā izaugsme un citas tēmas. 
Piedāvājam sieviešu pārdomas par šo apmācību programmu.

Zane Sanoka-Kaspare:
Tas priekš manis bija jauns redzējums, kā sievietes var būt noderīgas dažādās kalpošanās. Sapratu, ka ir jomas, kur tikai sievietes var atbalstīt, palīdzēt un aizsniegt bezpalīdzīgos. Ļoti stiprināja Bībeles laika sieviešu dzīves notikumi. No šī parauga, mēs – mūsdienu sievietes – varam mācīties, kā pieņemt svarīgus lēmumus, paļaujoties uz Dievu, un uzņemties atbildību, tos izpildot. Runājot par kalpošanu, ļoti patika dažādi salīdzinājumi no dabas. Slava Dievam, ka pat putniem ir dota Debesu gudrība, kā izdzīvot, darbojoties komandā! Tas ir spēcīgs iedrošinājums arī mums, uzsākot vai turpinot sieviešu kalpošanu; ir jāstrādā komandā, tad tiks sasniegti vislabākie rezultāti.

Inga Vītola-Saliete:
Ļoti novērtēju šo sieviešu kalpošanas līderības apmācību. Ceļojums ir bijis garš, vairāku gadu garumā, un mūs uzcītīgi šajā ceļā ir pavadījusi Klāra Sančesa-Šūte. Man personīgi programma ir devusi daudz – iedrošinājusi kalpot, veidot programmas, uzņemties atbildību kādā kalpošanas jomā, atklāt savas spējas un talantu, kā arī nebaidīties to likt lietā un pilnveidot. Paldies LDS Sieviešu kalpošanas nodaļai, kuras nopelna dēļ šo programmu varējām apgūt!

Aleksandra Butanova:
Es  personīgi esmu sajūsmā par šo programmu, man pat žēl, ka tā ir beigusies. Šī programma bija visaptveroša, mēs runājam par dažādām problēmām un vairākām sfērām, kurās iesaistītas sievietes. Mācījāmies, kā varam būt noderīgas kalpošanā savā draudzē un ārpus tās. Man ļoti patika, ka šo kursu vadītāja Klāra, kura vienmēr bija labi sagatavojusies, varēja redzēt – viņa nopietni iedziļinājusies materiālā, kuru piedāvā apgūt citiem. Iedvesmoja liecības par viņas personīgo pieredzi, piem., kā viņa praktizē svētrunas vai pēta Bībeli katru dienu. Vērtīgi bija dzirdēt liecības un to, cik mūsdienīgi un interesanti ir dzīvot kopā ar Dieva vārdu.  Caur šīm apmācībām pavēries plašs horizonts kalpošanai. Sapratu, cik daudzveidīga varētu būt sieviešu kalpošana tad, ja katra sieviete, kurai vien ir vēlme kalpot, varētu atrast sev piemērotu vietu.  Esmu pateicīga Dievam, ka man bija iespēja uzzināt par šim apmācībām un tās apmeklēt.

Ligita Ceriņa:
1. Iepazinu dedzīgu kristieti, zinošu lektori Klāru, kura dāsni dalījās ar savu pieredzi.
2. Gūtās atziņas pēc katra semināra nostiprināju savā prātā, daloties tajās ar citiem – draudzē, skolā, kurā strādāju, mājās, rados, draugos – visur, kur vien redzēju, ka kādam tas varētu noderēt. Esmu pārliecināta, ka arī noderēja.
3. Īpaši mani uzrunāja  daudzie piemēri no dzīves, sevišķi no Klāras pašas personīgās dzīves.
4. Aizkustinošas un mīļas bija dāvaniņas, ko viņa tika sarūpējusi – lellītes, dāvanu maisiņi ar mazo spoguļattēlu, kaut vai vienkārši konfekte.
5. Guvu garīgu stiprinājumu, esot kopā ar ticības māsām.
6. Guvu jaunas zināšanas par sievietēm Bībelē, par viņu dzīvi Austrumu pasaulē, par sievietes būtību, vajadzībām, par meiteņu apmācību, grupas, draudzes, vadīšanu, sadarbību, atbalsta sniegšanu.
7. Guvu drosmi un pārliecību, ka varu darīt ko vairāk.
8. Iesaistīto personu ziedošanās semināru sagatavošanā un norisē (Mārīte, tulki, pusdienu gatavotāji, sievietes Klāras draudzē u.c.) lika izvērtēt manu gatavību būt atsaucīgai savu līdzcilvēku vajadzībām.